Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Prehry Hlohovca so Štartom i Košicami

Dvoma prvými kolami začala v priebehu uplynulého týždňa nadstavbová fáza hádzanárskej extraligy mužov. Pol tucta najlepších družstiev zohrá v tejto časti po desať zápasov, po ktorých zostane v hre o titul len najlepšie kvarteto. MŠK Hlohovec prehral v str

edu v Nových Zámkoch a v sobotu aj doma s Košicami. Nové Zámky – Hlohovec 34:24 (13:9) Hlohovčania držali s domácim Štartom krok celý prvý polčas, aj keď od stavu 4:4 neustále prehrávali. V obrane hrali veľmi koncentrovane, na hranici tvrdosti. Doplatili na to dvoma prísnymi vylúčeniami, keď už v 17. min dostal červenú kartu za sporný faul Michal Fázik a v 29. min dohral po treťom napomínaní aj Baka. Po zmene strán to domáci dokonale využili a zvýšili svoje vedenie na sedem gólov (17:10), v závere dokonca až na jedenásť (33:22). Proti zdecimovanému súperovi sa im darili rýchle kombinačné protiútoky a úspešne ich zakončovali. V radoch Štartu strelecky vynikli Ivanov s 9 a Szapu s 8 gólmi. Z hostí mal strelecký deň Pupík, ktorý bol úspešný 9-krát. Naopak kanonier Zaťko dal iba 2 góly, domáci mu viac nedovolili. MŠK: Kašťák, Kamenčík, Šidlík – Pupík 9/2, J. Cibulka 3, Blšták, Jankovič 3, Strižinec, Matej Fázik 5, Kasagranda, Michal Fázik 1, F. Zaťko 2/1, Kukučka, Baka 1. Tréner Jozef Debnár. Pokutové hody: 5/1 – 5/3. Vylúčenia: 8 (ČK: Peťko po 3. ŽK) – 8 (ČK: Mi. Fázik za faul, Baka po 3. ŽK). Pred 350 divákmi rozhodovali Brunovský a Čanda. Hlohovec – Košice 24:29 (13:13) Domáci mali po štvormesačnej prestávke k dispozícii už aj brankára Patrika Voltmanna, ale pre zlomeninu prsta na ruke im chýbal ďalší hráč do poľa – krídelník Anton Kasagranda. V prvom polčase videli diváci dobrú hádzanú. Bol to vyrovnaný duel, v ktorom sa družstvá striedali v jednogólovom vedení, častejšie v prospech MŠK. Po nerozhodnom polčase aj po zmene strán pokračovala otvorená partia a v 48. min bol stav 18:18. Schyľovalo sa k dramatickému záveru, no ten napokon neprišiel. V závere za stavu 23:24 vstúpili do hry nečakane rozhodcovia, ktorí prísnymi a nepochopiteľnými vylúčeniami domácich zjavne pomohli východniarom a tí zápas bez problémov doviedli do víťazného konca. Aj zásluhou premenených piatich sedmičiek bol najlepším strelcom Košičanov Patrik Hruščák s 15 gólmi. MŠK: Kašťák, Voltmann, Kamenčík – Pupík 5/3, J. Cibulka 1, Blšták, Jankovič 3, E. Cibulka, Strižinec, Matej Fázik 3, Michal Fázik 4, F. Zaťko 8/2, Kukučka, Baka. Tréner Jozef Debnár. Pokutové hody: 6/5 – 5/5. Vylúčenia: 4 – 5. Pred 300 divákmi rozhodovali Baďura a Ondogrecula. Ďalšie výsledky nadstavbovej časti: Košice – Pov. Bystrica 24:23, Prešov – Bratislava 34:24, Prešov – Nové Zámky 34:27, Bratislava – Pov. Bystrica 28:22. Tabuľka 1. Prešov 8 8 0 0 287:191 19 (3) 2. Košice 8 7 0 1 236:204 17 (3) 3. Nové Zámky 8 4 1 3 250:215 11 (2) 4. Pov. Bystrica 8 3 1 4 217:211 8 (1) 5. Bratislava 8 3 1 4 220:222 8 (1) 6. Hlohovec 8 1 1 6 208:251 5 (2) V 3. kole nadstavby bude hrať Hlohovec v sobotu 8. marca o 16. h v Považskej Bystrici. (MIKI)

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.