Prvé trofeje získal Snupy na výstavách už ako šteňa
Plná izba trofejí. Štvornohý Snupy za svoj trojročný psí život získal ocenenia na viacerých domácich, ale aj zahraničných výstavách. Naposledy ho v Trenčíne uznali za najkrajšieho psa dňa.
11. feb 2008 o 0:00
Aby ste mohli odoberať príspevky tohto autora, musíte byť prihlásený:
Prihlásiť|Registrovať
„Na výstavách majiteľ nielen reprezentuje chovateľa, od ktorého psa má, ale ocenenie je aj zadosťučinením za čas, ktoré svojmu miláčikovi venoval,“ vysvetľuje psíčkarka Alexandra Bugarová (30) z Veľkých Úľan. Jej štvornohý Snupy, ktorý patrí k bradatým kóliám, získal za tri roky viac ako päťdesiat ocenení.
Zbierať ich začal už ako šteňa. „Ročne absolvujeme cez tridsať výstav. Cestujeme aj do Čiech, Rakúska, Chorvátska,“ vymenováva Saša. Majiteľka vo svojej izbe uchováva aj pohár z poslednej výstavy v Trenčíne, kde sa Snupy stal najkrajším psom dňa. Pritom nie každý pes je podľa nej vhodný na vystavy.
Fúzy mu nabieli maizenou
Saša má okrem Snupyho ešte ďalších dvoch psov a plánuje si zadovážiť tretieho. Do budúcnosti dúfa, že z neho tiež vyrastie ďalší šampión.
„Výstavy sú o výdrži. Pes musí mať výcvik, nemôže byť k ľuďom ani k iným psom agresívny,“ hovorí psíčkarka. Snupy sa však vraj spoločnosti na psích výstavách teší. „Nechá sa škrabkať a keď ľudia tlieskajú, myslí si, že to jemu. Ak je naopak unavený, pokojne sa uloží vo svojom boxe a nerušene spí. Naozaj ho máločo rozhádže.“
Možno aj pokojná povaha je to, čo na jej psovi porotu oslovuje. „Pripravujeme sa vždy deň vopred. Do salónu ale nechodíme. Snupyho treba len okúpať a očesať. Celá príprava trvá približne šyri hodiny. Krátko pred výstavou mu ešte maizenou nabielim fúzy,“ hovorí s úsmevom o svojom miláčikovi Saša na záver.⋌LENKA JURÍKOVÁ
Článok pokračuje pod video reklamou
Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný. Aktivujte si odber správ kliknutím na odkaz, ktorý sme vám poslali e-mailom.
Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.