Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Šport v skratkeBikrosárka Madarasová víťazne

Bikrosárka Madarasová víťazne V Brne sa 2. júna konali preteky 3. kola Českomoravského pohára v BMX. Zúčastnili sa ich aj pretekári z CK Junior Trnava súrodenci Kristína a Patrik Madarasovci a Šimon a Jakub Blahovci

. Kristína potvrdila svoju vynikajúcu formu a s prehľadom zvíťazila vo svojej kategórii. Patrik obsadil 8. miesto. Blahovci skončili v semifinále. - eko – Vicemajster sveta Královič Na nedávno skončených majstrovstvách Slovenska v kolkoch zrakovo postihnutých a nevidiacich sa predstavili aj trnavskí pretekári. V kategórii B3 získal zlatú medailu Eduard Kahún a rovnako zlato vybojoval v kategórii B2 František Královič. Ten bol zároveň nominovaný na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnili 27. - 30. mája v Košiciach. Ako jediný Trnavčan získal striebornú medailu v družstvách - ros – Minibasketbalistky s prvým triumfom V rámci 60. výročia založenia basketbalu sa minibasketbalistky Slávie zúčastnili turnaja v Starej Turej. Spoločnosť im robili družstvá z Myjavy, Nitry a domácej S. Turej. Mladé hráčky sa išli na turnaj zabaviť, pretože svoju prvú sezónu v lige ukončili bez výhry. Podaril sa im však husársky kúsok, pretože nielenže prvýkrát vyhrali, ale pod vedením trénerky H. Červenej a asistentky V. Martincovej si priniesli aj zaslúžené prvé miesto. - r – ME historických modelov lietadiel Historicky po prvý raz sa na letisku v Bolerázi uskutočnia 5. masjtrovstvá Európy rádiom riadených modelov lietadiel. Na šampionát sa prihlásilo 120 súťažiacich z 10 štátov Európy a z USA. Celkovo sa v termíne 15. – 17. júna predstaví 240 modelov. Slávnostné otvorenie šampionát bude v piatok o 9.00 a pretekať sa bude od 10.00 do 18.00. V sobotu od 9.00 do 18.00, v nedeľu 9.00 – 15.00 a slávnostné vyhodnotenie bude v termíne od 15.30 do 16.15 h. - tač - Budú prázdniny, bude futbal Tak ako po predchádzajúce roky, aj tentoraz sa v Trnave uskutoční veľký prázdninový futbalový turnaj neregistrovaných (uličných) družstiev. Konkrétnym realizátorom bude Kalokagatia – CVČ a hrať sa bude na asfaltovom ihrisku bývalej Orolskej záhrady, teda na Dolných baštách. Jediné, čo sa oproti predchádzajúcim ročníkom mení, je termín. Turnaj uličných družstiev sa začína prakticky prvými prázdninovými dňami a potrvá po celý júl. Termín podania prihlášok je do 20. júna. Dovtedy sa musia mladí záujemcovia rozhodnúť, dohodnúť a priniesť prihlášku, resp súpisku družstva do Kalokagatie na Streleckej ulici. Prihlásiť sa môžu nielen chlapčenské, ale aj dievčenské družstvá. V stredu 20. júna sa zároveň za účasti kapitánov prihlásených celkov urobí zaradenie do skupín a vyžrebujú sa hracie termíny. Nemení sa vekové rozdelenie – štartovať môžu 10 členné družstvá dorastencov (narodení v roku 1987 a mladší), starších žiakov (narodení v roku 1991 a mladší), ako aj mladších žiakov (narodení v roku 1994 a mladší). Podmienkou je mať so sebou preukaz poistenca. Vyberte si pre svoj celok meno vášho obľúbeného klubu a príďte účelne stráviť prázdniny v meste. - jdk -