Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Jarný vstup hádzanárov bol bez straty

Prvoligová hádzanárska prestávka mužov HK 47 síce nebola dlhá, no poznačila ju znížená možnosť tréningov v hale i skutočnosť, že v prvom jarnom kole mali voľný žreb. Bol to určitý handicap, no kolektív sa s ním nakoniec vyrovnal.

HK 47 Trnava – HK Kúpele Bojnice 31:26 (17:12) Domáci vstup do druhej časti prvoligovej súťaže zvládli síce bez väčších problémov, no úprimne povedané, neoslnili. Jednoducho, bol to jeden z tých zápasov poznačených začiatkom sezóny. Obavy o výsledok však nemal nik, úvodné vedenie 3:0 dalo dostatok pokoja a hostia tak iba doťahovali, ale nikdy nie do kritického skóre. Najmä Lužák bol v prvom polčase pri chuti, svojimi 7 gólmi sa spolu s Rumanov zaradil medzi najlepších strelcov, no škrípalo to predovšetkým v obrane. Tam jedine Sakár vedel zdvihnúť „zástavu“, držať kolektív a bol vlastne jedným z mála hráčov, ktorý si zaslúžil absolutórium. Bola preto veľká zvedavosť, ako sa Trnavčania presadia u tradičného súpera v Piešťanoch. Jeho výsledok MHK Piešťany – HK 47 Trnava 20:43 (10:20) však svedčí o tom, že hráči sa už rozohrali a svoje ďalšie stretnutie zvládli ďaleko lepšie. Aj tu mali výborný začiatok, viedli dokonca 4:0. domáci ich náskok síce zlikvidovali, ale to bolo z ich strany prakticky všetko. Výborne zachytali obaja brankári, Repáň i Just, ten zlikvidoval domácim aj dve sedmičky. Opätovne Lužák z Rumanom, ku ktorým sa pridali Mančuška i Oroš spolu so Sakárom, dokázali „urobiť“ polčasový náskok na hodnotu desiatich gólov a potom v druhom polčase, keď sa pridali aj Toman, Turanský, Vaňo a Baran s Kubicom získať jednoznačný náskok a aj vysoké víťazstvo. Hráči vonku podali bojovný výkon, podložený tentoraz dobrou hrou v obrane a bolo vidieť, že sa vyrovnávajú s tréningovým deficitom. Dôležitou previerkou bude nasledujúce stretnutie s HK Slovan Levoča, ktoré sa bude hrať v sobotu 23. februára v MŠH Trnava. Trnavskí hádzanári aj napriek problémom zatiaľ potvrdzujú svoje ambície postúpiť do najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže. Vyjde im to? (JDK)_novy_riadok_

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Trnava zdolala Senicu, strelila štyri góly

Zápas Fortuna ligy ste mohli sledovať online.

Disciplinárka potrestala Spartak pokutou a zatvorením časti štadióna

Po rozhodnutí Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) bude mať majstrovský Spartak Trnava sa fortunaligový zápas 14. kola proti Podbrezovej zatvorenú časť štadióna.