Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
5. LIGA ZÁPAD

Nováčik z Hlohovca doma vyhral

Čáčov – Továrniky 6:1 (2:0) Góly: 21., 40., 48, a 49. Koníček, 90+ Kollár, 90+ Filuš – 63. Šišmič Prvý polčas úvodného ligového stretnutia sa niesol v Čáčove v znamení otvoreného futbalu s peknou kombinačnou hrou, čo vyhovovalo ako domácim , tak aj býva

lému štvrtoligistovi. Strelecké kopačky v tomto stretnutí však obul domáci Koníček, ktorý v 21. min po vysunutí Filušom obišiel aj brankára hostí a otvoril skóre stretnutia. Po žrdi Kňazoviča mali dve príležitosti hostia, no boli to opäť domáci, čo v 40. min po akcii Michalicu opäť Koníčkom pridali svoj druhý gól, aby tento hneď po polčase pridal ďalšie dva góly. Malé zaváhanie stálo domácich v 63. min čisté konto a Šišmič dal ich čestný úspech. Záver opäť patril Čáčovu, najprv Kollár a potom Filuš v nadstavenom čase stihli pridať ďalšie dva góly a pričinili sa o výborný vstup domácich do súťaže. ČÁČOV: B. Valjent – M. Hlavenka, Kňazovič, Koníček, Bobek, Kukliš, Krč (Velický), Chocholáčik (Šurik), Filuš, Kollár, Michalica (Bilka) TOVÁRNIKY: Fico – Žitavský, Daňovič, Uškovič (Fráter), Vaško, Martinka (Lipovský), Šišmič, Pavlovič (Bystriansky), Hajaský, Faránek, Hacko Hlohovec – Veľké Kostoľany 2:0 (0:0) Góly: 59. Srnka, 72. Strapko Domáci mali pred stretnutím síce problém so zostavou, ale tá sa ukázala ako zbytočná. Domáci mali nakoniec celozápasovú prevahu a to i napriek hustému dažďu v priebehu I. polčasu. Najmä dve šance Srnku a jedna Loskota si pýtali záznam do streleckej agendy. Nakoniec góly prišli v II. polčase, kedy domáci stupňovali tlak a najmä dvadsaťminútovka, počas ktorej padli oba góly, potešila prítomných 350 divákov, ktorí aplaudovali nielen rozhodujúcemu voleju Strapka, ale celkovému výkonu domácich, ktorý bol na úvod súťaže nádejný. HLOHOVEC: Malý – Moravanský, Šudý, Kiss, Gregor, Strapko, Loskot, Krajčo, Vdovjak, Magulic, Srnka (Bališ, Latečka, Gula) V. KOSTOĽANY: Jamrich – Kohút, Maco, Modrovič, Šupa, Michalčík, Kubiš, Horváth, Brezovan, Gula, Kadlíček (Kolár, Hyrák, Žažo) P. Ves – Gbely 0:2 (0:0) Góly: 83. Švrček, 89. P. Mihal Tri stovky divákov videli záhorácke derby stretnutie, ktoré po strelecky vyrovnanom I. polčase nakoniec lepšie vyšlo hosťom. Tí na seba upozornili už v 27. min únikom P. Mihala, ktorý bravúrne zneškodnil Lánik i strelou Májeka v 30. min, ktorá trela brvno. Domáci sekundovali hlavičkou M. Pochylého, ale na góly prišiel čas až v II. polčase. Úspešný bol striedajúci Švrček v 83. min, ktorý angličákom dostal hostí do vedenia, aby potom pred koncom prízemnou strelo upravil výsledok P. Mihal. Domáci ľutovali veľkej šance, keď Pivák nedosiahol na center Pat. Pochylého a stretnutie by sa možno vyvíjalo inak. P. VES: Lánik – Vanek, Kumpan, M. Pochylý, Jar. Juriga, Pat. Pochylý, Húščava, Křižan, Huťťa, Morvay, Pivák (Škápik) GBELY: Janík – Mir. Mihal, Kollár, Šebesta, Daniel (Križan), Mackura, Rozboril, Májek, Kudláč (M. Eisner), Pet. Mihal, Zajíček, (Švrček) Moravský Sv. Ján – Krakovany 2:1 (0:0) Góly: 60. a 68. Varga – 81. Balcír ČK: Vávra (M. Sv. Ján) – Hlaváč (Krakovany) Stretnutie, do ktorého domáci nastúpili s novými tvárami, malo dobré