Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Tesne víťazstvo Smoleniciam na udržanie líderstva stačilo

H. Otrokovce – Cífer 3:1 (2:0) V stretnutí dvoch vyrovnaných mužstiev sa ako prví ujali vedenia domáci. Presným strelcom bol Sluka

. Domáci využili aj druhú šancu na gól a do polčasu vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, no domáci pridali aj tretí gól. Za hostí už len znižoval Gašparovič. Góly: Sluka 2, Taraba – Gašparovič H. OTROKOVCE: Vaško – Kvinta, Chovan, Kiš, Škorik, Kuna, Brestovanský, Sluka, Taraba, Hanke, Mikuš (Kusý, Grežo, Cícer). CÍFER: Jurík – Kročka, Gašparovič, Orlický, Krajčovič, Tom. Tibenský, Lanák, Tim. Tibenský, Hamaďák, Mišovič, Kupkovič (Rusnák, Domorák, Dunda). Špačince – Zavar 6:0 (3:0) Po vynikajúcom prvom dejstve vyhrávali domáci rozdielom triedy. Gól mohli dať aj hostia, no loptu z bránkovej čiary vyhlavičkoval Dobrovodský. Po prestávke domáci predvádzali opäť výborný futbal a gólový uragán Špačiniec sa zastavil na šiestich strelených góloch. Góly: Peter Ševčík 2, Pavol Ševčík 2, Drozda, Kobetič. ŠPAČINCE: B. Púchly – Matolek, Haršanyi, M. Dobrvodský, L. Dobrovodský, Brisuda, Pav. Ševčík, Drozda, Kobetič, Mužík, Pet. Sevčík (Mitošinka, M. Púchly, Kušnier). ZAVAR: Roštecký – Tiko, Bartovič, M. Psota, Sekely, Holenčin, Mat. Psota, Klačo, Rakús, Mihálik, Juriš (Kovačič). Siladice – Bučany 4:1 (1:0) V prvom polčase sa Siladice dostali do vedenia 1:0 po góle Lukáča. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, zlepšili nasadenie, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v sieti hostí. Presne mierili Páleník a ďalšie dva góly pridal Lukáč. Za hostí už len skorigoval výsledok Belica . Góly: Lukáč 3, Páleník – Belica. SILADICE: Čifáry – Lančarič, L. Rau, B. Fančo,O. Sekereš, I. Fančo, Lukáč, D. Rau, Kohút, Páleník, Mesároš (Bača) BUČANY: Jamrich – Lupták, Tanáč, Bunček, Fančovič, Sokolovič, Vavro, Kubovič, Kondrc, Belica, Suchoň (Kubovič, Huta). Chtelnica – H. Orešany 0:4 (0:0) Už v 3. min videl červenú kartu po urážke rozhodcu Zachar. Prvý polčas sa skončil bez gólov, domáci odolávali súperovi, no hneď po zmene strán nariadil rozhodca sporný pokutový kop, ktorý Rajter premenil – 0:1. Druhý gól, ktorý zaváňal ofsajdom, pridal v 57. min po centri do šestnástky Braniša. Následne domáci odpadli, prestali bojovať a inkasovali tretí a štvrtý gól. Góly: Rajter, Volner, Braniša, Krchnár. CHTELNICA: Pavelský – Prvý, Zvonár, Bolla, Rechtorík, Gacko, Gába, Bílik, D. Blažko, M. Blažko, Knobloch (Tomáška). H. OREŠANY: Žalud – Mesíček, Zachar, M. Krchnár, J. Krchnár, Balážik, Smolek, Braniša, Rajter, Volner, Malacký. Smolenice – D. Krupá 1:0 (0:0) Smolenice od začiatku súpera zatlačili na jeho polovicu. Mnohé šance však nevyužili. Jankovič trafil po hlavičke brvno a Štibrány sám pred bránou nesupel. Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Domáci sa po chvíli nepozornosti opäť zkoncentrovali a v 67. min po centri Petroviča dal hlavou gól Kulíšek. Gól: Kulíšek SMOLENICE: Vravúšek – Hrdlička, Pobiecki, Nídel, Slezák, Petrovič, Pluhár, Kulíšek (Hlúch), Boledovič, Štibraný, Jankovič (Magula) D. KRUPÁ: Lipovský – Minárik, Gregely, Hulík, Bohunický, Keleši, Fíba, Bachratý, Dian, Dekan, Slabý. Drahovce – Zvončín 1:1 (1:1) Začalo sa opatrne, hra sa odohrávala zväčša medzi šestnástkami. