Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Karol Lipovský je dvojnásobným majstrom Slovenska

Cyklistický veteráni z Trnavy a Piešťan sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike. Prvý deň sa vo V. Krtíši konala časovka jednotlivcov na 20 kilometrov. Po obrátku na desiatom kilometri trať plynule klesala a silný vietor do chrbta cykli

stom významne vylepšoval priemernú rýchlosť. Chlieb sa lámal na úseku späť do cieľa. Táto časť vyhovovala silovým cyklistom, tempári v silnom nárazovom protivetre nemali šancu uspieť. Dres majstra Slovenska s trikolórou v kategórii nad 60 rokov podľa očakávania získal František Ostracký (CK Piešťany). V kategórii nad 50 rokov si dres obliekol Karol Lipovský a v kategórii nad 40 rokov Marián Valášek (obaja Generali Trnava). Druhý deň sa konali preteky jednotlivcov s hromadným štartom. Trať pretekov tvoril 11 kilometrový okruh okolo vodnej nádrže v Málinci, pri Poltári. Hneď na začiatku okruhu pretekárov čakalo dvojkilometrové stúpanie vedľa priehradného valu. Po krátkom zjazde nasledovalo ešte asi 400 metrové stúpanie. Cesta sa kľukatila a neustále stúpala a klesala. Záver okruhu tvorilo klesanie s prudkými zákrutami späť pod priehradné teleso. Cyklistov v kategórii nad 60 rokov čakalo päť okruhov. František Ostracký bojoval, ale jeho súper Karol Vogel (PR Sport Bratislava) je v kopcoch lepší. V kategórii nad 50 rokov (6 okruhov) Karol Lipovský ako jediný z 26 členného peletónu päťdesiatnikov vydržal neustále nástupy dvojice Melo - Kunštár (obaja Autocentrum V. Krtíš) a od tretieho okruhu v trojici pokračovali v úniku. V poslednom okruhu Lipovský zrýchlil už v začiatku dlhého stúpania a zbavil sa súperov. Pre titul majstra Slovenska si neohrozene prišiel do cieľa v samostatnom úniku. V kategórii nad 40 rokov (7 okruhov) sa situácia opakovala ako cez kopirák z minulého týždňa. Igor Šmýkal (Zanzo K. Lieskovec) už v prvom stúpaní unikol peletónu a zvyšok pretekov absolvoval v úniku a zaslúžene zvíťazil. Trojica inak dobrých vrchárov Valášek - Baďura - Uličný (všetci Generali Trnava) podcenili Gandžalu (CK L. Mikuláš), pustili si ho veľmi ďaleko pred seba, a ten získal striebro. Valášek si v záverečnom špurte vybojoval bronz pred Baďurom. V kategórii nad 30 rokov (8 okruhov) ďalší cyklista z nášho regiónu Mário Kurnický (CK Piešťany) v polovici pretekov unikol peletónu a na stupni víťazov si mohol obliecť dres majstra Slovenska. V dvojdňovom cyklistickom zápolení plnú polovicu majstrovských titulov získali cyklistickí veteráni z Trnavy a Piešťan. Súčasťou pretekov bolo aj 14. a 15. kolo SP Masters pre kategóriu muži B“ (8 okruhov), kde preteky vyhral Marián Stančík (CK Piešťany) a druhý skončil Ľuboš Plevjak (Olympik Trnava). Marián Hlbocký_novy_riadok_

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Päť chýb pri zateplení strechy
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.