Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V príprave aj medzinárodne

Za súpera v príprave si Spartakovci dohodli moravský druholigový tím 1. FC Slovácko. Zápas sa odohral na umelom trávniku v Kunoviciach pri Uherskom Hradišti.

Stretnutie začali lepšie domáci, už v 7. min strela Bačíka len tesne minula Kameschovu bránu. Potom priamy kop Inamana vystrašil početnú trnavskú enklávu v hľadisku. O pár minút ich potešil tvrdou strelou Bernáth, mieril však len do bočnej siete. Neubehla však ani polhodina hry a Racko poslal do vedenia domáci tím. Kamesch ešte zlikvidoval strelu Matůša v 40. min. Skóre sa znovu menilo až v druhom polčase. V 69. min na 2:0 ho upravil hlavičkou Vrba. Na 3:0 zvýšil Bačík v 76. min. Po dvoch min sa mohli tešiť aj Trnavčania. Na konečných 3:1 upravil hlavou Kožuch. Spartak hral v prvom polčase s prvým zo štvorice Senegalčanov na poste stopéra, no pre zranenia chýbali viacerí z jesenného kádra (Doležaj, Ďuriš, Hlavatovič, Michalík a aj mladý Guldan). V druhej časti zápasu tréner Mazura vyskúšal aj zvyšnú africkú trojicu. Na ihrisko poslal aj Lukáša Vaculíka, hráča Viktorie Plzeň, ktorý je v Spartaku na skúške na želanie trénera Trnavy. Ďalšou skúškou pred odchodom na sústredenie v Turecku bude stretnutie so Šaľou na umelej tráve Lokomotívy túto stredu o 13.00. Uherské Hradište – Spartak Trnava 3:1 (1:0) Góly: 29. Racko, 53. Vrba, 76. Bačík - 78. Kožuch 1. FC Slovácko: Kovář - Němčický, Ineman, Vrba, Kaspřák - Gonda, Grim, Fischer, Racko (46. Filipský) - Matůš, Bačík Spartak: Kamesch – Pončák (46. Cíferský), T. Hanzel (46. Kopačka), Niang, Jakubička – Vaculík, Kopúnek (46. Gueye), Barčík (46. Cisse), Hruška (63. Tomčák) – Bernáth (46. Kožuch), Filipovič (46. Kebe) Josef Mazura: „V prípravnom zápase sa skúša, takže z prehry nerobím konečné závery. Uspokojil ma Niang ako stopér. Ostatní Afričania ešte musia ukázať viac, sú tu však len krátko.“ ŠTEFAN HORVÁTH

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?