Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Líder tabuľky nadelil Trebaticiam pol tucet

Gbely – Hlohovec 4:2 (1:0) Domáci od začiatku boli útočnejší a zakladali nebezpečnejšie akcie, no výsledkom úvodného náporu bola iba strela P. Mihala vedľa. Hostia sa predstavili ako celok hrajúci sympatický útočný futbal, no vyloženú šanci si nevytvoril

i. Po prestávke naftári strieľali Križanom i Rozborilom nad bránku hostí a tak ich druhý gól dával Péči po prihrávke Križana až v 53. min, aby následne na 3:0 zvýšil Šebesta. Následne domáca obrana nastrelila hráča hostí a hlohovecký Gregor znížil na 3:1. I naďalej sa hralo obojstranne útočne, no ďalšiu gólovú šancu zaznamenal domáci P. Mihal a tak hostia v 81. min už iba korigovali stav v tomto zaujímavom stretnutí. Góly: 10. Ambra, 53. Péči, 56. Šebesta, 77. P. Mihal – 57. Gregor, 81. Reho GBELY: Janík – Mir. Mihal, Šebesta, Daniel, Ambra, Péči, Rozboril (Vanek), Križan, Kudláč (Mackura), Pet. Mihal (Švrček), Zajíček HLOHOVEC: Malý – Vdovjak, Stnisko (Gula), Kiss, Gregor, Šudy, Kramoliš (Latečka), Krajčo, Reho, Magulic, Srnka (Habán) Kúty – Dvorníky 7:0 (4:0) Dvorníkom nevyšlo ani ich druhé vystúpenie na Záhorí a v stretnutí majúcom vcelku jednoznačný priebeh hladko prehrali. Najmä v I. polčase si prakticky vytvorili iba jedinú šancu za stavu 2:0 pre domácich. Navyše záverečných 20 minút dohrávali kvôli zraneniu iba s 10 hráčmi a už sa na vážnejší odpor nezmohli. Góly: Marek Vallo 2, M. Mihal, M. Smolinský, Kubo, Pet. Palkovič, Hyránek KÚTY: Pa. Škoda – Mar. Mihal, Ősterreich, Šimek, M. Smolinský, Kubo, Mráz, Pet. Palkovič, Ralbovský, Antálek, Marek Valla (Hyránek, Pavlák, Filípek) DVORNÍKY: Proksa – Cicák, Herceg, Horváth, Harnúšek, Pastorek, Bžoch, Brestovanský, Grač, Cabadaj, Kollár (Krajinčák, Štrbka) V. Kostoľany – B. Mikuláš 3:2 (1:2) Domáci začali veľmi dobre – rýchlym gólom Kadlíčka strelou spoza 16-ky. ďalšie 2 –3 dobré šance nevyužili, potom brankár domácich kryl hosťom pokutový kop, no napodiv zlom nastal v prospech hostí, ktorí ešte do polčasu dva krát skórovali. Domáci stratili úvodné tempo a svoju kombinačnú hru naštartovali až v priebehu II. polčasu, no i tak veľa pozahadzovali, než vyrovnali Urbanom na 2:2. Víťazný gól padol v úplnom závere, keď po strele Kadlíčka do prázdnej bránky dorážal Kubiš. Pre domácich to boli potrebné, no vydreté body. Góly: 8. Kadlíček, 73. Urban, 90. Kubiš – 21. Malík, 22. Morávek V. KOSTOĽANY: Skripčák – Michalčík, Komadel, Modrovič, Števík, Horváth, Brezovan, Kubiš, Guniš, Gula, Kadlíček B. MIKULÁŠ: Michálek – Sokol, Kassay, Hlavenka, Vanek, Brinka, Fuksa, Liška, Macek, Morávek, Malík Jacovce – Čáčov 4:1 (1:0) Jacovce začali náporom, keď hneď v 3. min po