Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Na memoriáli skončila Modranka tretia

TJ Oreské usporiadala už 12. ročník futbalového turnaja Memoriál Ladislava Regáska, na ktorom okrem domácich futbalistov štartovali aj susedné Radošovce, Dubovce a štvrtým bola Modranka z trnavského okresu.

VÝSLEDKY Semifinále: Pop.Močidlany - Modranka 2:0 (0:0), D. Krchňavý 2 (1 z 11). Po vyrovnanom prvom polčase prebrali P. Močidlany po prestávke iniciatívu a zásluhou dvoch krásnych individuálnych akcií Michala Forišku rozhodli zápas vo svoj prospech. Po prvej bol faulovaný a penaltu premenil David Krchňavý, po druhej stačilo strelcovi prvého gólu zasunúť loptu do prázdnej brány. Oreské - Radošovce 0:1 (0:0), Mikula. Radošovce na turnajoch v P. Močidlanoch a Dubovciach skončili vždy posledné, navyše na prvom z nich prehrali s Oreským 4:1. Aj preto boli domáci miernym favoritom tohto stretnutia, no nakoniec im „vykypelo z hrnca“. Vo vyrovnanom stretnutí boli síce domáci snaživejší, no jediný gól dal po trestnom kope hlavičkou Mikula, ktorý bol nakoniec aj jediný v tomto stretnutí. O 3. miesto: Oreské - Modranka 1:2 (1:0), g. d. Andrej Baláž. Domácim sa nedarilo ani v tomto stretnutí a hoci do polčasu viedli gólom Andreja Baláža, po prestávke svoje vedenie neudržali. Modranka ich potrestala dvomi gólmi a tak na domácom turnaji skončili poslední. Finále: Pop.Močidlany - Radošovce 2:1 (0:1), Foriška, D. Krchňavý - vlastný (Kosír). V prvom polčase zaskočil favorizovaného nováčika MO vlastný gól stopéra Kosíra, ktorým sa Radošovce ujali vedenia. Po prestávke však P. Močidlany dotiahli aj tretí turnaj do víťazného konca, keď úspešnými strelcami boli Foriška a D. Krchňavý, ktorý si vystrieľal cenu za najlepšieho strelca. Odborná komisia turnaja vyhlásila aj najlepších hráčov na jednotlivých postoch. Pohár pre najlepšieho strelca získal David Krchňávý z Popudínskych Močidlian, najlepším obrancom bol vyhlásený Lukáš Gašparín z Radošoviec a cenu pre najlepšieho hráča získal Marek Bakič z Oreského. Cena pre najlepšieho brankára putovala do Modranky. Jozef Komorný