Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
4. LIGA

Bodovala len Skalica

Piešťany – Borčice 2:4 (1:0) Góly: 19. Sýkora, 75. Blahunka – 53. a 65. Staňo, 63. a 68. B erde. Hostia sa predstavili ako kvalitný tím. Napriek tomu, že sa Piešťany ujali vedenia v 19. min, dokázali svojou technickou hrou trestať chyby domácich .

V závere polčasu im rozhodca navyše vylúčil hráča, ale po prestávke gólovo ovládli hru, pričom domáci v závere už korigovali konečný výsledok. R Čulák, ČK: Decký (Borčice) PIEŠŤANY: Bulák, Šustek, Javorka, Pekar, Mišenčík, Žamba, Krajčovič, Greguš, Kukuč, Sýkora. BORČICE: Kopčan – Pisár, Berde, Staňo, Humai, Kopačka, Turza, Ilás, Decký, Švikruha, Kozík. Ján Orviský Trenč. Stankovce – Hrnčiarovce 3:0 (1:0) Góly: 12., 52. Kowalik, 90. Navrátil. V stretnutí veľmi dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, keď o úvodný gól stretnutia sa zaslúžil už v 12. min Kowalik. Od 39. minúty mali hostia prevahu o jedného hráča, nakoľko bol vylúčený pilier domácej obrany Kapko. Hráčom Hrnčiaroviec to nebolo nič platné, pretože domáci futbalisti aj naďalej hrali útočne, takže hostia sa k protiútokom takmer vôbec nedostali. V 52. min zvýšil Kowalik na 2:0 a v 59. min skončila presilovka hostí, lebo bol vylúčený aj hráč hostí Palkovič po druhej žltej a následne červenej karte. Výsledok prikrášlil v 90. min Navrátil, ktorý bolo na ihrisku iba dvanásť minút. Pred 480 divákmi rozhodoval Petránek. ŽK: Gašparík, Palkovič, Poštrk, ČK: Kapko – Palkovič. TR. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík, Sedláček (90. Daško), Duda, Basila, Kowalik, Brandýs (46. M. Poruban, 78. Navrátil). HRNČIAROVCE: Hečko – Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Novanský, Poláček, Gašparík, Boskovič, Polakovič (75. Kyselica), Kitta, (29. Palkovič). Ivan Adamkovič Senica - Solčany 2:3 (1:1) Góly: Starych, Joniak - Košarišťan, Kuna, Bulák. Dožinkové stretnutie začali domáci hráči náporom a už v 1. minúte strelu Hílka brankár hostí chytil tesne pred brankovou čiarou. Hostia po úvodnom domácom tlaku domácich striasli zo seba nervozitu a začali podnikať protiútoky, ktorých výsledkom boli strely mimo bránu domácich. V 15. minúte si Starych spracoval loptu a nechytatelnou bombou otvoril skóre stretnutia. Po tomto góle mali domáci ďalšie šance, keď Bajan sám pred bránou hlavičkoval nad, Hílek sa rútil na brankára hostí dokonca sám, no nedokázal ho prekonať. V 35. minúte nastala zaujímavá situácia, keď domáci Hílek prenikol do pokutového územia hostí, kde bol faulovaný, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Až na pokyn svojho asistenta faul odpískal, ale nekopal sa pokutový kop, ale iba priamy kop. V 37. minúte zaspala domáca obrana aj s brankárom a Košarišťan pohodlne z päťky hlavou skóroval - 1:1. Do prestávky zaujala ešte strela Jurcsika, ktorého strelu brankár vyrazil. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči so snahou čo najskôr streliť gól, no ich akcie končili zväčša pri brankárovi hostí, ktorý ich strely vychytal. V 64. minúte zahrali hostia roh nakrátko nekrytý Kuna hlavou pohodlne skóroval - 1:2. Po tomto góle ostali domáci hráči otrasení a nemohli sa dostať do tempa. V 71. minúte hlavičku Jurcsika obranca hostí vykopol z brankovej čiary. V 73. minúte hostia podnikli rýchly protiútok, loptu si nádherne spracoval Bulák a brankár domácich sa iba pozeral ako lopta po nádhernej strele končí v sieti - 1:3. Domáci hráči sa nevedeli presadiť proti obrane hostí. Až v 78. minúte z nevinne vyzerajúcej akcie Sekáč priťukol Joniakovi a ten znížil na 2:3. V snahe vyrovnať domáci hráči búšili do súpera, ale ich prihrávky nemali presnosť a obrana hostí si hravo poradila s ich akciami. Hráči hostí víťazstvo ubránili aj keď dohrávali bez vylúčeného Soboňu, ktorý uvidel červenú kartu za urážku. Toto stretnutie potvrdilo, že futbal sa hrá 90 minút a nie iba posledných päť. Pred 350 div. rozh. Slamka. ŽK 2:1, ČK 0:1 (Soboňa) SENICA: Šraga - Ferík, Hrebíček, Bajan, Starych (Varga), Nestarec, Hílek, Truska (Mihók), Surový, Jurcsik (Joniak), Sekáč, tréner Peter Varsík. SOLČANY: Halo - Kuna, Buday (Pátrovič), Ľ. Kľačanský, Mihálik, Soboňa, Bulák, Mančík, Michalík (Illáš), Košatišťan (J. Kľačanský), Lysý. Maroš Mesíček Skalica – Bánovce 3:0 (1:0) Góly: 41. Štepanovský, 68. Brezina, 69. Bajan Domáci sa ujali vedenia v závere prvého polčasu, keď bol hosťujúci brankár Igaz prikrátky na Štepanovského dorážku. Po obrátke pomohli k ďalším gólom Skalice samotní hostia svojim vylúčením. Dva ďalšie góly padli v priebehu jednej min úty. Prvý z nohy Brezinu po úniku, druhý po Bajanovej dorážke. R Maršal, ČK: Kolieska, 200 divákov. SKALICA: Tolla – Kucharič, B. Šefčík, I. Šefčík, Bellay, Sprušanský, Brezina, Šenk (46. Janeček), Štepanovský (44. Urbánek), Bajan, Kubík (88. Ritomský). BÁNOVCE: Igaz – Kolieska, Zita, Zajac, Silin – Porcha, Božík (Rffaj), Slovák, Jamrich, Sidor (Jakubis), Malina. Miroslav Maca Ostatné výsledky 3. kola: N. Dubnica – Častkovce 1:2 (0:0), Bošany - Chynorany 1:3 (0:2), N. Pravno – Ludanice 0:6 (0:4), Kanianka – Šimonovany 4:2 (1:2) 1. Ludanice*2*2*0*0*10:1*6*(+3) 2. Skalica*2*2*0*0*7:0*6*(+3) 3. Častkovce*2*2*0*0*4:1*6*(+3) 4. T.Stankovce*2*1*1*0*5:2*4*(+1) 5. Kanianka*2*1*1*0*5:3*4*(+1) 6. Borčice*2*1*1*0*6:4*4*(+1) 7. Solčany*2*1*1*0*4:3*4*(+1) 8. Senica*2*1*0*1*6:4*3*( 0) 9. Banovce*2*1*0*1*5:6*3*( 0) 10. Chynorany*2*1*0*1*4:5*3*( 0) 11. Hrnčiarovce*2*0*1*1*1:4*1*(-2) 12. N.Pravno*2*0*1*1*1:7*1*(-2) 13. N.Dubnica*2*0*0*2*4:7*0*(-3) 14. Piešťany*2*0*0*2*2:6*0*(-3) 15. Bošany*2*0*0*2*2:7*0*(-3) 16. Šimonovany*2*0*0*2*2:8*0*(-3)