Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Čierni baróni – víťazi Zimnej futbalovej interligy

Už dvadsaťdva rokov sa hrá zimný futbal v Dolných Orešanoch. Tento ročník sa stal korisťou Čiernych barónov

Slnečné počasie sprevádzalo posledné kolo Zimnej futbalovej interligy v Dolných Orešanoch. Hralo sa na ťažkom bahnitom povrchu . Napriek tomu padlo slušných 29 gólov. Na úvod stačil jediný Barovým pavúkom na víťazstvo nad Karpinkami. Po nich Bakalári v súboji o medailu pokorili Lotrov. V zápase kola Čierni baróni v boji o titul porazili. Leeds. Havran Pub neodolal Krídlam vlasti. Bojovná Armáda spásy porazila Bonito. Mešťania nezastavili Pumy na ceste k medaile. Oslabený Nový život nestačil na Manchester. Baroví pavúci – Karpinky 1:0 (1:0), Mikinič. V bojovnom zápase s mnohými nevyužitými šancami na oboch stranách boli úspešnejší Baroví pavúci. Ich jediný gól rozhodol o zmarení nádejí Karpiniek na lepšie umiestnenie. Bakalári – Lotri 2:1 (0:0), Hájiček, Šaradín – Griflík. Dôležitý zápas o medailové umiestnenie začali lepšie Bakalári. Strelecky sa presadili rýchlymi gólmi na úvod 2. polčasu. To vyburcovalo Lotrov, ktorí sa stali lepším mužstvom. Dokázali však iba znížiť, pretože času na vyrovnanie už nezostalo. Leeds – Čierni baróni 1:2 (0:2), M. Kobza – Smolek, Malacký. Nekompletní Baróni pohotovým strelami získali do polčasu dvojgólové vedenie, keď Leeds nenašiel protizbraň proti ich dobre organizovanej obrane. V 2. polčase takmer bez striedania fyzicky nestačili početnej striedačke súpera. Víťazstvo si však do konca zápasu udržali a stali sa víťazmi 22. ročníka interligy. Havran Pub – Krídla vlasti 0:6 (0:0), P. Koník 4, R. Kobza, Izakovič. Vyrovnaný zápas z úvodu sa zmenil na tlak Krídiel s mnohými nevyužitými šancami. Tie premieňali ako z partesu v druhom polčase. Strelecky sa blysol P. Koník so 4 gólmi. Armáda spásy – Joga Bonito 3:2 (1:2), O. Jaroš, R. Holekši, Koritár – Šajda 2. Bojovný zápas začalo lepšie Bonito a získalo vedenie. Po prestávke sa však presadzovala viac a viac Armáda spásy. Vyrovnala nakoniec strhla zápas na svoju stranu. Dno tabuľky Bonita bolo spečatené. Mešťania – Rýchle pumy 1:6 (1:3), Tibenský – B. Vandák 3, Ľ. Vahulič, D. Rábara, T. Rábara. Na rýchly gól Púm odpovedali Mešťania ešte rýchlejším. Bolo to však ich posledné gólové slovo, pretože góly strieľali iba Pumy. Ich jasné víťazstvo dalo definitívnu bodku za možnými výsledkovými variantmi a následného konečného poradia. Po tomto výsledku zostal Leeds bez medaily. Nový život – K. Manchester 0:4 (0:0), Volek, M. Vahulič, M. Holekši, Šaštinský. Od začiatku zápasu mal Manchester proti oslabenému Novému životu viac z hry. Na ťažkom teréne sa lepšie pohyboval a ľahšie presadzoval, čo vyjadril gólmi v 2 polčase. Po víťazstve Krídiel klesol Nový život na konečné 9. miesto. Konečná tabuľka: 1. Čierni baróni 13 10 1 2 61:8 31 2. Rýchle pumy 13 9 2 2 46:15 29 3. Bakalári 13 9 2 2 36:15 29 4. Leeds 13 8 4 1 48:9 28 5. Lotri 13 8 3 2 39:25 27 6. Baroví pavúci 13 7 3 3 29:17 24 7. Krídla vlasti 13 5 2 6 38:38 17 8. Mešťania 13 5 2 6 18:31 17 9. Nový život 13 5 1 7 15:33 16 10. K. Manch. 13 3 2 8 36:55 11 11. Karpinky 13 3 0 10 19:43 9 12. Havran Pub 13 3 0 10 19:45 9 13. A. spásy 13 3 0 10 8:45 9 14. Joga Bonito 13 1 2 10 21:54 5 Najlepší strelci interligy: 22 – Malacký (ČB), 17 – Kondrček (ČB), 14 – Ľ. Vahulič (RP), 13 – Griflík (Lotri), P. Koník (Krídla), 12 – Hrušovský (Leeds), T. Holekši (BP), 11 – Volek (KM), 10 – Smolek (ČB), B. Vandák (RP), M. Rábara (Lotri). Výsledky ankiet a celkovú štatistiku interligy zo sobotňajšieho galavečera prinesieme v nasledujúcom čísle. IMRICH KLOKNER Text k foto cierbaroni Víťaz Interligy Čierni baróni Horný rad zľava: Martin Mráz, Peter Smolek, Rasťo Malacký, Štefan Kondrček Dolný rad: Ľuboš Chrvala, Miro Bujalka, Martin Fandel FOTO: (KLO)