Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Dva body z ťažkého dvojzápasu

Počas týždňa zohrali hádzanári MŠK Hlohovec dve extraligové stretnutia na svojej palubovke so súpermi, ktorí patria do našej špičky. Už prvý zápas v stredu proti Štartu Nové Zámky domáci zvládli a svojho protivníka zdolali deväťgólovým rozdielom. Majstrov

ský Tatran Prešov však bol nad ich sily, aj keď mu podľahli po zaujímavom priebehu a dramatickom závere. Hlohovec – Nové Zámky 28:19 (14:11) * MŠK: Kašťák, Kamenčík – Pupík 7, Laho, J. Cibulka 2, Blšták, Bočkay 4, Jankovič, Strižinec, Fázik 3, Kasagranda 1, F. Zaťko 11/2, Kukučka. Tréner Jozef Debnár. * Pokutové hody: 2/2 – 5/4. Vylúčenia: 6 (ČK: 29. Laho za faul, 58. Cibulka po 3. ŽK) – 6 (ČK: 52. Szücs za faul). Pred 250 divákmi rozhodovali Dvorský a Sivák. Domáci mali skvelý nástup a v 5. min už viedli 5:0. Hostia sa rozohrali, postupne stav korigovali a v 24. min zo sedmičky znížili na rozdiel gólu (10:9). Kolektívne a zodpovedne hrajúci Hlohovčania im však vyrovnať nedovolili. Za dobrou obranou stál medzi žrďami tentokrát spoľahlivý Kašťák, v útočnej fáze sa strelecky presadzovali hlavne zásluhou svojho kanoniera Zaťka, ktorému dobre sekundoval Pupík. Napriek tomu, že v závere polčasu prišli domáci o vylúčeného pivota Laha, svoje trojgólové prestávkové vedenie v druhom polčase ešte zvýšili a hosťom dovolili zaznamenať len osem gólov. Favorizovaným Novozámčanom tak pripravili nečakanú, ale zaslúženú prvý prehru v novom ročníku. Najlepším strelcom Štartu bol Fekete, ktorý z piatich gólov dosiahol štyri zo sedmičiek. Záver zápasu dopozerali z hľadiska hosťujúci Szücs a domáci Cibulka. Hlohovec – Prešov 29:34 (12:17) * MŠK: Kašťák, Voltmann, Kamenčík – Pupík 5, Laho 5/1, J. Cibulka 4, Blšták, Bočkay 4, Jankovič, Strižinec, Fázik, Kasagranda 6, F. Zaťko 5/2, Kukučka. Tréner Jozef Debnár. * Pokutové hody: 7/3 – 3/2. Vylúčenia: 3 – 4. Pred 400 divákmi rozhodovali Baďura a Ondogrecula. Po vyrovnanom úvode sa domáci dostali do trojgólového vedenia (7:4) a to ešte za stavu 6:4 nevyužil Zaťko výhodu dvoch sedmičiek. Hlohovčania vo výbornej atmosfére držali krok s majstrom až do 23. min, keď ešte viedli 11:10. Potom však zásluhou hetriku svojho najlepšieho strelca Tumidalského (celkom dal 10 gólov) a Urbana otočil majster na 11:14 a v závere polčasu získal rozhodujúci náskok. Obojstranne dobrá hádzaná pokračovala aj v 2. polčase a diváci videli na oboch stranách po 17 gólov. Domáci príkladne bojovali a hoci v 50. min prehrávali už 20:27, minútu pred koncom bolo len 29:31. Potom však v snahe o vyrovnanie umožnili Tatranu po chybách pridať záverečné tri góly. Z kolektívu MŠK si pochvalu zaslúži brankár Kašťák a všetci strelci gólov, teda základná šestka. Veľkou oporou majstra bol brankár Meluš, ktorý zlikvidoval domácim 4 sedmičky (dve Zaťkovi a po jednej Pupíkovi a Lahovi). Dohrávka 2. kola: Košice – Považská Bystrica 29:27. Ďalšie výsledky 3. kola: Martin – Košice 23:37, Pov. Bystrica – Topoľčany 25:24, Prešov – Bratislava 34:26. Ostatné výsledky 4. kola: Nové Zámky – Košice 26:21, Bratislava – Pov. Bystrica 31:30, Martin – Topoľčany 24:19. 1. Prešov*4*4*0*0*152:104*8 2. Nové Zámky*4*3*0*1*114:97*6 3. Hlohovec*4*2*0*2*117:105*4 4. Pov. Bystrica*4*2*0*2*116:106*4 5. Bratislava*4*2*0*2*124:126*4 6. Košice*4*2*0*2*117:122*4 7. Martin*4*1*0*3*88:126*2 8. Topoľčany*4*0*0*4*76:118*0 V 5. kole bude hrať MŠK Hlohovec v sobotu 29. 9. o 18. h v Považskej Bystrici. MIKULÁŠ ROŽŇÁK

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?