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Do vedenia poslal hostí Holovič peknou strelou z 25m, ale domácim sa do konca prvého polčasu podarilo vyrovnať, presne mieril Horúcka. Po prestávke domáci pritlačili, mali šance na gól, no všetky zostali nevyužité, tak na strane domácich ako aj hostí. Góly: Horúcka - Holovič DRAHOVCE: Pavlovič – Michalec, Michálek, Urban, Kocian, Dusík, Šerjedník, Čapuška, Horúcka, Brezovský, Jankech (Galbicka, Rusnáčik, Dzuro). ZVONČÍN: Ševčík – Hájičwek, Backa, Kuracina, Holovič, Hrušovský, Chabreček, Palkovič, Heriban, Kosnáč, M. Macho (P. Macho, Sekely). Suchá n/P. – Brestovany 3:3 (2:2) Hostia sa ujali vedenia po chybe brankára Hirnera a krátko nato zvýšil na rozdiel dvoch gólov Krištofiak. Domáci po inkasovaných gólov začali hrať futbal, pritlačili hostí a do prestávky sa im aj podarilo vyrovnať. Po zmene strán pokračovali v dobrej hre, pridali tretí gól, no Brestovany z ojedinelého protiútoku vyrovnali na 3:3. Góly: Lužák 2, Drahnovský – Maar, Krištofiak 2. SUCHÁ N/P.: Hirner – Dolnák, Jankovič, Horvatovič, Krajčovič, Lužák, Sloboda, Drahnovský, Maštalír, Šajda, Daniel (Lošonský, Šajdík, Fridrich). BRESTOVANY: Čambal – Martin Kollár, Hudek, Ševčík, J. Honíšek, Marek Kollár, Krištofiak, Malovec, Sabo, Maar, Valášek (Kolenič, M. Honíšek). Ostrov – Ratnovce 2:1 (0:0) Domáci v oklieštenej zostave plnej mladíkov bojovali a zatlačili súpera, no šance ktoré si v prvom polčase vypracovali, zostali nevyužité. Po zmene strán prišiel na ihrisko Jankech, ktorý svojimi dvoma rýchlymy gólmi poslal domáci do vedenia. V rozlete ich pribrzdil faul brankára Bielika a následný premenený pokutový kop Kútnym. Po tomto góle hostia hrozili z rýchlych protiútokov, no domáci tesné víťazstvo uchránili. Góly: Jankech 2 – Kútny (z 11m). OSTROV: Bielik – D. Regina, Gajdoš, L. Svetulík, Braško, Blaško, Rajňák, Pišný, Daniel, Kabát, L. Regina (Jankech, Masár, B. Svetulík). RATNOVCE: Križna – Kopál, Todt, Samko, Kusý, Komadel, Kútny, Petrík, Pavlovič, Valovič, Pulman (Palkech). 1. Smolenice 11 7 2 2 25:13 23 2. Špačince 11 6 3 2 24:12 21 3. H. Otrokovce 11 7 0 4 23:20 21 4. Ostrov 11 7 0 4 27:28 21 5. H. Orešany 11 6 2 3 20:10 20 6. Cífer 11 6 0 5 45:16 18 7. Drahovce 11 5 3 3 24:23 18 8. Zvončín 11 4 5 2 19:10 17 9. Siladice 11 5 1 5 22:17 16 10. D. Krupá 11 5 1 5 18:13 16 11. Brestovany 11 3 4 4 16:19 13 12. Bučany 11 3 3 5 16:29 12 13. Suchá n/P. 11 3 2 6 19:26 11 14. Ratnovce 11 3 1 7 14:21 10 15. Zavar 11 2 2 7 12:27 8 16. Chtelnica 11 1 1 9 8:48 4 Dorast - OM Výsledky 11. kola: Krakovany - Slávia Trnava 5:1, Špačince – Zavar 3:3, Siladice - Suchá n/P. 0:0, Trakovice – Kátlovce 2:1, D. Krupá - Modranka 2:1, Drahovce – Šúrovce 3:0, Zeleneč – Smolenice 0:3, Križovany – Dechtice 1:5. Dohrávka: Krakovany – D. Krupá 3:7. 1. Suchá n/P. 11 9 2 0 35:9 29 2. D. Krupá 10 8 0 2 38:14 24 3. Krakovany 11 7 1 3 37:21 22 4. Modranka 11 6 2 3 27:15 20 5. Trakovice 11 6 2 3 29:20 20 6. Drahovce 11 5 2 4 18:23 17 7. Siladice 10 5 1 4 36:25 16 8. Špačince 11 5 1 5 33:24 16 9. Dechtice 11 5 1 5 24:18 16 10. Zavar 11 4 3 4 21:22 15 11. Zeleneč 11 5 0 6 17:23 15 12. Kátlovce 11 3 3 5 16:22 12 13. Smolenice 11 3 3 5 14:24 12 14. Križovany 11 3 1 7 19:33 10 15. SláviaTrnava 11 1 0 10 16:41 3 16. Šurovce 11 1 0 10 10:56 3 JURAJ ŠTRONCER text pod foto: Horné Otrokovce na domácej pôde zdolali ŠK Cífer presvedčilo 3:1. Hostia (v červenom) síce v závere niekoľkokrát nebezpečne ohrozili gólmana domácich Vaška, ale strelecky sa nepresadili. FOTO: MARIÁN PAVLÍK