Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Spartak - Trenčín 6:0 (2:0)

Posledný domáci zápas Spartaka v tejto sezóne začal podľa očakávania náporom na trenčiansku bránu. Peter Doležaj ako prvý otvoril strelecké preteky dvomi neúspešnými projektilmi.

Spartak: Kamesch – Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička – Barčík (89. Vido), Kopúnek, Kopačka (84. T. Hanzel) – Filipovič (72. Guldan), Tomčák, Bernáth. Trenčín: Volešák – Gálik (44. Minarčík), Horváth, Kasálek, Jakúbek - Godál, Kleščík, Lesák (90. Čogley), Jašurek (75. Šebek) – Gergel - Doubek. Góly: 5. Doležaj, 22. Filipovič, 50. Barčík, 69. a 90. Bernáth, 76. Pončák. ŽK: Barčík – Doubek, Kasálek, Lesák. Pred 4 623 divákmi rozhodoval Havrilla. Už v 5. min Volešák v bráne hostí kapituloval, keď halfvolej Doležaja z 25 m za jeho chrbát usmernil Trenčan Horváth. V 10. min skvele zakombinovala dvojica Tomčák a Bernáth, včasným vybehnutím likvidoval brankár hostí. Potom dvakrát skúšal svoju mušku s chuťou hrajúci Filipovič, aby v 22. min upravil na 2:0 po narážačke s Bernáthom. Trenčanom bíli andeli nedovolili žiadnu priamočiaru akciu, brali im lopty už v strede poľa a stále hrozili tretím gólom. V 36. min sa o to pokúšal Barčík, potom Bernáth i Tomčák. Prvé nebezpečné situácie pre Trnavau nastali až v závere polčasu. V oboch sa ocitol Doubek, najprv prestrelil a potom opečiatkoval brvno Kameschovej brány. V druhej časti hry hráči Spartaka pokračovali v ofenzíve a predviedli viacero kombinácií na jeden dotyk. Hlavičku Tomčáka Volešák neutralizoval, ale s lobom Barčíka v 50. min si už neporadil, lebo smer strely zmenil obranca Kleščík. Tento gól úplne zlomil hráčov z Považia, nedokázali využiť ani zaváhanie Pončáka s Poljovkom. Doubek sa ocitol sám pred Kameschom, bránu netrafil. Triafali však domáci, najskôr Tomčák v 68. min len do ľavej žrde, ale o minútu neskôr už bola lopta v sieti po strele Bernátha z hranice šestnástky. Po kombinácii Barčíka s Bernáthom sa na zemi v pokutovom území ocitol Tomčák s prispením Kasálka, arbitrova píšťalka ostala nemá. Bíli nadeli však nepoľavili, na 5:0 v 76. min zvýšil tvrdou strelou z 20 m Vladimír Pončák. Tento pravý obranca si strelu zopakoval aj o štyri minúty neskôr, ale už nie tak presne. Príležitosť na skórovanie mal po prihrávke Guldana aj Tomáš Hanzel. Guldanovi však vyšla nahrávka v nadstavenom čase. Svojím šiestym gólom v sezóne ju zužitkoval Bernáth na šiesty gól v bráne bezmocného Volešáka. Trnavskí fanúšikovia si vyžiadali nielen spoločné skandovanie s hráčmi, ale aj čestné kolo s podávaním rúk. ŠTEFAN HORVÁTH ZAUJAL Celý kolektív hráčov na ihrisku i na lavičke. Tradične silný nástup do zápasu sa vydaril a už po necelej polhodine hry svietilo na ukazovateli skóre 2:0. Neúnavnými strelcami boli všetci traja útočníci a nedali sa zahanbiť ani zadáci a stredopoliari. Obavu z druhého polčasu zahnali hneď z jeho kraja a bol to Spartak, aký chce aj dvanástyo hráč, verný fanúšik bílich andelov. NEPRESVEDČIL Po vysokom víťazstve a k tomu na nulu sa ťažko hľadá jednotlivec, ktorý by svojím výkonom neprispel k výkonu bílich andelov. Tiež striedajúci hráči rýchlo vpadli do rozbehnutého zápasu, i keď je jasné, že v takejto atmosfére a za priaznivého skóre odpadá tréma, nervozita, či strach z pokazenej prihrávky. My sme veru takého hráča v domácom tíme ani nenašli. ZLOMOVÁ MINÚTA Keď hru Spartaka rozoberali štatistici, do očí im udreli druhé polčasy vo viacerých zápasoch. Preto za zlom považujeme 50. min, keď Miroslav Barčík v tejto chvíli prekonal gólmana hostí a potom sa na trávniku diali veci dlho nevídané. Hráči pôsobili uvoľnene, z výkonu neubrali, práve naopak. Poltucet gólov potešil každého domáceho priaznivca. Pripustiť treba aj fakt, že sa nehralo proti silnému súperovi, ale aj takí vedeli využiť slabšie druhé dejstvá Spartaka.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 008

Okres Trnava opakuje testovanie, prvého kola sa zúčastnilo viac ako 22 tisíc ľudí.