Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Piešťany postúpili, štyria sú z kola von

Radošina – Piešťany 1:1 (0:1) Góly: 59. T. Kováčik – 30. Gvozdenovič V susedskom derby zápase boli diváci svedkami kvalitného stretnutia. Domáci hráči sa pred stretnutím rozlúčili zo svojim súperom kvetmi a s prianím úspešného účinkovania v 4 lige.

Hostia sa poďakovali rýchlými akciami, v ktorých vynikal najmä Gvozdienovič. Ale až do 30. min. brankár Klačanský všetko vychytal. V 30. min. však zahrával Gvozdienovič voľný kop a na prekvapenie všetkých skončila lopta v sieti. V druhom polčase mohol P. Bartošek hneď v úvode vyrovnal, ale neprekonal piešťanského brankára. V 59. min. vyšla domácim skvelá akcia a z 20 metrov T. Kováčik vyrovnal. V 65. min. Gvozdienovič prudkou strelou prekonal domáceho brankára, ale dobrá postavená tyč ho zachránila od druhého gólu. V úmornej horúčave podali oba celky napriemerné výkony. Z hostí okrem strelca gólu zaujal aj stopér Ľuboš Bartošek, ktorý v minulosti pôsobil v Radošine ako hráč i tréner. Mimochodom, v tomto zápase proti nemu nastúpil aj jeho brat Peter Bartošek. Rozhodoval: M. Šmidovič, počet divákov: 350. RADOŠINA: T. Klačanský – Ďaďan, P. Bartošek, Rozsíval, Varga, Turčan (Hanzlík), Beňovič, Oravec, T. Kováčik, Jozef Piršel, Juraj Piršel. PIEŠŤANY: Valo – Jánošík (Mišenčík), Ľ. Bartošek, Javorka, Masár, Bábsky, Žamba, Greguš, Kukuč (Vavrík), Gvozdenovič, Jelenovič. Kúty – Chtelnica 10:0 (5:0) Góly: Antálek, Ősterreich a Mihal po 2, Šimek, Michal Valla, Štiftner, Kubo Napriek svojej dôležitosti hralo sa na Záhorí stretnutie v slušnom a športovom duchu a treba vysoko kvitovať, že hostia počas celého stretnutia vystupovali čestne a podali bojovný výkon, za čo im domáci v závere poďakovali. Ako vyplýva z výsledku, Kúty mali celozápasovú prevahu a o víťazstve rozhodli už v priebehu I. polčasu. KÚTY: Pa. Škoda – Palkovič, Šimek, Pe. Škoda, M. Smolinský, Antálek, Ősterreich, Mihal, Ralbovský, Hyránek, Michal Valla, Štiftner, Kubo CHTELNICA: Pavelský – R. Lukáč, Rechtorík, Bolla, Soják, Piešťanský, Gába, Bílik, Kičina, Blažko, Kuboš (P. Lukáč) Krakovany – Petrova Ves 4:0 (2:0) Góly: 39., 62. a 90. T. Balcír, 11. Hruška Krakovanci šli do stretnutia s pevným úmyslom odčiniť zahanbujúci výsledok z Chtelnice a začali aktívne. V 11. min po výbornej prihrávke Balcíra obišiel všetkých Hruška a otvoril skóre – 1:0. V ďalšom priebehu mal dobrú príležitosť na hlave P. Sedlák, po úniku Duchoň , no aj s Pekarčíkovou šancou ich kryl Lánik v bráne hostí. ďalší krásny moment prišiel v 39. min, keď lopta po osi Duchoň – Bejdák – Balcír doputovala do prázdnej brány – 2:0. Po obrátke domáci trocha ubrali a trvalo im do 62. min než pridali ďalší gól, ktorý dával opäť Balcír, tentoraz po spolupráci s Hruškom – 3:0. Hostia pôsobili odovzdane a tak gólovú bodku za sezónou dal v 90. min po hatriku Balcír. KRAKOVANY: O. Sedlák – Pekarčík (Kikta), Duchoň, Milec, Bejdák, Ilenčík (Ondrejka), P. Sedlák (Pavlovič), Hruška, Kališ, T. Balcír, Strecký P. VES: Lánik – M. Matula ml., Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Černý, Vanek, Křižan, P. Pochylý, Morvay (Procházka), Pet. Pochylý st. (M. Pochylý) Lokomotíva Trnava – Smolenice 1:2 (0:1) Góly: 88. Laurinec - 13. Vajsábel, 53. Augustín Hoci ani zďaleka ešte nemohlo byť o všetkom rozhodnuté, obe mužstvá začali s pokojnou, nevzrušivou hrou a aj Vajsábel v 13. min zbehol len akoby mimochodom a nekrytý strelil vedúci gól hostí. U domácich potom v 17. min Jakubca zastavil iba ofsajd, v 25. min to domáci hráči pred 16-kou v nádejnej pozícii prekombinovali a v 31. min ukázali, čo všetko sa dá zahodiť, aby