Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTSALOVÁ JOMA EXTRALIGA

Bojovný výkon Trnavčanov

Mima Trnava odohrala v týždni dva zápasy. V dohrávke 19. kola remíza v Senici a v 21. kole výhra doma s bratislavskou Karpatiou. Posledné kolo základnej časti na Veľký piatok v Bratislave s Barabérmi.

Senica - Mima 3:3 (0:1) Góly: L. Bajan, Pavlovič, Meluš - Sládeček 2, Semanko. Mima zaskočila domácich už v 1. min. Po prihrávke M. Baláža prekonal Fišana Semanko. V 3. min sa sám pred Fišanom ocitol Edo Baláž, no skóre nezmenil. Najlepší strelec extraligy, domáci Pavlovič, najskôr trafil na bránkovej čiare M. Baláža, potom obišiel aj Repu, no dvojica obrancov bola na mieste. Do tretice jeho trestný kop doslova vyvrátil Repovi pravú nohu, ktorý dochytal s veľkým sebazaprením. Domáci gólman Fišan sa vyznamenal po Kopčanovej príležitosti. V 25. min vyrovnal Bajan. Domácich do vedenia poslal Pavlovič, ktorého strelu zblokoval obranca hostí a pomýlil Repu. Možnosť na vyrovnanie mal z trestného kopu Kopčan, ale jeho strelu Fišan vyrazil. V 32. min vyšla domácim rýchla akcia, Meluš dal na 3:1. Mima sa nevzdala, v 38. min. znížil Sládeček na 3:2, čo bol signál pre ich power play. Namiesto Repu prišiel Edo Baláž a práve on ešte v tej istej minúte prihral Sládečkovi na vyrovnávajúci gól. Mima: Repa - M. Baláž, E. Baláž, Málik, Semanko - Kopčan, Genčúr, P. Sládeček, Macho - A. Kralovič, Vysocký, Holič. Marek Ondrejka (tréner Mimy): „Pomohol nám rýchly gól, v prvom polčase dodržali hráči stanovenú taktiku. Semanko opäť zahral dobrú osobku na najlepšieho hráča súpera Pavloviča. Aj keď sme v druhom polčase prehrávali, dokázali sme stav zvrátiť. Bod je cenný, Senica bola ťažkým súperom.“ Mima – Karpatia 5:3 (2:1) Góly: Sládeček 2, Vysocký, M. Baláž, Kunka – Gróf, Šporánek, O. Habaj ŽK: Kráľovič, Tobl – Čambal, O. Habaj, Šporánek, 60 divákov Góly: Sládeček 2, Vysocký, Kunka, Baláž - Gróf, Šporánek, O. Habaj. ŽK: Kralovič, Tobl - Čambal, O. Habaj, Gróf. Mima: Repa - Adámek (Kunka), Tobl, Málik, M. Baláž - Holič, Vysocký, Macho, Sládeček. Rozhodovali Pucher a Rogoň, 150 divákov. Mima sa musela v dôležitom zápase zaobísť bez Semanka, E. Baláža, Kopčana, Genčúra a kvôli zraneniu bol iba na lavičke Kunka. Hostia mali v úvode viac loptu na svojich teniskách, vážnejšiu príležitosť si však nevypracovali. Podarilo sa im však loptu poslať iba centimetre celým objemom bránkovú čiaru. Onedlho strelu Holiča od polovice ihriska tečoval Sládeček a vyrovnal. Ešte do prestávky z trmy-vrmy pred bránkou hostí na dvakrát dostal lobom loptu do siete Vysocký. Po prestávke poslal tréner Mimy na ihrisko Kunku, čo sa neskôr ukázalo ako veľmi správny ťah. Boli to však hostia, ktorí stav stretnutia vyrovnali. Po páde jedného z hosťujúcich hráčov v šestke domácich rozhodca Rogoň ukázal, aby sa pokračovalo v hre, no rozhodca Pucher zapískal penaltu. Tú s prehľadom premenil Šporánek. Táto situácia vyviedla domácich na dlhé minúty z rytmu, čo rýchlym brejkom využil O. Habaj a otočil skóre zápasu. Do konca zostávalo osem minút a Mima potrebovala pred play-off všetky tri body, Karpatii na definitívu stačil bod. Tréner Mimy stiahol hru na šesť hráčov s aktívnym presingom. V priebehu troch minút bolo razom 5:3, keď góly strieľali Sládeček, Kunka a Baláž. V závere hostia ešte hrali bez brankára, ale na Repu ani nevystrelili. Marek Ondrejka (tréner Mimy): „Potrebovali sme bodovať a to sa nám podarilo. Bez viacerých opôr to bolo veľmi náročné, ale opäť sa ukázala vnútorná sila kolektívu, keď sme za akéhokoľvek stavu schopní zápas otočiť. Verím, že vybojujeme šieste miesto a budeme mať lepšiu pozíciu do play-off.“ 1. Dubnica 19 15 1 3 108:62 46 2. Slov-matic 19 14 3 2 110:40 45 3. Senica 19 11 3 5 78:49 36 4. Levice 19 10 4 5 86:61 34 5. Košice 19 10 2 7 99:55 32 6. Pinerola 19 7 4 8 57:81 25 7. Mima 19 7 3 9 73:87 24 8. Karpatia 19 5 3 11 52:74 18 9. Poprad 20 5 3 12 66:107 18 10. Barabéri 19 3 3 13 37:97 12 11. Žilina 19 3 1 15 44:97 10 ŠTEFAN HORVÁTH