Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – SLOVAN MODRA 31:19 (17:12)

Trnavskí hádzanári sú jesenným majstrom

Záverečné stretnutie 11. kola I. ligy hádzanej mužov nemožno označiť inak, ako jeho šlágrom. Dve mužstvá s rovnakým počtom bodov totiž v stretnutí „kto z koho“ bojovali o najvyššiu priečku.

Motivovaní teda boli riadne, hostia dokonca až príliš. Do Trnavy prišli s egidou najlepšej obrany, len škoda, že v Trnave ju predvádzali v podobe „trhať, sotiť, zhodiť“. Svojim spôsobom doplatili nato hneď v úvode, po prvej sedmičke domáci viedli 1:0, po ďalšej 3:1. Obe premenil spoľahlivý strelec Lužák. Ten sa potom aj ďalšom staral, aby hostia nanajvýš iba doťahovali trnavské vedenie, ktoré počas I. polčasu bolo od jedno až po päťgólové. Strelecky sa aktivizoval aj Ruman a na pozícii zraneného Barana dobre zahral Benko. Modrania nielen v prvom, ale potom aj v druhom polčase neboli ochotní dať svoju kožu lacno a prichádzalo k množstvu súbojov na hrane pravidiel. Škoda, že rozhodcovia nie vždy vedeli určiť, ktorá strana je tá správna. Dali tak príležitosť divákom z oboch strán, aby si na nich zahromžili. Ťažšie srdce mali údajne Modrania, ale to skôr preto, že stretnutie nešlo podľa ich predstáv a najmä v druhom polčase domáci svoj náskok síce pomalšie ako inokedy, ale predsa len zvyšovali. Keď v 48. min prelomili hráči HK 47 úsilie súpera a začali zvyšovať svoj náskok až na desaťgólový, pričom Modre nepomohol na zmenu ani oddychový čas, došlo na lavičke hostí k skratu a deväťdesiat sekúnd pred koncom za stavu 30:19 dramaticky odvolal tréner hostí svojich hráčov z ihriska. Po doťahovačkách sa síce vrátili, ale to stihli už iba inkasovať ďalší gól. Trnava tak má po skončení jesennej časti nielen vedúce postavenie s dvojbodovým náskokom, ale aj najlepší útok a najpevnejšiu obranu. Hádzanársky život sa však nezastavil a liga pokračuje dvomi predohrávanými jarnými kolami, s ktorých už to dvanáste, hrané v ambicióznom Bardejove, ktorý taktiež usiluje o postup, znova preverí schopnosti a možnosti trnavských hádzanárov. HK 47: Just, Repáň, Šidlík – Ruman 6, Mančuška 2, Kollár, Sakár 2, Rumanovský 1, Turanský, Benko 6, Vaňo, Kochan 1, Oros 3, Lužák 10/3. Tréner: Ivanovič. Pokutové hody: 4/3 – 9/6, červené karty: 2 (Lackovič, Ochaba-tréner, obaja Modra), vylúčení: 6/5, rozhodovali: P. Baďura (Pezinok) a Stolárik (Hlohovec), návšteva: 600 divákov, hralo sa v MŠH Trnava. Stretnutie 13. kola medzi HK 47 a ŠKP „B“ Pezinok sa hrá 15. 12. o 18,00 h v MŠH. (JDK)