Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Kros v Smoleniciach obnovený

Po osemročnej prestávke sa bežal 16. ročník Smoenického krosu na novej trati. Jeden okruh meral 2 826 m a hlavná kategória mužov ho prebehla trikrát, teda spolu 8 478 m. Muži nad 60 rokov a ženy bežali dva okruhy. Bežala sa aj kategória pod názvom JOJO -

jedno kolo a dosť. Na štart sa postavilo 91 pretekárov (80 mužov a 11 žien) z celého Slovenska i Českej republiky. Minútou ticha si účastníci uctili pamiatku známej slovenskej maratónkyne Ľudmily Šunovej. Spôsobom štart-cieľ zvíťazil slovenský reprezentant v behu do vrchu dvadsaťtriročný Martin Urbanovský z Prievidze časom 29:40 min s bezpečným náskokom pred Miroslavom Hlúpikom zo Skalice 30:17 a víťazom nedávnej Majcichovskej desiatky Milanom Fedákom z Martina 30:39. „Mal som obavy z dobrej konkurencie, ktorá sa tu dnes zišla. Preto som sa rozhodol ísť hneď po štarte do čela. Víťazstvo je dobrým začiatkom bežeckej sezóny,“ povedal v cieli šťastný víťaz. Najrýchlejším bežcom nášho regiónu bol Ján Fáber zo Suchej nad Parnou na celkovom 14. mieste časom 32:58. „Bol to pre mňa vydarený kros s prijateľným terénom a organizátormi vhodne zvolenou trasou. Som rád, že som odrazil nápor Orlického z Trnavy“ vyznal sa po pretekoch Ján Fáber. Cenné je druhé miesto Petra Stolárika z Vrbového a tretie Adama Remiša z Trnavy v kategórii mužov nad 60 rokov. Jediný zástupca Smoleníc Peter Mruškovič skončil medzi mužmi na predposlednom mieste. V kategóriu JOJO vyhra Tomáš Lajčin z Púchova. V neoficiálnej kategórii o najťažšieho muža v bežeckom poli zvíťazil Ľuboš Ďurič zo Serede, váži 99 kg. Medzi ženami bola najrýchlejšia Jitka Hudáková z Trenčína časom 25:25. Teší nás tretie miesto výbornej Janky Puškárovej z Trnavy. Výsledky: Kategória muži do 40 rokov: 1. Martin Urbanovský 29:40. Prievidza, 8. Ján Fáber 32:58 Suchá nad Parnou, 9. Andrej Orlický 33:25, 10. Ľuboš Ferenc 33:42, 11. Michal Puškár 33:49, 12. Marek Zuzčák 33:55, 13. Martin Baláž 37:58 (všetci Trnava), 17. Tomáš Straška 39:53 H. Orešany, 26. Peter Mruškovič 56:46 Smolenice. Muži do 50 rokov: 1. Ján Moravec 30:39 Skalica, 10. František Volek 39:28 H. Orešany, 11. Peter Puškár 40:20 Trnava, 13. Milan Čajkovič 44:59, 14. Ján Bohunický 45:28 D. Krupá. Muži do 60: 1. Pavol Klimeš 31:34 Kyjov ČR, 10. Miroslav Černý 45:31 Bojničky, 12. Kvetoslav Kolár 46:15 Hrnčiarovce n/Parnou, 15. Jozef Rendek 48:48 D. Krupá. Muži nad 60 rokov: 1. Vincent Bašista 25:09 Dubnica, 2. Peter Stolárik 26:17 Vrbové, 3. Adam Remiš 26:37, 6. Jozef Sloboda 30:28, 7. Jozef Sedláček 30:30, 8. Ján Krajčovič 32:11 všetci Trnava, 9. Anton Hajro 32:39 Kľačany, Matej Holický 33:23 Trnava, 11. Stanislav Sedmák 33:33 V. Kostoľany. Ženy: 1. Jitka Hudáková 25:25 Trenčín, 3. Janka Puškárová 26:00, 6. Zuzana Csejteyová 28:55 obe Trnava. IMRICH KLOKNER _INSERT_DA_STUFF_HEEERE_