Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Bleskový gól Kožucha z úvodu zápasu mal cenu zlata

Nástup mal Spartak do zápasu raketový. Hlavička Bernátha z 3. min sa síce ešte neujala, strela Kožucha o minútu neskôr už áno. Trnavský útočník ideálnym spôsobom využil Michalíkovu prihrávku a preloboval Zajaca.

Trnava – B. Bystrica 1:0 (1:0) SPARTAK: Kamesch - Pončák (33. Cíferský), Poljovka, Doležaj, Hruška - P. Ďuriš, Michalík (12. Kopačka), Kopúnek, Barčík - Bernáth (89. Tomčák), Kožuch. DUKLA: Zajac - Marek Seman, Debnár, Saláta, Herda - Palic (46. Vukovič), Peter Ďurica, Strnad, Pečovský, Hučko (67. M. Pančík ml.) - Fofana (76. Tomaček) Gól: 4. Kožuch. ŽK: Kopúnek, Poljovka, Doležaj – P. Ďurica, Hučko, Saláta. Pred 8160 divákmi rozhodoval Ježík. Dukla sa na dostrel dostala až v 18. min, keď zahrávala priamy kop. V 22. min nevyšiel podľa predstáv Kožucha jeho druhý únik a Hruškova jedovka z priameho kopu išla tesne vedľa. V závere polčasu pohrozil Dukle v pokutovom území dvakrát Doležaj. Po obrátke sa osmelili aj hostia. V 50 min musel až spod vinkla vyraziť strelu Kamesch. O päť minút prešiel celým ihriskom Pečovský, ale Fofana nezakončil presne. V 61. min skúšal hlavou prekonať Zajaca aktívny Kožuch. Aj Ďuriš sa chcel zapísať do streleckej listiny, ale v 76. min sa so streľou unáhlil. Desať minút pred konncom riadneho hracieho času zaujala ukážková spolupráca Bernátha s Kožuchom a prihrávka Barčíka opäť na Bernátha. Druhý menovaný bránu Dukly z voleja minul. Keďže Kopačkovej strele spoza šestnástky chýbala razancia a ani snaha hostí v pokutovom území Spartaka nevyšla, o troch bodoch rozhodol gól z úvodu zápasu. Tatiana Čuperková Zaujal Tak, ako v ostatných zápasoch, aj tento raz sa mohol Spartak spoľahnúť v zadných radoch na výborného Petra Doležaja. Neúnavný zadák bol v zápase s Duklou platný nielen v obrane, ale aj v útoku. V závere prvého polčasu svojou aktivitou poriadne zavaril hosťom v ich vlastnom pokutovom území. Vyrovnané výkony 26-ročného beka by mohli stáť pozornosť reprezentačného trénera. Okrem neho však v zápase odviedli skvelú robotu Vladimír Kožuch a Martin Hruška. Nepresvedčil V globále vo víťaznom zápase nebol vyslovene slabý spartakovský článok. Oproti ostatnému domácemu zápasu hral slabšie Ľubomír Bernáth, ale ani jeho výkon si nezaslúži haniť. Hre Spartaka možno akurát vytknúť hluchú dvadsaťminútovku v druhom polčase. Tú využili hostia na častejší prechod pred Kameschovu bránu. Za stavu 1:0 tak výsledok zápasu stále visel na vlásku. Na druhej strane, nedovolil aktérom stretnutia prestať bojovať. Zlomová minúta Jednoznačne ňou bola 4. minúta. Na pravej strane ihriska našiel ideálnou prihrávkou Rastislav Michalík Vladimíra Kožucha. Ten sa posunul bližšie k bráne hostí, z ktorej priskoro vybehol gólman Richard Zajac. Kožuch si to včas všimol a preloboval ho rutinérskym spôsobom. Gól z úvodu zápasu bol jediným a zabezpečil Spartaku dôležité tri body.