Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Na rozlúčku ďalšie vysoké víťazstvo

HK 47 Trnava – TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom 34:14 (16:7) Slávnostný úvod – kytice na rozlúčku s dlhoročným hráčom a bývalým kapitánom družstva Marcelom Malinom aj s gratuláciou najlepšiemu strelcovi družstva v sezóne Ing. Marekovi Vaňovi – poznačil síce

predzápasovú koncentráciu domácich hráčov, no nič nezobral na zámere dotiahnuť sezónu bez straty bodu. Hostia sa dostali síce po dva razy do gólového vedenia, čo u nich vyvolalo predstavu, že v Trnave môžu dobre obstáť, no domáci hráči ich čoskoro vyviedli z omylu. Do útoku zavelil Minárik (3:2 a 4:3), s kapitánom Brezinom (5:3), aby sa potom už góly sypali. Mančuška, Vaňo, Braško, Šimek, Malina a Turanský, ktorý si doslova vychutnal brankára hostí, ešte do polčasu vytiahli na vcelku uspokojivý stav 16:7. Brankár Just si naopak mnohokrát vychutnal hráčov hostí pri takmer 60% úspešnosti zásahov. Ďalšia séria gólov prišla po prestávke. Vtedy si už domáci hráči dovolili aj viacero technických kúskov na pobavenie seba i divákov. Vo veľmi dobrom svetle sa predstavil Ruman, ale aj ostatní, vrátane brankára Repáňa. Ten sprvoti „zalapal po dychu“, ale uchytil sa, zlikvidoval hosťom tri sedmičky. Aj on mal úspešnosť cez 50%. Keď v 48. min dokázal Ruman, že jeho prihrávky majú oči všade a Baran dal na 27:14, hostia úplne rezignovali. Druhú ligu teda končili trnavskí hádzanári s jedinečnou bilanciou – ani jeden prehratý zápas, dokonca žiaden stratený bod. Teraz už len „maličkosť“, zabezpečiť finančné prostriedky na I. ligu. HK 47: Just, Repáň – Ruman 3, Mančuška 3, Toman 1, Minárik 3, Baran 1, Šimek 6, Benko 3/1, Vaňo 6/1, Malina 2/1, Braško 5, Brezina 1. Mužstvo viedol Ing. Alexander Ulašin, 150 divákov. Víťazná rozlúčka bola aj v Cíferi Sokol ZHZ Cífer – HKM Šaľa 32:21 (18:9) Domáci sa rozlúčili s prvou sezónou v II. lige po peknom a bojovnom výkone, keď predviedli dobrú hru, vychádzajúcu z istoty výkonov oboch brankárov a obrany. Vytvorili si už v I. polčase potrebný náskok, v II. polčase dostali príležitosť viacerí dorastenci, ktorí dokázali, že sú platnou posilou a v Cíferi má hádzaná opäť nádejnú budúcnosť. ZHZ Cífer: Hurajt, Doboš – Lovás 7, Popluhár 2. Kobela, Šarmír, Medový 3, Elexa 3, Čuperka 2, T. Čepec 1, Ujházy, Križan 2, Kubica 7, Mitas 5. Ostatné výsledky 22. kola: Piešťany – Stupava 30:25, Kolárovo – DAC D. Streda 23:19, Vajnory – ŠKP C 31:37, Cífer – Šaľa 32:21, Trnava – Lehota 34:14, D. Streda - Dubnica 24:19. (jš) 1. Trnava 22 22 0 0 649:406 44 2. Piešťany 22 15 1 6 675:574 31 3. Stupava 22 14 1 7 553:441 29 4. ŠKP C 22 14 1 7 668:560 29 5. HC DAC 22 14 1 7 594:494 29 6. Dubnica 22 14 0 8 584:491 28 7. Lehota 22 9 1 12 486:562 19 8. Vajnory 22 6 3 13 504:599 15 9. Cífer 22 5 2 15 495:578 12 10. DAC 22 5 2 15 469:588 12 11. Kolárovo 22 4 4 14 514:673 12 12. Šaľa 22 1 2 19 481:710 4 - jdk –_novy_riadok_

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.