Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
TRNAVA – NOVÉ ZÁMKY 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Trnavčania krôčik od postupu

Súperi sa zo začiatku len oťukávali a ani jedno mužstvo nechcelo urobiť prvú chybu. Pri šanciach Holoviča, Kutáleka a Hutára podržal hostí brankár Maček.

Do druhej časti však mali domáci raketový nástup a v priebehu 21 sekúnd strelili Novozámčanom dva rýchle góly. Najskôr Benedik po Holovičovom pase spoza bránky. Po ňom nachytal gólmana hostí Kutálek, slabou strelou od mantinelu. Ttretí gól pridal Ďuriš vďaka svojmu dôrazu pred bránou. Gladiátori potom využili aj presilovku o dvoch hráčov, keď Holovič po bombe z prvej dával už na 4:0. Hostia sa prezentovali len občasnými pokusmi a neboli Trnavčanom vyrovnaným súperom. V poslednej časti sa už viac iskrilo a brankárovi Šurekovi nebol dopriaty shutout, keď ho v 51. minúte vynútene striedal Stacho. Päť minút pred koncom ešte zvyšoval z ľavého kruhu Čunderlík no a v závere strelili hostia Lukáčom aspoň čestný gól. KH: Šúrek (51. M. Stacho) – Poláček, Benedik, Reho, Klčovanský, Scheibenreif, Štamberský, Pravda, Košecký - Stupka, Holovič, Lobotka – Baran, Krajčovič, Kutálek – Hutár, Čunderlík, Feranec – Belko, Varga, Ďuriš. Rozhodovali: Krist – Brath, Orolín, 584 divákov, vylúčení 10:11 (+ 10, 20 a 5 min Šúrek, 10 Stupka – 10 Kapička), presilovky 1:0, oslabenia 0:0 Trnava - Nové Zámky 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) stav série: 2:0 V druhom zápase vybehli Trnavčania na súpera už od samého začiatku, no Feranec s Kutálekom sľubné šance nepremenili. Chvíľu nato zachránil svojich Šurek po dobrej príležitosti Francistyho. V 15. minúte nevyužili domáci štvorminútovú presilovku, v stopercentnej šanci zlyhal aj Hutár. Po Belkovej prihrávke spoza brány vymietol šibenicu Varga – 1:0. V prostrednej časti mali šance oba tímy, diváci si zgustli najmä na kombináciách Kutáleka s Baranom. Tí pri vlastnom oslabení dvakrát vycvičili obranu hostí, k spokojnosti chýbala už len gólová koncovka. Tá bola slabinou domácich, v rozhodujúcich okamžikoch ich nepočúval puk pri tutovkách Vargu a Klčovanského. Poslednú časť začali viacerými šancami opäť gladiátori. Pri rýchlych útočných výpadoch však vznikali okienka v obrane a divákov 4 minúty pred koncom zamrazil hosťujúci Lukáč, keď jedno z nich využil a vyrovnal. Domáci potom preukázali veľkú vnútornú silu, keď o necelú minútu od modrej zvýšil Hutár no a pri záverečnej power-play upravil Holovič na konečných 3:1. HK: Šúrek – Poláček, Benedik, Reho, Klčovanský, Scheibenreif, Štamberský, Pravda, Košecký - Stupka, Holovič, Lobotka – Baran, Krajčovič, Kutálek – Hutár, Čunderlík, Feranec – Belko, Varga, Ďuriš. Góly: 19. B. Varga, 57. Hutár, 60. Holovič - 56. P. Lukáč Rozhodovali: Valachovič - Sefčík, Junek, 530 divákov, vylúčení 7:10 (+ 10 min Francisty), presilovky 1:0, oslabenia 0:0 Svatopuk Kosík (HK): „Boli to typické zápasy kvalifikácie do play-off. Oba sa niesoli sa v našej réžii, súpera sme v každom prečísii v počte striel, no nevedeli sme dať góly. Najmä záver toho druhého stretnutia sme dohrávali zbytočne v nervozite, dostali sme gól, potom sme však aj jeden šťastný dali a súboj dotiahli do víťazného konca. Už v prvom zápase u súpera chceme rozhodnúť, pretože vonku hráme lepšie ako doma.“ LUKÁŠ BALUŠKA

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku