Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Spartak - Trenčín 6:0 (2:0)

Posledný domáci zápas Spartaka v tejto sezóne začal podľa očakávania náporom na trenčiansku bránu. Peter Doležaj ako prvý otvoril strelecké preteky dvomi neúspešnými projektilmi.

Spartak: Kamesch – Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička – Barčík (89. Vido), Kopúnek, Kopačka (84. T. Hanzel) – Filipovič (72. Guldan), Tomčák, Bernáth. Trenčín: Volešák – Gálik (44. Minarčík), Horváth, Kasálek, Jakúbek - Godál, Kleščík, Lesák (90. Čogley), Jašurek (75. Šebek) – Gergel - Doubek. Góly: 5. Doležaj, 22. Filipovič, 50. Barčík, 69. a 90. Bernáth, 76. Pončák. ŽK: Barčík – Doubek, Kasálek, Lesák. Pred 4 623 divákmi rozhodoval Havrilla. Už v 5. min Volešák v bráne hostí kapituloval, keď halfvolej Doležaja z 25 m za jeho chrbát usmernil Trenčan Horváth. V 10. min skvele zakombinovala dvojica Tomčák a Bernáth, včasným vybehnutím likvidoval brankár hostí. Potom dvakrát skúšal svoju mušku s chuťou hrajúci Filipovič, aby v 22. min upravil na 2:0 po narážačke s Bernáthom. Trenčanom bíli andeli nedovolili žiadnu priamočiaru akciu, brali im lopty už v strede poľa a stále hrozili tretím gólom. V 36. min sa o to pokúšal Barčík, potom Bernáth i Tomčák. Prvé nebezpečné situácie pre Trnavau nastali až v závere polčasu. V oboch sa ocitol Doubek, najprv prestrelil a potom opečiatkoval brvno Kameschovej brány. V druhej časti hry hráči Spartaka pokračovali v ofenzíve a predviedli viacero kombinácií na jeden dotyk. Hlavičku Tomčáka Volešák neutralizoval, ale s lobom Barčíka v 50. min si už neporadil, lebo smer strely zmenil obranca Kleščík. Tento gól úplne zlomil hráčov z Považia, nedokázali využiť ani zaváhanie Pončáka s Poljovkom. Doubek sa ocitol sám pred Kameschom, bránu netrafil. Triafali však domáci, najskôr Tomčák v 68. min len do ľavej žrde, ale o minútu neskôr už bola lopta v sieti po strele Bernátha z hranice šestnástky. Po kombinácii Barčíka s Bernáthom sa na zemi v pokutovom území ocitol Tomčák s prispením Kasálka, arbitrova píšťalka ostala nemá. Bíli nadeli však nepoľavili, na 5:0 v 76. min zvýšil tvrdou strelou z 20 m Vladimír Pončák. Tento pravý obranca si strelu zopakoval aj o štyri minúty neskôr, ale už nie tak presne. Príležitosť na skórovanie mal po prihrávke Guldana aj Tomáš Hanzel. Guldanovi však vyšla nahrávka v nadstavenom čase. Svojím šiestym gólom v sezóne ju zužitkoval Bernáth na šiesty gól v bráne bezmocného Volešáka. Trnavskí fanúšikovia si vyžiadali nielen spoločné skandovanie s hráčmi, ale aj čestné kolo s podávaním rúk. ŠTEFAN HORVÁTH ZAUJAL Celý kolektív hráčov na ihrisku i na lavičke. Tradične silný nástup do zápasu sa vydaril a už po necelej polhodine hry svietilo na ukazovateli skóre 2:0. Neúnavnými strelcami boli všetci traja útočníci a nedali sa zahanbiť ani zadáci a stredopoliari. Obavu z druhého polčasu zahnali hneď z jeho kraja a bol to Spartak, aký chce aj dvanástyo hráč, verný fanúšik bílich andelov. NEPRESVEDČIL Po vysokom víťazstve a k tomu na nulu sa ťažko hľadá jednotlivec, ktorý by svojím výkonom neprispel k výkonu bílich andelov. Tiež striedajúci hráči rýchlo vpadli do rozbehnutého zápasu, i keď je jasné, že v takejto atmosfére a za priaznivého skóre odpadá tréma, nervozita, či strach z pokazenej prihrávky. My sme veru takého hráča v domácom tíme ani nenašli. ZLOMOVÁ MINÚTA Keď hru Spartaka rozoberali štatistici, do očí im udreli druhé polčasy vo viacerých zápasoch. Preto za zlom považujeme 50. min, keď Miroslav Barčík v tejto chvíli prekonal gólmana hostí a potom sa na trávniku diali veci dlho nevídané. Hráči pôsobili uvoľnene, z výkonu neubrali, práve naopak. Poltucet gólov potešil každého domáceho priaznivca. Pripustiť treba aj fakt, že sa nehralo proti silnému súperovi, ale aj takí vedeli využiť slabšie druhé dejstvá Spartaka._novy_riadok_