Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Dôležité víťazstvo basketbalistov Trnavy na východe

Po dlhšej prestávke sa opäť rozkrútil kolotoč zápasov 1. ligy basketbalistov. Trnava sa predstavila po prvý krát v tomto ročníku na východe republiky – vo Svite a v Spišskej Novej Vsi. Hralo sa 4. a 5. kolo nadstavby.

Domáci oslabení o hráčov z prvého mužstva začali s veľkou energiou a prvé útoky zakončovali väčšinou spod koša, kde boli aj úspešní. Hostia sa len ťažko rozbiehali, a bolo vidieť, že mali dlhú cestu na východ republiky. Aj po slabom výkone v prvom polčase odchádzali Trnavčania do šatní zo sľubným náskokom. V druhej časti hry sa hostia predsa len spamätali a šnúrou 8 bodov sa odpútali od súpera, keď tretia štvrtina skončila 36:48. V tejto štvrtine hostia premenili svoje ponúknuté šance, keď domácim úplne odišla streľba zvonku. Svojou nekoncentrovanosťou a aj podcenením súpera dali domácim šancu zdramatizovať tento zápas, no domácim už nezostal čas na víťazstvo. Legato Svit – MBK Trnava 65 : 71 (14:18, 22:29, 36:48) Trnava: Suchoň 14, Lipták 13, Orešanský 10, Treflík 8, Paľov 5 (Šaškievič 17, Šrot 2, Žigray 2, Bayer a Fečko 0) Trnavčania nezvládli záver zápasu v Spišskej Novej Vsi. Po slabom výkone v sobotu na palubovke Svitu, keď Trnavčania „utrpeli“ víťazstvo sa v nedeľu rysoval dobrý súboj s domácou SNV. Domáci mladíci posilnení o hráčov s extraligy (Bučák, Baldovský, Bečarik) začali rýchlym basketbalom, čo ale hostí nezaskočilo a podobnou mincou oplácali pod súperovým košom. V prvej štvrtine sa hral útočný basketbal – 22:24. V druhej časti hry tréner domácich rýchlym sledom striedal hráčov z lavičky, čo na súpera platilo a rýchlymi útokmi rozstrieľali súpera z spoza trojkového oblúka. Hostia v tejto časti boli veľmi pomalí v obrannej časti hry, čo sa prejavilo aj na polčasovom výsledku – 44:36. Po veľkej prestávke hostia prekvapujúco našli sily na zvrat v tejto časti hry, keď šnúrou 14 bodov otočili stav na 54:51 v ich prospech. Ak by v tejto časti hry ubránili domácich strelcov, možno by mali vyhrané, keď aj domáce publikum bolo doslova zaskočené... No opak bol pravdou a nedôslednou obranou dovolili strieľať voľným hráčom domácich a ľahkými košmi sa opäť odpútali od súpera. V poslednej štvrtine si domáci ustrážili náskok, a klincom do rakvy bola trojka z polovice ihriska v závere stretnutia. Spišská Nová Ves – MBK Trnava 82:68 (22:24, 44:36, 60:53) Trnava: Orešanský 12, Lipták 11, Treflík 11, Suchoň 6, Paľov 3 (Stojanov 12, Šaškievič 11, Šrot 2, Bayer 0, Žigray 0) Priebežná tabuľka po 5.kole 1. MBK ŽU Žilina 5 5 0 507 356 12 2. ŠKP B.Bystrica 5 4 1 457 355 12 3. MBK Trnava 5 3 2 360 358 11 4. AC LB SNV 5 3 2 407 403 9 5. ŠKP Bratislava 5 2 3 345 440 9 6. Petržalka BA 5 2 3 398 405 8 7. BKM Legato Svit 5 1 4 346 391 6 8. MBK Pezinok B 5 0 5 360 472 5 (LIP)_novy_riadok_

1. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?