Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Skalica sa dotiahla na Hrnčiarovce

Skalica – Hrnčiarovce 3:1 (1:0) Góly: 30. Bajan, 53. Šefčík, 75. Štepanovský – 87. Kováč. Prvé dejstvo prinieslo vyrovnaný súboj. Z domácich ohrozil bránu v 16. min Šefčík, ale Danišovič bol na mieste. V 25. min po prihrávke Bajana Kubík vystrelil, hosť

ujúci brankár vyrazil na roh. Z následnej akcie hlavičkoval Šefčík do brvna. O päť minút Bajan priamo z rohu, keď si telom odstavil hosťujúceho brankára, a vsietil úvodný gól stretnutia. Skalica sa do svojho súpera pustila húževnato hneď po obrátke. V 53. min Šefčík hlavou usmernil loptu do siete po prihrávke Bajana. Ďalší priebeh hry im uľahčil hosťujúci gólman, keď po zbytočnom kopnutí súpera videl červenú kartu. V 75. min Štepanovský po samostatnej akcii upravil na 3:0. Za hostí korigoval tiež po indviduálnom úniku Kováč. Rozhodoval: Grolmus, ŽK: Kucharič, Danajka - Heteš, Danišovič, V. Polakovič. ČK: 56. Danišovič, 130 divákov. SKALICA: T. Zongor – Kucharič, Šefčík, Brezina, Sprušanský, Jánošík, Rampáček (83. Urbánek), Danajka (81. Púdelka), Štepanovský (89. Ritomský), Bajan Kubík. T: Z. Pardubský. HRNČIAROVCE: Danišovič – Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Masár, Heteš, Šarabok (46. Boskovič), V. Polakovič (80. Kováč), Mikula, Kitta (56. Sit). T: J. Belko. Miroslav Maca Senica - Nitr.Pravno 5:0 (2:0) Góly: Hílek 3, Sekáč, Nestarec. Domáci začali stretnutie veľkým náporom, čoho výsledkom bol gól Sekáča už v 3. min. Po vedúcom góle hráči nepoľavili v tempe, no ich ďalšie šance ostali nevyužité. V 20. min po faule hosťujúceho hráča zahrával priamy kop Ferík, ale brankár hostí jeho strelu kryl. V 24. min založili domáci prekrásnu akciu, na ktorej konci bol Hílek a nekompromisne dal na 2:0. V 31. min senický brankár vyrobil chybu, ktorú však Čampiš nepotrestal. Rozhodujúcim momentom stretnutia bola 45. min, keď brankár hostí chytil loptu mimo pokutového územia, začo bol správne vylúčený. V 2. polčase začal festival nevyužitých šancí domácich, hlavne Šúrka, ktorý mal sám na kopačkách tri čisté šance, ale góly nepadali. V 71. min zahral obranca hostí vo vlastnom pokutovom území rukou a Peter Hílek sa nemýlil z pokutového kopu. V 78. min zavŕšil svoj hetrick Peter Hílek, keď sa po centri Šúrka ocitol pred brankárom hostí a bolo 4:0. Výsledok prikrášlil ešte v 85. minúte Nestarec, keď mu nezištne prihral Mihok. ŽK: Ferik - Valko, Škovran, Jamrich, Vrábel, ČK: Pročka Marek Pred 250 divákmi rozhodoval Jakúbek. SENICA: Šraga - Ferik, Hrebíček, Surový, Mihok, Starych, Hílek, Karas, Varga (Ryčovský), Kunštek (Šúrek), Sekáč (Nestarec), tréner Peter Varsík. N. PRAVNO: M. Pročka - Jamrich, Valko, L. Pročka, Šujan, Stiffel, Čampiš, Oller, Ličko (Škovran), Wáclaviak (Štálnik), Vrábel. Maroš Mesíček Bošany - V. Kostoľany 2:1 (0:0) Góly: 61. Ambróz, 84. Papranec - 86. Šupa V zápase slabej úrovne boli hostia domácemu mužstvu vyrovnaným súperom. Úvod patril Veľkým Kostoľanom ale ani Kubiš a Blažko šance nepremenili. Prvú strelu na bránu hostí vyslal Kostolný v 18. minúte avšak tesne vedľa. V 31. minute po prihrávke Papranca sa dostal Ambróz k strele ale zakončenie bolo slabé. Najväčšiu šancu 1. polčacu mal Kostolný, ktorý klučkou obišiel brankára ale prestrelil prázdnu bránu. V 2. polčase sa hralo medzi šestnástkami. V 61. minute sa dostal Ambróz do úniku a strelil vedúci gól domácich. V 84. minute sa najlepšie zorientoval v šestnáske Papranec a zvýšil na 2:0. V 86. minute zaváhal brankár domácich a Šupa znížil na konečný výsledok zápasu 2:1. Rozhodoval: Bartčík, počet divákov: 200. BOŠANY: Švec - Latka, Jamrich, Kontúr, Kalamár, Taraba, Kostolný, Ambróz, Papranec, Šesták, P. Hodál, striedali 46. Husár, 66. Vrábel, 90. Turček V. KOSTOĽANY: Tomášik - Gajarský, Kohút, Modrovič, Šupa, Gula, Kubiš, Blažko, Brezovan, Galbička, Kadliček, striedali 30. Kováč, 64. Franc Ostatné výsledky 26. kola: Kanianka – P. Bystrica 1:1 (0:0), N. Dubnica – Mýtna Nová Ves 2:3 (1:2), Tovarníky - Šimonovany 3:0 (1:0), Trenč. Stankovce – Chynorany 8:1 (6:1), Častkovce – Solčany 5:0 (3:0) 1. P. Bystrica*26*21*3*2*76:18*66*(+27) 2. T. Stankovce*26*20*3*3*79:17*63*(+24) 3. Mýtna N. Ves*26*20*2*4*65:21*62*(+23) 4. Častkovce*26*16*3*7*80:41*51*(+12) 5. Kanianka*26*14*5*7*64:34*47*(+8) 6. Hrnčiarovce*26*14*3*9*46:36*45*(+6) 7. Skalica*26*13*4*9*53:34*43*(+4) 8. Solčany*26*13*3*10*54:46*42*(+3) 9. N. Dubnica*26*11*3*12*51:47*36*(-3) 10. Bošany*26*10*1*15*43:50*31*(-8) 11. Chynorany*26*8*4*14*32:69*28*(-11) 12. N. Pravno*26*8*3*15*47:73*27*(-12) 13. Senica*26*7*4*15*26:50*25*(-14) 14. ćŠmonovany*26*5*3*18*18:71*18*(-21) 15. Tovarníky*26*3*1*22*18:89*10*(-29) 16. V. Kostoľany*26*2*1*23*32:88*7*(-32)