Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

V Piešťanoch poltuctová rozlúčka s piatou ligou

Holíč – Radošina 1:2 (0:1) Góly: 56. Madák – 10. Beňovič, 78. Juraj Piršel Vo vyrovnanom stretnutí boli úspešnejší hostia, keď domáci v úvode dosiahli odrazenou loptou od hornej žrde sporný gól, ktorý rozhodkyňa Žáčiková nauznala, aby z rýchleho protiút

oku do otvorenej obrany domácich Beňovič dal vedúci gól hostí. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, až v 56. min domáci Madák strelou z priameho kopu vyrovnal. Hostia sa potom skôr bránili než útočili, no v 78. min im vyšiel rýchly protiútok a z neho dosiahol Juraj Piršel druhý, rozhodujúci gól Radošiny. HOLÍČ: Marek –Mihok, Madák, Ivánek, Blatnický, Palkovič, Marek Nečas, Lorenc, Singhofer, Irša, Kubinec Čáčov –Jalšové 3:2 (1:0) Góly: 35. Filuš, 59. Krč, 61. koníček – 77. a 84. Zelenay V Čáčove sa hralo od začiatku výborné, útočné stretnutie, v ktorom sa domáci predstavili ako dobre pripravený súper, ktorý po polhodine hry dokázal dostať sa do vedenia, keď Filuš po narazení si lopty s Koníčkom strelil vedúci gól – 1:0. V II. polčase mali domáci viacero príležitostí, no Kollár ich nevyužil, Filuš nastrelil brvno, Kuklišovu delovku brankár hostí vytlačil na roh a tak zaslúžený druhý gól prišiel až v 59. min, kedy po spätnej prihrávke od Filuša dal Krč na 2:0. Už o dve minúty sa stav opäť menil, opäť v prospech domácich. Koníček samostatný útok premenil na tretí gól. Domáci poľavili a hostia v poslednej štvrťhodine dvomi gólmi Zelenaya upravili na 3:2. ČÁČOV: B. Valjent – Parízek (Chocholáček), Stašek, Koníček, Krošlák, Kukliš, Krč, Bobek, Filuš, Kollár, Hlavenka JALŠOVÉ: Putera – Pavelka, Zelenay, Páleník (Wesolovsky), Krajčovič, Čagánek, M. Pavlovič, Chalány, Hesek, Macejka (Uhlík) Prašice – Trebatice 5:0 (2:0) Góly: 23., 31. a 64. Šmatlák, 58. E. Ďurík, 78. Herda Domáci nastúpili na na trávnik s jediným cieľom, vyhrať a získať plný počet bodov. Strely Šmatláka v 23. a 31. min našli svoj cieľ už v prvom polčase. V druhej časti hry hostia ožili a snažili sa zvrátiť výsledok hry no, ich iniciatívu schladil gól E. Ďuríka v 58. minúte. Od tejto chvile bolo len otázkou skóre ako zápas skončí. Strelecky sa blysol svojim tretím gólom v 64.min Šmatlák a skóre na 5:0 upravuje v 78. min Herda. Rozhodoval: Gajdoš, počet divákov: 200. PRAŠICE: Sláma - V. Ďurík, Šmatlák, Delič (Paluš), Herda, Krasula (Okša), Kišac (Michalka), Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurák. TREBATICE: Jankech - Tokoš, Surovčík, Herceg, Macháč, Valo, Lago, Bondra (Dvorský), Kubík, Jakubička, Kusý Moravský Sv. Ján – Gbely 2:1 (0:1) Góly: 60. Kudlička, 73. Zajíc (11m) – 21. Križan Na Záhorí sa predviedli obaja súperi vo vyrovnanom stretnutí, keď v I. polčase mali miernu prevahu hostia, ktorí ju aj vyjadrili vedúcim gólom. Strela Križana spoza 16-ky totiž skončila v domácej bránke – 0:1. Po polčase domáci pridali a tentoraz oni z podobnej situácie ako v I. polčase hostia Kudličkom v 60. min vyrovnali. V 73. min prišiel faul na Stupavského a Zajíc z penalty vsietil na 2:1. M. S. JÁN: Šimek – Kavecký, Kánsky (Tomáš Mračna), Zajíc, Vávra, Michal Mračna, Stupavský, Kudlička, Michal Koporec, Hrica, Marek Koporec (Kothaj) GBELY: Šteflík – Miroslav Mihal (Uhrinec), Koláe, Eisner, Šebesta, Péči (Ambra), Rozboril, Križan, Kudláč, Daniel, Peter Mihal Smolenice – Dvorníky 0:1 (0:0) Gól: 80. Greč ČK: Pobjecký (Smolenice) – Farkaš (Dvorníky) Domáci mali I. polčas lepší než hostia, lenže trpeli na starú chorobu, ktorou je premieňanie šancí. Ani v II. polčase však z ich strany nedošlo k pozitívnej zmene, v 65. min došlo k zlomovej situácie, keď po neuznanom góle domácim prišla na ihrisko nervozita, ktorú umocnil