krásnom centri domáci Bajzík vsietil prvý gól. Do konca prvého polčasu sa hostia snažili stav vyrovnať, čo sa im podarilo až v druhom polčase a to v 63. min. gólom Kukliša. Domáci však hosťom vyrovnanie nedarovali a v 69. min Junas strelil vedúci gól – 2:1. Ďalším gólom Bajzíka zvýšili domáci skóre na 3:1, aby zápas ukončili nielen posledným utokom na bránu hostí, ale aj štvrtým gólom v ich sieti. Rozhodoval: Pádar, počet divákov: 300. Góly: 5. a 88. Bajzík, 69. Junas, 90. Kolbik - 63.Kukliš JACOVCE: Božik - Bracho, Ladický, Švec, Oravec, Toman, Ďurček, Uhrík, Bajzík, Mičina, Junas, (Jankeje, Ondruška, Kolbik) Krakovany – Tovarníky 6:0 (2:0) Domáci chceli konečne zmazať nulu v kolonke víťazstiev a do súpera sa pustili s chuťou. Už v 18. min po prihrávke Pekarčíka otvoril skóre Žák. Ďalšiu šancu zablokovala Duchoňovi obrana hostí, aby v 32. min po rohovom kope hlavičkou zvýšil na 2:0. Až do konca polčasu potom nasledoval festival nepremenených šanci Krakovancov – Duchoň tri razy a Pekarčík raz (ani do prázdnej brány) netrafili. Po polčase sa zdalo, že sa domáci uspokojili s daným stavom, keď dosť nečakane Strecký krížnou strelou zvýšil na 3:0. Vaško v drese hostí nastrelil brvno a domácich to vyburcovali a pridali. Najprv zahodili Strecký, Bejdák, Kabát, no potom po samostatných únikoch Pavlovič, Kabát a dorastenecký debutant Krajčo nastrieľali ďalšie tri góly, čím domáci prelomili streleckú nemohúcnosť. Góly: 18. Žák, 32. Duchoň, 53. Strecký, 82. Pavlovič, 84. Kabát, 89. L. Krajčo KRAKOVANY: Bondra – Duchoň (L. Krajčo), Pekarčík (Pavlovič), Bejdák, Ondrejka, Ilenčík (Feranec), Žák, P. Sedlák, Kališ, Kabát, Strecký TOVARNÍKY: Fico – Caránek, Pavlovič, Martinka, Vaško, Bystriansky, Šišmič (Detko), Fráter, Hájovský, Jančovič (Múčka), Macko Jalšové – Trebatice 6:0 (4:0) Jalšové pokračuje vo víťaznej šnúre, keďže v jesennej časti ešte nezaváhalo. Úlohu favorita splnilo do poslednej bodky aj tomto stretnutí, keď prevalcovalo hostí z Trebatíc 6:0. Po dvoch super rýchlych góloch v prvých siedmich minútach hostia otvorili hru, čoho výsledkom však boli úspešné gólové zakončenia individuálnych únikov a štandardných situácií. Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu. Hostia síce niekoľko krát ohrozili domácu bránu, brankár Jalšového bol však vždy na svojom mieste. Do konca stretnutia padli ešte dva góly na konečných 6:0. Góly: 5. a 60. Vavruš, 7. a 68. Hesek, 33. Surovčík, 45. Chalany ČK: Zaťovič (Trebatice) JALŠOVÉ: Gábriš – Hudek (Paulovič), Hlinka, Páleník, Krajčovič, Cagánek, Ro.Vavruš, Wesolovski (Lukáč), Hesek (Martinkovič), Ra. Vavruš, Chalany TREBATICE: Valovič – Michalek, Surovčík, Žilka (Tokoš), Blokša, Ostrenka, Herceg (Miklovič), Bondra, Zaťovič, Bogora, Kusý (Machač) Prašice – Radošina 0:2 (0:0) Góly: 48. a 78. Juraj Piršel Do polčasu bol stav medzi mužstvami vyrovnaný, podľa divákov prebiehal na priemernej úrovni. Na začiatku druhého polčasu zapracovali hostia a svojou aktivitou v 48. a 78. min zvýšili stav na 0:2. O oba góly sa postaral Juraj Piršel. Do konca zápasu skóre aj udržali. Rozhodoval: Tubl, počet divákov: 250 Góly: 65. a 75. Juraj Piršel PRAŠICE: Slama - Krasula, Kišac, Pikna, Herda, V. Ďurík, Vaňovič, Šmatlák, Grznár, Streďanský, Želiska (Martinček, Delič, Bajzík) RADOŠINA: Klačanský - Ďaďan, Bartošek, Rosíval, Oravec, Jankovič, Varga, Dósa, Kováčik, Krajčík, Jur. Piršel (Mikuláš, Kubovič) Moravský Sv. Ján – Petrova Ves 3:0 (0:0) V I. polčase hrali obe mužstvá vyrovnaný zápas, bez gólových šancí. V II. polčase domáci už hostí zatlačili na vlastnú polovicu a po rýchlom zbehnutí Kánskeho sa dostali do vedenia., ktoré o 4 minúty poistil po centre z prevej strany Ježek. Ďalší gól pridali domáci opäť Kánskym po peknej kombinačnej súhre celého útoku. Čiernym bodom stretnutia bolo zranenie domáceho Hricu, ktorý si po páde zlomil kľúčnu kosť a potom v 85. min vylúčenie Ježka a Černého za vzájomné strkanie, čo však už ďalší priebeh neovplyvnilo. Góly: 47. a 70. Kánsky, 51. Ježek ČK: 2 (Ježek – M. Sv. Ján a Černý – P. Ves za vzájomné strkanie) M. SV. JÁN: Šimek – Kánsky, Hajdin, Zajíc, Vávra, Varga, Stupavský, Antol, Kudlička, Hrica, Ambra (Ježek, M. Koporec, Karač) P.VES: Lánik – Vanek, Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Pochylý, Matula st., Matula ml., Huťťa, Morvay, Černý (Kubica, Húšťava, Žifčák). 1. Jalšové*8*8*0*0*36:3*24*(+12) 2. Kúty*8*6*0*2*16:4*18*(+6) 3. Dvorníky*8*5*1*2*21:19*16*(+4) 4. Gbely*8*5*0*3*26:13*15*(+3) 5. Radošina*8*4*3*1*13:8*15*(+3) 6. Hlohovec*8*5*0*3*19:15*15*(+3) 7. Morav.Sv.Jan*8*5*0*3*15:15*15*(+3) 8. V.Kostoľany*8*3*2*3*16:17*11*(-1) 9. Trebatice*8*3*1*4*9:18*10*(-2) 10. Jacovce*8*3*0*5*14:18*9*(-3) 11. B.Mikuláš*8*3*0*5*8:13*9*(-3) 12. Čáčov*8*3*0*5*23:29*9*(-3) 13. Prašice*8*2*1*5*15:18*7*(-5) 14. Krakovany*8*1*2*5*12:17*5*(-7) 15. P.Ves*8*1*1*6*5:19*4*(-8) 16. Tovarníky*8*1*1*6*5:27*4*(-8) - JDK -

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Tvrdí, že už nechce počúvať výhovorky zo strany ministerstva školstva, keďže vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

M. Krajčí: Očkovať proti COVID-19 by sa malo v 25 nemocniciach

Doplnil, že odberové miesta by mali byť v každom meste nad 5000 obyvateľov.

V Cíferi dali do prevádzky štyri cykloprístrešky na bezpečné odloženie bicyklov

Do každého sa vojde 20 – 24 bicyklov, dva majú priestor aj pre kolobežky a pri každom je aj niekoľko vonkajších stojanov na bicykle.