Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela

Cífer a Boleráz na čele zimného turnaja

Zimný turnaj na umelej tráve má za sebou už svoje druhé kolo. Na ihrisku Lokomotívy predvádzajú mužstvá z oblastných súťaží zaujímavý futbal. Zápasy majú síce prípravný charakter, tréneri skúšajú nové zostavy i systémy hry. V každom zápase však ide aj o

čo najlepší výsledok. Druhé kolo začal zápas Zelenča s Bohdanovcami v nedeľu 20. januára. Kolo ukončilo piatočné stretnutie Suchej nad Parnou so Smolenicami. Bez straty bodu sú zatiaľ štyri mužstvá. Tlačenica na čele je v skupine A, kde vedie Cífer len o skóre pred Šúrovcami a Zelenčom. V skupine B je zatiaľ s dvomi víťazstvami prvý Boleráz. Zeleneč – Bohdanovce 4:2 (2:1). Vyrovnaný priebeh zápasu, ale Zeleneč stále viedol, Bohdanovce doťahovali. Križovany- Horná Krupá 2:3. Súboj 6. a 7. mužstva z Okresnej súťaže lepšie zvládli hráči Krupej. Malženice – Šúrovce 3:5 (2:1). Malženice dlho viedli, zo stavu 2:3 otočil favorit na 5:3. Ružindol – Modranka 0:2 (0:1). Ružindol asi zlomil gól do šatne pred prestávkou. Modranka zlepšila hru v 2. polčase a zalúžene vyhrala. Biely Kostol – Špačince 2:0 (1:0). Biely Kostol mal efektívnejších zakončovateľov, z dvoch šancí dva góly. Špačinskí strelci dali len jednu žŕdku. Voderady – Boleráz 1:2 (1:1). Voderadom chýbali 4 zranení hráči. Kondične na súpera ešte nestačili. Viedli 1:0, ale potom inkasovali dvakrát. Horné Orešany – Cífer 4:6 (1:6). Orešany nasadili do hry veľa náhradníkov i dorastencov. Na favorita to nemohlo stačiť, ale ako príprava vynikajúce. V prvom polčase Cífer minul strelný prach, náhradnému brankárovi dal poltucet, potom len kontroloval výsledok Suchá nad Parnou – Smolenice 2:2 (2:0). Smolenice boli síce herne lepšie, ale Suchej sa vydarili dve brejkové akcie v prvom polčase. V tom druhom mali takéto šance až štyri, ale skórovali už len Smoleničania a uchránili sa od prehry s predposledným mužstvom v OM. Tretie kolo má tieto dvojice: Cífer – Zeleneč (26.1.), Smolenice – Križovany, Špačince – H. Orešany (oba 27.1.), Boleráz – Suchá nad Parnou (28.1. 17.00), Šúrovce – Biely Kostol (28.1.), Modranka – Voderady (29.1.), Bohdanovce – Malženice (30.1.), Horná Krupá – Ružindol (31.1). V poradí štvrté kolo začne v piatok zápasom Križovany – Ružindol. Pokračuje v sobotu stretnutím Horné Orešany – Šúrovce. V nedeľu je na programe duel Biely – Kostol – Bohdanovce. Zápasy sa začínajú o 19.00, ak nie je uvedené inak. A skupina 1. Cífer 1 2 2 0 13:5 6 2. Šúrovce 2 2 0 0 8:3 6 3. Zeleneč 2 2 0 0 8:4 6 4. Špačince 2 1 0 1 3:3 3 5. B. Kostol 2 1 0 1 3:7 3 6. H. Orešany 2 0 0 2 6:10 0 7. Malženice 2 0 0 2 4:8 0 8. Bohdanovce 2 0 0 2 2:7 0 B skupina 1. Boleráz 2 2 0 0 5:2 6 2. Smolenice 2 1 1 0 6:2 4 3. Modranka 2 1 1 0 4:2 4 4. Horná Krupá 2 1 1 0 5:4 4 5. Križovany 2 1 0 1 6:6 3 6. Suchá 2 0 1 1 5:6 1 7. Ružindol 2 0 0 2 1:5 0 8. Voderady 2 0 0 2 1:6 0 (STEF)_INSERT_DA_STUFF_HEEERE_

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

V Hlohovci budujú technologicky špičkové závody

V priemyselnom parku v Hlohovci rozširujú závod spoločnosti Plastic Omnium, ktorý do regiónu prináša stovky nových pracovných miest.

V Trnave sa testuje systém zdieľaných elektrobicyklov

Mesto Trnava hľadá osemsto záujemcov, ktorí sa zapoja do testovania systému zdieľaných elektrobicyklov.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.