v 40. min z priameho kopu Holíč tvrdo strieľal tesne vedľa. V II. polčase sa obraz hry nezmenil, lebo ani teraz domácim zo šancí góly nepadali. Boli to zasa hostia, ktorí v 53. min zvýšili Augustínom vedenie na dva góly, ktoré v 88. min už iba korigoval striedajúci Laurinec. LOKOMOTÍVA: Kuzma – J. Horváth, Dubravec (Holič), Janej, Čamaj, Kralovič (Laurinec), M. Horváth, Hrašna, Anetta (Zaťko), Jakubec, Kubík SMOLENICE: Vravúšek – Adamec, Augustín (Cisár), Nídel, Lukáš, Slezák, Petrovič, Vajsábel, Štibraný, Haberl (Matúš Jankovič), Pluhár, Zajíček (Smolík) Dvorníky – Moravský Sv. Ján 1:2 (0:1) Góly: 75. Cabadaj – 20. Kudlička, 82. Vávra Domáci nastúpili v neúplnej zostave a už v 20. min ich aktívnejší hostia nachytali a Kudličkovým gólom sa dostali do vedenia. Domáci po polčase ožili, Cabadajom v 75. min vyrovnali, no posledné slovo patrilo hosťom. V 82. min Vavra pridal strelou k tyči ich ďalší a rozhodujúci gól – 1:2. DVORNÍKY: M. Horváth – Herceg, Pastorek, P. Horváth, Navrátil, Brestovanský, Bžoch, Greč, Krajinčák, Cabadaj, Kolár M. Sv. JÁN: Šimek – Kavecký, Buzay, Zajíc (T. Mračna), Vávra, M. Mračna, Stupavský, Kudlička (Krajčír), Mich. Koporec, Hrica, Marek Koporec Gbely – Prašice 6:0 (5:0) Góly: 20., 35. a 70. P. Mihal, 15. a 29. Šebesta, 8. Kudláč Záverečné stretnutie sezóny bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorý už do 35 min získali päťgólové vedenia a až potom, v 40. min prišla prvá šanca hostí. Tú im však domáci brankár vychytal. Aj druhý polčas prebiehak za stálej prevahy domácich, no tú už vyjadrili iba jediným gólom, ktorý v 70. min zaznamenal P. Mihal. Potom v 80. min prišla druhá šanca hostí, no ani z tej gól nebol. Hosťom chýbali viacerí hráči a tí, čo nastúpili tentoraz ozaj nemali svoj deň. GBELY: Janík – Mich. Mihal, Kollár, Šebesta, Daniel (Uhrinec), Péči, Rozboril (Zajíček), Križan, Kudláč (Eisner), Májek, Pet. Mihal PRAŠICE: Sláma – Vl. Ďurík, Šmatlák, Delič, Herda, Paluš, Kišac (Šutka), Halo, Grznár, Strečanský (Režo), E. Ďurík Trebatice – Čáčov 3:0 kontumačne Hostia nepricestovali, po skončení 20 min čakacej lehoty rozhodca odpískal koniec stretnutia. Jalšové – Holíč 6:0 (3:0) Góly: 43. a 61. Uhlík, 15. a 88. M. Krajčovič, 22. M. Pavlovič, 84. Chalany Pavlovič, Wesolowski, Uhlik(Lukač), Chalany, Mario Pavlovič(Mocko) Posledný zápas jarnej časti súťaže sa odohral v pokojnom tempe.Skóre otvoril v 15. min strelou z priameho kopu Krajčovič. Na 2:0 upravil presne mierenou hlavičkou Pavlovič. Skóre prvého polčasu uzatvoril po karambole Uhlík. Druhý polčas taktiež priniesol zo strany hosti skôr defenzivny futbal. U domácich v 61' zvýšil stav stretnutia druhým úspešným zakončením Uhlik a na konečný stav 6:0 upravili v záverečnej desaťminútovke Chalany a Krajčovič. HOLÍČ: Marek - Trša, Madák, Palkovič, Mihok, Lorenc, Bilický, Blatnický, Brožek, Singhofer, Kubinec JALŠOVÉ: Putera - Pavelka, Zelenay, T. Pavlovič, Krajčovič, Čagánek, Matej 1. Piešťany*30*18*10*2*85:26*64*(+19) 2. Lok. Trnava*30*16*8*6*73:43*56*(+11) 3. Jalšové*30*17*3*10*73:42*54*(+9) 4. Gbely*30*15*6*9*68:50*51*(+6) 5. Krakovany*30*16*3*11*51:42*51*(+6) 6. Trebatice*30*13*5*12*55:45*44*(-1) 7. Radošina*30*13*5*12*63:55*44*(-1) 8. Dvorníky*30*12*7*11*58:55*43*(-2) 9. Čáčov*30*13*3*14*58:49*42*(-3) 10. Mor. Sv. Jan*30*12*6*12*43:47*42*(-3) 11. Petr. Ves*30*10*11*9*43:39*41*(-4) 12. Prašice*30*12*4*14*42:57*40*(-5) 13. Kúty*30*11*7*12*53:51*40*(-5) 14. Smolenice*30*13*1*16*52:56*40*(-5) 15. Holíč*30*7*1*22*40:66*22*(-23) 16. Chtelnica*30*2*0*28*18:152*-3*(-39) Chtelnici po súťaži odpočítali 9 bodov V mikroskupine ziskali Prašice 10, Kúty 7 a Smolenice 0 bodov. - jdk -