Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Jalšové ani v 9. kole nestratilo bod

Čáčov – Moravský Sv. Ján 2:1 (1:0) Hostia začali s náporom a už v 1. min stretnutia Hájek z vyloženej príležitosti nedal

. Domáci ale nerezignovali a postupne prebrali iniciatívu, výsledkom ktorej bol v 15. min vedúci gól. Po faule na Salaya totiž premenil pokutový kop Filuš. Domáci mali výraznejšiu prevahu, no brankár hostí ich príležitostiam úspešne zabránil. V II. polčase využil po prestávke hosťami ponúknutú príležitosť Salay a dokopol loptu do prázdnej brány na 2:0. Domáci si udržiavali pred 150 divákmi hernú prevahu, opäť veľa dobrej práce urobil brankár hostí Škrabák, v 58. min ale kopali hostia rohový kop, ich atak na domáceho brankára zostal nepotrestaný a následne odpískal rozhodca faul na hráča hostí a z nariadeného pokutového kopu Hájek znížil na 2:1. Góly: 15. Filuš (11m), 49. Salay – 58. Hájek (11m) ČÁČOV: Valjent – Hlavenka, Parízek (Steiner), Chocholáček, Tománek, Kukliš (Velický), Krč, Šurik, Filuš, Bobek, Salay M. Sv. JÁN: Škrabák – Kánsky, Ambra, Zajíc, Vávra, Varga, Stupavský, Kudlička (Marek Koporec), Hájek, Antol, Michal Koporec Hlohovec – Petrova Ves 3:2 (1:1) Domáci sa po dvoch predchádzajúcich prehrách v hodovom michalskom stretnutí chytili, mali značnú prevahu aj so šancami, pričom súper vychádzal so zabezpečenej obrany a hral na rýchle brejky. Z nich sa mu podarilo streliť v tomto dramatickom zápase aj oba góly. Góly: Reho, Srnka, Latečka – Pochylý ml., Matula ml. HLOHOVEC: Malý – Vdovjak, Moravanský, Kiss, Gregor, Habán, Loskot, Krajčo, Reho, Magulic, Kramoliš (Srnka, Latečka, Gula) P. VES: Lánik – Vanek, Kumpan, Húšťava, I. Juriga, Pochylý ml., M. Matula st., M. Matula ml., Huťťa, Krbica, Pochylý st. (J. Juriga, Marek Pochylý) Trebatice – Veľké Kostoľany 4:1 (2:1) V tomto okresnom derby stretnutí sa mohli domáci dostať po rýchlom úvode do vedenia už v 4. min Macháčom, no ten zahodil. Do zaslúženého vedenia sa dostali v 25. min, keď sa pred súperovou bránkou najlepšie zorientoval Bogora a dostal domácich do vedenia 1:0. Následne pridal ich druhý gól Machač, no hostia nedeprimovaní v 30. min znížili Kadlíčkom na 2:1. V druhom polčase v 60. min po druhej žltej dostal červenú Kubiš a hostia dohrávali s desiatimi hráčmi. V 75. min využil Michal Žilka zaváhanie brankára hostí, zvýšil na 3:1 a gólový účet potom na 4:1 pre domácich potvrdil Bondra. Góly: 25. Bogora, 27. Machač, 75. Michal Žilka, 82. Bondra – 30. Kadlíček ČK: Kubiš (V. Kostoľany) TREBATICE: Valovič – Hečko, Surovčík, Martin Žilka (Michal Žilka), Macháč, Ostrenka (Michálek), Herceg, Bondra, Blokša, Bogora, Kusý V. KOSTOĽANY: Skripčák – Michalčík, Števík, Modrovič, Komadel, Guniš, Kubiš, Horváth, Brezovan, Gula, Kadlíček Borský Mikuláš – Prašice 0:2 (0:2) Keď úvodná šanca domácich zostala nevyužitá, iniciatívy sa chopili hostia a dvomi rýchlymi gólmi v 26. a 27. min Grznárom a Janegom, ako sa neskoršie ukázalo, rozhodli. Domáci po polčase vyvinuli veľkú snahu stav zmeniť, no bola to takpovediac snaha planá, najmä ak sa hostia zamerali na udržanie prvopolčasového výsledku. Góly: 26. Grznár, 27. Janega B. MIKULÁŠ: Michálek – Sokol, Walner, Cák, Vanek, Fuksa (Brinka), Černý, Liška, Macek, Morávek (Hlavenka), Malík PRAŠICE: Sláma – Paluš, Okša (Mališ), Pikna, Martinček, Vaňovič, Janega, Halo, Grznár, Streďanský (Režo), Šmatlák Dvorníky – Jalšové 1:3 (1:1) Derby hrané za krásneho počasia pred 400 divákmi prinieslo zaujímavý