Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

Spartak - Senec 1:0 (1:0)

Od prvej minúty domáci rýchlymi kombináciami po oboch stranách diktovali tempo hry. Prvú nebezpečnú akciu vo 4. min zakončoval Bernáth tesne vedľa pravej žrde Slovenčiakovej brány.

Spartak: Rybánsky – Pončák, Poljovka, Doležaj, Jakubička - Ďuriš , Kopačka, Barčík – Michalík (80. Vido) – Kožuch (59. Filipovič), Bernáth (65. Tomčák). Senec: Slovenčiak - Papaj, Drahno, Marcin, Pecha - Füzik (76. Kitaš), Kuráň, Škrabák (66. Nemček), Gábriš (46. Augustín) - Ujlaky – Kozár. ŽK: Filipovič – Marcin, Kuráň. Pred 3 566 divákmi rozhodoval Havrilla. Po druhom rohovom kope zahrávanom Barčíkom v 7. min obrana hostí odvrátila pred hlavičkármi Spartaka, ale k lopte sa dostal opäť Barčík. Obišiel dvoch brániacich hráčov a strelou k pravej tyči skóroval, Trnava viedla 1:0. Nasledovali ďalšie útoky červeno-čiernych, Bernáth tesne minul bránu v 12. min a Kožuch si neporadil s loptou vo vnútri pokutového územia v 16. min. Až potom sa na dostrel trnavskej brány dostali aj hráči Senca, ale so strieľaným centrom Papaja si Rybánsky poradil. Nasledovala ďalšia séria šancí Spartaka, jeho hráči sa akoby predháňali v ich zahadzovaní. V 24. min Barčík nepremenil na gól kolmú prihrávku od Bernátha. Potom Michalíkovu asistenciu nevyužil Kožuch, vzápätí minul bránu aj Bernáth. To všetko v prvej polhodine hry. Jediný roh v prvom polčase kopali hostia v 32. min, ale Doležaj odvrátil do bezpečia. Skutočným ohrozením domácej brány bol priamy kop Ujlakyho v 39. min, ktorý mieril do spodného ľavého rohu, ale Rybánsky ho na dvakrát zneškodnil. V 41. min štandardku Michalíka vyrazil Slovenčiak pred Kožucha, ale jeho strela tiež nenašla cieľ. Rovnako skončila mimo brány i strela Pončáka v 45. min. Aj v druhom polčase mali viacej šancí na zmenu stavu vo svoj prospech domáci hráči. Hra upadala, tréner domácich siahol k osvedčeným žolíkom. Filipovič s Bernáthom vypracovali v 64. min šancu pre Barčíka, jeho strelu obrana Senca zablokovala. Ujlaky opäť ukázal niečo zo svojho repertoáru, keď v 69. min priklepol Kuráňovi, ktorý len tesne minul trnavskú svätyňu. Najväčšiu šancu na upokojujúci gól Spartaka spálil inak v defenzíve spoľahlivý Kopačka. Po faule na Tomčáka nepremenil pokutový kop. Slovenčiak vykryl ľavý kút svojej brány. Ani posledný strelecký pokus Barčíka v 87. min neskončil v sieti Senca. Aj toto chudobné jednogólové víťazstvo prinieslo tri body do tabuľky pre domáci Spartak. ZAUJAL Žolíkom v rukách trénera Mazuru bol Marián Tomčák, bol pri viacerých útočných akciách zaváňajúcich gólom. Za pár minút na ihrisku poriadne zamotal hlavu obrannému valu Senca. Jeho pád vo vnútri šestnástky rozhodca ohodnotil ako nedovolený, pričinil sa tak o príležitosť Spartaka zvýšiť náskok. NEPRESVEDČIL Žiaden zo strelcov Spartaka. Veď toľko nepremenených príležitostí býva v troch a nie v jedinom zápase. Strelcom víťazného gólu v sieti Senca tak bol tvorivý hráč druhého sledu Miroslav Barčík. Najviac sa však stále očakáva od Vlada Kožucha. Drel, behal, ale v úlohe zakončovateľa mu to nevyšlo. ZLOMOVÁ MINÚTA Z nervózneho druhého polčasu a hlavne poslednej polhodiny mohla vyslobodiť 72. minúta. To by musel Kopačka premeniť pokutový kop. Horúci gaštan mohol za útočníkov vytiahnúť Pavol Kopačka, jeho slabú strelu z pokutového kopu Slovenčiak zneškodnil. (STEF)

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

Ilustračná fotografia.

Respirátor v schránke našli všetci Trnavčania nad 65 rokov.

12 h

Situácia na Novom Zélande je úplne iná ako u nás. Takmer bez obmedzení, bežný život sa vrátil do obdobia pred Covidom. Cudzincov do krajiny nepúšťajú.