Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Jesenným majstrom sú Smolenice a Suchá

Siladice – Cífer 2:2 (1:1) V hodovom zápase diváci sledovali výborný futbal na oboch stranách a úvodný gól, ktorý strelil Mesároš. Hosťom sa do polčasu podarilo vyrovnať, keď v 45. min strelili vyrovnávajúci gól do šatne

. Po zmene strán išli domáci opäť do najtesnejšieho vedenia, divákov potešil svojim druhým gólom Mesároš. Body sa však nakoniec delili, pretože hosťom sa podarilo aj po druhý raz vyrovnať tesne pred koncom zápasu na konečných 2:2 Góly: Mesároš 2 (za dom.). SILADICE: Čifáry – I. Fančo, D. Rau, Lančarič, Bača, Kohút, Páleník, Sekereš, Lukáč, Mesároš, L. Rau (Malaska, Chynoradský). CÍFER: Jurík – Kročka, Gašparovič, Tom. Tibenský, Krajčovič, Rusnák, Domorák, Tim. Tibenský, Hamaďák, MiŠovič, Pulman. Chtelnica – Špačince 1:5 (1:3) Hostia v 10. min viedli 0:2 a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté, navyše keď v 30. min hostia viedli už trojgólovým rozdielom. Iskierku pre domácich ešte vykresal tesne pred prestávkou Blažko, no aj tá zhasla po zmene strán. Hra sa síce vyrovnala, domáci sa snažili niečo z výsledkom urobiť, no góly strieľali o niečo lepší hostia. Pridali ešte dva a zaslúžene zvíťazili, diváci ešte videli dve červené karty, na jednej strane Lub. Cibrin a na strane hostí Obšivan. Góly: Blažko (za dom.). CHTELNICA: Pavelský – Prvý, Brestovanský, D. Kičina, M. Kičina, Rechtorík, Gába, Bílik, Lub. Cibrin, Blažko, Luk. Cibrin (Galba). ŠPAČINCE: B. Púchly – M. Púchly, Haršany, M. Dobrovodský, L. Dobrovodský, Mitošinka, Brisuda, Drozda, Kobetič, Tisoň, Obšivan (Kubiš, Kušnier). Smolenice – H. Otrokovce 4:1 (2:1) V prvom polčase sa domáci od začiatku pustili do súpera, no šance Pluhára a Jankviča zostali nevyužité. V 30. min prišiel šok pre domácich, keď po chybe obrany otvoril skóre Sluka. Domácim sa hneď podarilo odpovedať na vedúci gól, vyrovnával Kulíšek z priameho kopu. Do prestávky domáci už viedli, keď po samostatnom úniku zakončil na 2:1 Jankovič. V druhom polčase chceli hostia zatlačiť domácich na vyrovnanie, no bez väčšieho efektu, pretože v 63. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov po hrubej chybe obrancu Kulíšek a skóre uzavrel hlavou na 4:1 Jankovič. Góly: Kulíšek 2, Jankovič 2 – Sluka. SMOLENICE: Vravúšek – Hrdlička, Pobiecky, Hlúch, Slezák, Petrovič, Pluhár, Kulíšek, Cisár (Augustín), Štibraný, Jankovič. H. OTROKOVCE: Vaško – Brestovanský, Chovan, Kiš, Škorík, Kuna, Reho, Sluka, Cícer (Hlavna), Hanke (Kusý), Mikuš. Drahovce – Zavar 1:0 (1:0) V Drahovciach sa viac bojovalo ako hralo a domácim sa už v 3. min podarilo otvoriť účet zápasu, keď peknú akciu gólovo zakončil Rybárik. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, boj na ihrisku prevyšoval futbalovú krásu na oboch stranách. Domáci si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no skóre sa do konca zápasu už nezmenilo. Góly: Rybárik. DRAHOVCE: Pavlovič – Dzuro, Michálek, Urban, Kocian, Dusík, Brezovský, Rybárik, Michalec, Švikruha, Rusnáčik (Chudý, Marušic, Šerjedník). ZAVAR: Antal – M. Dobrovodský, Štibrany, Mich. Psota, Jobek, Tyko, Mat. Psota, Sanny, Tomík, Mihálik, Sedlák (Holienčin, Kovačič, Kadlec). Suchá n/P. – Bučany 2:5 (0:4) Domáci v prvom polčase absolútne vybuchli, nezvládli ho a inkasovali štyri góly. Dva po vlastných chybách a tretí z pokutového kopu za ruku po centri Sokoloviča, ktorý bezpečne premenil Suchoň. Po zbabranom polčase v druhom domáci zabrali, avšak strelili len dva góly zásluhou Drahnovského a Šajdu. Za hostí pridal piaty gól Vavro a uzavrel na konečných 2:5. Góly: Drahnovský, Šajda – Suchoň 2 (1 z 11m), Sokolovič 2, Vavro. SUCHÁ N/P.: Hirner – Konečný, Jankovič, Krajčovič, Sloboda, Lužák, Drahnovský, Benovič, Maštalír, Šajda, Lošonský (Marhavý). BUČANY: Jamrich – Hunček, Hlučil, A. Tanáč, Fančovič, Sokolovič, Vavro, Marek Kubovič, M. Tanáč, Belica, Suchoň (R. Belokostolský, Martin Kubovič). Ostrov – H. Orešany 1:0 (0:0) Hodový zápas sa začal prietržou mračien a prvý polčas sa odohrával len medzi šestnástkami, viac šancí na otvorenie skóre mali hostí, no domácich podržal brankár Valo. Po zmene strán prebrali iniciatívu domáci, no dlho sa nevedeli presadiť. V 77. min nariadil rozhodca sporný pokutový kop, ktorý však M. Krchnár nepremenil a hostia pykali. V 82. min si loptu na priamy kop postavil Braško a nedal Žaludovi šancu. Hostia sa snažili vyrovnať, no žiadnu vážnejšiu šancu si už nevypracovali. Gól: Braško. OSTROV: Valo – D. Regina, Gajdoš, Svetulík, Braško, Foltín ,Miklovič, Rajnák, Kováčik, J. Borovský, Jankech (L. Regina, Pišný, A. Borovský). H. OREŠANY: Žalud – Križan, Bažík, M. Krchnár, J. Krchnár, Balážik, Smolek, Kondrček, Braniša, Volner, Malacký (Mesíček, Benovič, Novák). Ratnovce – D. Krupá 0:0 V prvom polčase sa hostia ukázali ako technickejšie mužstvo čo dokumentovali územnou prevahou a šancami, z ktorých však žiadna neskončila v sieti. Po zmene strán sa hra vyrovnala, šance však bezpečne likvidovali obaja brankári. V poslednej minúte bravúrne vytlačil Pavlovičovu strelu Lipovský na rohový kop a tak sa zápas skončil bezgólovou a zaslúženou remízou. RATNOVCE: Križna – Pavlovič, Samko, Petrík, Kusý, M. Komadel, Kútny, Mar. Komadel, Kopál, Lukáč, Bílik (Valovič, Palkech). D. KRUPÁ: Lipovský – Novota, Bohunický, Škoda, Minárik, A. Bachatý, Fíba, M. Bachratý, Kubus, Dian, Slabý (Anetta, Dekan). Brestovany - Zvončín 3:2 (0:1) V hodovom zápase sa pred 250 divákmi hral výborný futbal. Zvončín sa dostal do vedenia už v 6. min zápasu. Aj keď Brestovany chceli odpovedať čo najskôr, podarilo sa im to až v 60. min po jedenástke Maara. Za nešportové správanie nasledovalo vylúčenie hosťujúceho brankára, ale to hostí nezlomilo a zvýšili na 1:2. Domáci v 74. min opäť Maarom vyrovnali a odmenu za celozápasovú snahu im priniesol nadstavený čas a gól z kopačky M. Ševčíka. Góly: Maar 2 (1 z 11 m), M. Ševčík - Chabreček 2 ČK: T. Ševčík BRESTOVANY: Čambál - Jobek, Šiška, M. Ševčík, J. Honíšek, Marek Kollár, Martin Kollár, Hudek, Sabo, Maar, Valášek (M. Honíšek). ZVONČÍN: T. Ševčík – Klenkovič, Backa, Kuracina, Holovič, Heriban, Chabreček, Palkovič, Kosnáč, Hrušovský, Macho (Hajíček, Krchňák, Hudek). 1. Smolenice 15 10 3 2 34:14 33 2. H. Otrokovce 15 9 0 6 33:30 27 3. Cífer 15 8 2 5 60:23 26 4. Zvončín 15 7 5 3 31:16 26 5. D. Krupá 15 8 2 5 25:16 26 6. Špačince 15 7 4 4 32:21 25 7. Siladice 15 7 3 5 30:20 24 8. H. Orešany 15 7 3 5 22:12 24 9. Drahovce 15 7 3 5 27:26 24 10. Ostrov 15 8 0 7 31:40 24 11. Bučany 15 6 3 6 29:33 21 12. Brestovany 15 5 5 5 23:27 20 13. Ratnovce 15 3 3 9 17:29 12 14. Zavar 15 3 3 9 16:33 12 15. Suchá n/P. 15 3 2 10 24:38 11 16. Chtelnica 15 1 1 13 10:66 4 Dorast - OM Výsledky 15. kola: Siladice - Slávia Trnava 2:1, Trakovice – Špačince 1:1, Modranka – Krakovany 1:1, Drahovce – Zavar 1:0, Zeleneč – Suchá n/P. 0:2, Križovany – Kátlovce 1:2, Dechtice – D. Krupá 3:2, Smolenice – Šúrovce 3:1. 1. Suchá n/P. 15 12 3 0 44:13 39 2. D. Krupá 15 12 0 3 53:18 36 3. Krakovany 15 9 2 4 46:27 29 4. Siladice 15 9 2 4 46:29 29 5. Dechtice 15 8 2 5 33:22 26 6. Trakovice 15 7 4 4 36:28 25 7. Drahovce 15 7 2 6 24:30 23 8. Špačince 15 6 3 6 38:29 21 9. Modranka 15 6 3 6 29:21 21 10. Kátlovce 15 6 3 6 21:26 21 11. Smolenice 15 5 4 6 22:30 19 12. Zeleneč 15 6 0 9 20:29 18 13. Zavar 15 4 3 8 23:31 15 14. Križovany 15 3 2 10 23:47 11 15. SláviaTrnava 15 2 0 13 22:48 6 16. Šurovce 15 1 1 13 16:68 4 JURAJ ŠTRONCER Siladice sa podelili Deľbou bodov sa skončio stretnutie 15. kola medzi Siladicami (v žltom) a Cíferom. FOTO: MARIÁN PAVLÍK_novy_riadok_