futbal. Prvý polčas začal lepšie pre domácich, ktorí sa v 25. min Brestovanským ujali vedenia. Hostia však ešte do polčasu Hesekom vyrovnali za čiastočného prispenia domácej obrany. V II. polčase chceli domáci výsledok brániť, to im však vypomstilo, hostia prevzali iniciatívu a v priebehu piatich minút rozhodli gólmi Vavruša a Chalányho zápas. V konečnom dôsledku bolo víťazstvo hostí zaslúžené. Góly: 25. Brestovanský – 37. Hesek, 71. Ra. Vavruš, 76. Chalany DVORNÍKY: Proksa – Greč, Herceg, Horváth, Harnúšek, Svitek, Bžoch, Brestovanský, Krajinčák, Knížat, Kollár JALŠOVÉ: Gabriš – Ludek, Hnilka, Páleník, Krajčovič, Čagánek, Ro. Vavruš, Wesolovski, Pavlovič, Hesek, Ra. Vavruš Gbely – Krakovany 3:0 (0:0) V nervóznom stretnutí mali naftári viacero šancí na strelenie gólu, Pet. Mihal i Križan sa gól nedali. V II. polčase po faule na Péčiho kopali domáci v 61. min Zajíčkom pokutový kop, z ktorého už gól padol. Mužstvo sa uspokojilo, začalo kontrolovať hru a vytvorilo sa ďalšie šance. Opäť ich nik z hráčov nedokázal premeniť a to ani do prázdnej bránky. Hostia síce začali útočiť, medzitým Gbely predsa len strelili dva góly, takže za stavu 3:0 pre domácich dobre hrajúca obrana domácich už ich snahu i výsledok ustrážila. Góly: 61. (11m) a 73. Zajíček, 68. Pet. Mihal GBELY: Janík – Mir. Mihal, Šebesta, Daniel, Ambra (Kolár), Péči (Uhrinec), Rozboril (Eisner), Križan, Kudláč, Pet. Mihal, Zajíček KRAKOVANY: Bondra – Duchoň, Kabát, Bejdák Ondrejka (Pekarčík), Ilenčík, Žák, Sedlák (Feranec), Kališ, Balcír (Pavlovič), Strecký Tovarníky – Kúty 0:2 (0:2) Domáci po napínavom, aj keď nervóznom súboji, prehrali pred 100 divákmi na domácom trávniku 0:2, keď hostia zo Záhoria rozhodli o tomto víťazstve už v I. polčase a upevnili si tak postavenie v tabuľke hneď za lídrom z Jalšového. Dolistiny strelcov sa zapísal brankár hostí Pavol Škoda premeneným pokutovým kopom v závere I. polčasu. Góly: 28. Marek Valla, 45. Pavol Škoda (11 m) TOVARNÍKY: Múčka - Caránek, Žikavský, J. Martinka, Vaško, Bystriansky, Šišmič, Fráter, Hájovský, Jančovič, Pavlovič (Macko, Šimon, Detko) KÚTY: Pavol Škoda - Mihál, Ősterreich, Šimek, Smolinský, Peter Škoda, Kubo, Palkovič, Ralbovský, Mráz (Kováč), Marek Valla Radošina – Jacovce 1:1 (0:0) Hostia začali veľmi dobrou, agresívnou hrou. Bezgólový stav im po polčase vyhovoval, ale hneď nato prišiel gól domácich, a tak museli pridať. Preťažená obrana domácich následne nestačila na útok hostí a prišiel vyrovnávajúci gól na 1:1. Za celkovú snahu oboch tímov je bod v tabuľke dobrým vyjadrením vyrovnanej hry na ihrisku. Góly: 56. Juraj Piršel - 73. Bajzík RADOŠINA: Klačanský - Ďadan, Bartošek, Rosíval, Oravec, Mikláš, Turčan (Kubovič), Dósa, Kováčik, Varga (M. Varga), Juraj Piršel JACOVCE: Božik - Oravec, Ladický, Jankeje, Uhrík (Toman), Bajzík, Junas (Jančovič), Švec (Martiček), Mičina, Ďurček, Bracho 1. Jalšové*9*9*0*0*39:4*27*(+15) 2. Kúty*9*7*0*2*18:4*21*(+9) 3. Gbely*9*6*0*3*29:13*18*(+3) 4. Hlohovec*9*6*0*3*22:16*18*(+3) 5. Radošina*9*4*4*1*14:9*16*(+1) 6. Dvorníky*9*5*1*3*22:22*16*(+1) 7. Morav.Sv.Jan*9*5*0*4*16:17*15*(+3) 8. Trebatice*9*4*1*4*13:19*13*(-2) 9. Čáčov*9*4*0*5*25:30*12*(-3) 10. V. Kostoľany*9*3*2*4*17:21*11*(-1) 11. Prašice*9*3*1*5*17:18*10*(-2) 12. Jacovce*9*3*1*5*15:19*10*(-2) 13. B. Mikuláš*9*3*0*6*8:15*9*(-6) 14. Krakovany*9*1*2*6*12:20*5*(-7) 15. P. Ves*9*1*1*7*6:22*4*(-8) 16. Tovarníky*9*1*1*7*5:29*4*(-11) (JDK)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?