Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – MHC EDYMAX BARDEJOV 36:24 (22:10)

Hádzanársky nováčik školil mazákov

Mimoriadne úspešný vstup hádzanárov HK 47 Trnava do I. ligy zažili tí trnavskí diváci, ktorí sa pred futbalovou Corgoň ligou prišli „rozfandiť“ do MŠH na úvodné stretnutie Trnavčanov.

Ten sa totiž úplne nečakane dostal od prvých minút stretnutia do pozície outsidera. Ligový nováčik sa naopak predstavil ako kompaktný a kvalitný celok, idúci jednoznačne za svojim cieľom – zápasovým víťazstvom. Svoj prvý gól dal hneď v prvej minúte zápasu Mančuškom. Ďalší pridal Oros, nová akvizícia trnavského celku. K nemu sa pripojil odchovanec Lužák, aby si v 15. min za stavu 11:5 deprimovaný tréner hostí Krok zobral pre svojich oddychový čas. Zvrátiť vývoj sa ale nepodarilo, najmä Lužák a Vaňo boli v I. polčase pri streleckej chuti, po matnejších úvodných minútach sa rozžiaril brankár Just a tak hostia odchádzali do šatne za stavu, o akom sa im nezdalo ani v najhoršom sne. Tentoraz aj II. polčas pokračoval v nasadenom tempe, výborne zachytal aj ďalší trnavský brankár Repáň a za streleckej chuti ďalších hráčov na čele so Sakárom narastalo vedenie domácich až na 15 gólov. Tréner Ivanovič už v týchto minútach posielal na ihrisko celú lavičku a tak stretnutie sa stalo príležitosťou pre mladých hráčov získať prvoligové ostrohy. Nečudo, že prítomní diváci po skončení stretnutia hráčov vyprevadili spontánnym potleskom. HK 47 Trnava: Just, Repáň – Ruman 1, Mančuška 5, Toman 2, Sakár 5, Rumanovský 2, Baran, Turanský 2, Benko 2, Vaňo 5, Kochan, Oros 4, Lužák 8. Tréner: Ivanovič, rozhodovali P. Baďura (Pezinok) a Stolárik (Hlohovec), inštruktor Marko (Nitra), návšteva 400 divákov. Pred týmto stretnutím zohrali svoj úvodný zápas aj mladší dorastenci HK 47. Toto novozložené mužstvo podľahlo skúsenejšiemu súperovi z Bardejova v zaujímavom zápase 20:28 (8:13). Ako po stretnutí informoval prezident HK 47 Trnava Ing Ulašin, na ďalší domáci prvoligoví zápas si budú musieť diváci počkať až do 13. 10., medzitým však v nedeľu 23.9. o 18,00 h nastúpia trnavskí hádzanári v Pezinku proti celku ŠKP „B“. - jdk -