tempo. Obe mužstvá striedali protiútoky a už od začiatku mali viac šancí domáci. Lenže strelecky sa prejavili až v II. polčase zásluhou novej akvizície Vargu. Po vedení 2:0 domáci zbytočne pripustili na ihrisko nervozitu, na ktorú najprv doplatil Hlaváč v drese hostí, potom ale aj domáci Vávra a hostia nakoniec znižovali na gólový rozdiel pohotovým Balcírom. M. Sv. JÁN: Šimek – Salay, M. Ježek, Zajíc, Vávra, Varga, Stupavský, Hájek, Marek Koporec, Hrica, Kánsky (Michal Koporec, Kudlička) KRAKOVANY: Bondra – Duchoň, Pekarčík, Bejdák, Kikta, Feranec, Žák, Ilenčík, Kališ, Balcír, Strecký (Sedlák, Hlaváč) Borský Mikuláš – Trebatice 1:0 (0:0) Gól: 78. Liška (11m) ČK: Fuksa (B. Mikuláš) Nováčik súťaže zohral so skúseným celkom hostí vyrovnané stretnutie, ktorého jediným nedostatkom bolo málo šancí. Domáci sa snažili viac o útočnú hru, ktorá im priniesla výsledok v podobe faulu hostí vo vlastnom trestnom území, z ktorého jediný a víťazný gól zaznamenal Liška. Červená karta domáceho Fuksa prišla po druhej žltej B. MIKULÁŠ: Michálek – Sokol, Kassay, Fuksa, Vanek, Drinka (Cák), Morávek (Walner), Liška, Macek, Drápal, Malík TREBATICE: Valovič – Hečko, Surovčík), Žilka (Ostrenka), Bondra, Seitler, Herceg, Zatovič (Žilka), Jakubička, Kusý (Tokoš) Prašice - Jalšové 0:3 (0:0) Góly: 54. Páleník, 64. Chaláni, 89. Mário Pavlovič Domáci sa od úvodu pustili do súpera. Hostia však ukázali svoju kvalitu a držali hru v strede poľa a domácich na dištanc. V závere polčasu sa nepodarilo streliť domácim gól z čistých šancí, čo sa im aj vypomstilo. Hostia sa v 54. minúte ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu ale napriek tomu sa podarilo hosťujúcemu mužstvu streliť druhý gól. V závere sa už dohrávalo a konečný výsledok upravil Pavlovič na 0:3. Rozhodoval: Majerich, počet divákov:250 PRAŠICE: Sláma - Pikna, E. Ďurík, Delič, Krasula (67. Martinček), Šmatlák (85. Paluš), Janega, Kišac (67. Lacika), Grznár, Streďanský, V. Ďurík JALŠOVÉ: Gábriš – Martin Pavlovič (Matej Pavlovič), Hnilka (Tomáš Pavlovič), Páleník, Krajčovič, Čagánek, P. Pavlovič, Weselovský, Chaláni, Hesek, Máro Pavlovič. Jacovce – Kúty 0:2 (0:0) Góly: 45. M. Smolinský, 75. Valla Družstvo zaplatilo nováčikovskú daň. Tím mal niekoľko šancí, ktoré zostali nevyužité. Zápas bol dobrý, ihrisko bolo na dobrej úrovni. Taktiež mal zápas dobrú návštevnosť. Prvý gól vsietil v 45. minúte hráč hostí Smolinský. V 75. minúte zvýšil vedenie hostí na 0:2 hráč Valla. JACOVCE: Božik - Martinček, Ladický, Jankech, Uhrík, Bajzík, Junas, Švec, Naštický, Jančovič, Mičina KÚTY: Škoda - Kuba, Ősterreich, Mihal, Smolinský, Valko, Valla, Zarbolský, Antálek, Jirásek Radošina - Dvorníky 2:2 (0:1) Góly: 51. Kováčik, 85. Rosíval - 43. Brestovanský, 80. vlastný (Ďaďan). Na klzkom teréne sa od začiatku zápasu začalo hrať kvalitné futbalové stretnutie, v ktorom bolo plno zvratov aj vďaka pokutovým kopom a jednom vlastnom góle domáceho Ďaďana. RADOŠINA: Klačanský - Ďadan, Bartošek, Rosíval, Varga, Rosa (46. Beňovič), Oravec, Kusík (46. Mikláš), Kováčik, Jozef Piršel, Juraj Piršel DVORNÍKY: Roksa - Herceg, Pastorek, Harniš, Horváth, Svitek, Bžoch, Brestovanský, Krajinčák, Cabadaj, Gréč (84. Bicák) - jdk -