gól hostí v 80. min, ktorý padol po ich rýchlom protiútoku. Potom už hrali hlavnú úlohu na oboch stranách nervy ..... SMOLENICE: Vravúšek – Slezák, Smolík (Zajíček), Nídel, Pobjecký, Petrovič, J. Vajsábel, Štibraný, Augustín, Pluhár, Matúš Jankovič (Juraj Jankovič) DVORNÍKY: Navrátil – Knížat, Pastorek, Herceg, Harnúšek (Greč), Brestovanský, Bžoch, Farkaš, Krajinčák, Cabadaj, Kollár Petrova Ves – Lokomotíva Trnava 2:2 (2:1) Góly: 20. a 43. Huťťa – 35. Laurinec, 90. Dúbravec Aj v Petrovej Vsi videli fanúšikovia dobrý a rýchly futbal od samotného úvodu, výsledkom ktorého bol na strane domácich ich vedúci gól v 20. min, kedy po akcii Krbicu skóroval po prvý raz Huťťa. Domáci mohli zvýšiť, no Pet. Pochylý st. natrafil dobre loptu a tak sa radovala druhá strana. Trnavský Laurinec zblízka vyrovnal na 1: 1. Tu naopak mohol priudať gól Holič, no strieľal tesne vedľa. Na ťahu boli domáci, Patrik Pochylý našiel opäť Huťťu a ten ešte do polčasu dostal domácich do vedenia. V II. polčase najprv zachraňoval hostí Ryšavý, potom sa netrafil Krchňavý, aby vzápätí dva razy čaroval domáci brankár Lánik. Tretí raz mu to už nevyšlo a na Dúbravcovu vyrovnávajúcu strelu už nestačil. P. VES: Lánik – Krbica, Kumpan (Pet. Pochylý ml.), I. Juriga, J. Juriga, Černý, Vanek, Křižan, Huťťa, Pat. Pochylý (Morvay), Pet. Pochylý st. (Krchnavý) LOKOMOTÍVA: Ryšavý – J. Horváth, Dúbravec, A. Horváth (Holič), Čamaj, Kralovič (Hrašna), M. Horváth, Laurinec, Anetta, Jakubec, Kubík Chtelnica – Krakovany 2:1 (1:1) Góly: 44. a 47. Galba – 14. T. Balcír Od úvodného hvizdu sa začal hrať v Chtelnici svižný futbal a už v 5. min mal prvú šancu Gábu, po nej ďalšiu, z Bílikovej akcie bol iba roh. Potom prišli k slovu hostia, Pekarčík najprv prekopol, no Balcír po chybe domácej obrany strelil vedúci gól hostí – 0:1. Pred odchodom do kabíny Blažkov center našiel Galbu a ten vyrovnal na 1:1. Situácia sa opakovala aj po polčase, bol to opäť Blažko a Galba, aby druhý menovaný strelil vedúci gól domácich. Hostia stavili na útok a domáci chtiac nechtiac dohrávali v obrane. Keď v závere Balcír prekopol, domáci sa po druhý raz v tomto ročníku radovali z víťazstva. CHTELNICA: Pavelský – Kubiš, Rechtorík, Lukáč, Soják, R. Piešťanský, Gába, Bílik, Šimončič, Blažko (Máčala), Bašnák KRAKOVANY: Sedlák – Duchoň, Milec, Ilenčík (Ondrejka), Bejdák, Feranec, Hruška, Sedlák, Kališ, T. Balcír, Pekarčík Piešťany –Kúty 6:0 (5:0) Góly: 28. a 69. Gvozdenovič, 26. Javorka, 27. Blahunka, 35. Bochnovič, 41. Pekár (11m) Stretnutie v Piešťanoch malo jednoznačný priebeh, najmä v I. polčase, po ktorom už bolo všetko rozhodnuté. O výsledku stretnutia i o budúcnosti piešťanského celku. Rozhodol najmä časový moment pred koncom prvej polhodiny hry, kedy si domáci zabezpečili trojgólové vedenie, na ktoré hostia nijako nedokázali odpovedať. PIEŠŤANY: Valo – Pekár, Bartošek, Javorka, Masár, Bábsky (Krischke), Žamba, Bochnovič, Blahunka (Vavrík), Gvozdenovič, Sýkora (Kukuč) KÚTY: Pavol Škoda – Palkovič, Šimek, Peter Škoda, M. Smolinský, Antálek, Kubo (T. Smolinský), Mihál, Ralbovský, Hyránek, Valla 1. Piešťany*29*18*9*2*84:25*63*(+18) 2. Lok. Trnava*29*16*8*5*72:41*56*(+14) 3. Jalšové*29*16*3*10*67:42*51*(+9) 4. Gbely*29*14*6*9*62:50*48*(+6) 5. Krakovany*29*15*3*11*47:42*48*(+6) 6. Radošina*29*13*4*12*62:54*43*(+1) 7. Dvorníky*29*12*7*10*57:53*43*(+1) 8. Čáčov*29*13*3*13*58:46*42*(-3) 9. Petr. Ves*29*10*11*8*43:35*41*(-4) 10. Trebatice*29*12*5*12*52:45*41*(-1) 11. Prašice*29*12*4*13*42:51*40*(-5) 12. Mor. Sv. Jan*29*11*6*12*41:46*39*(-6) 13. Smolenice*29*12*1*16*50:55*37*(-8) 14. Kúty*29*10*7*12*43:51*37*(-5) 15. Holíč*29*7*1*21*40:60*22*(-23) 16. Chtelnica*29*2*0*27*18:142*6*(-39) Chtelnici po súťaži odpočítajú 9 bodov - jdk -