Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Vedúce trio nezaváhalo

Lokomotíva Trnava – Trebatice 5:2 (4:1) Góly: 33., 43. a 74. Jakubec, 8. Laurinec, 39. Zaťko – 41. Kubík, 78. Horvát Hostia mali síce výkop, no iniciatívu od začiatku prebrali domáci a aj keď ich prevaha nebola drvivá, bola evidentná i napriek snahe hos

tí kontrovať. Vývoju zápasu z pohľadu domácich napomohla 8. min. Vtedy dostal Laurinec zo zálohy presnú prihrávku a otočkou z 20 metrov trafil horný roh Dvorského bránky a bolo 1:0. Gól domácich upokojil a v ďalších minútach predvádzali pohľadný futbal. Na konci prvej štvrťhodiny Laurinec efektnou strelou skúšal brankára hostí, ten efektne vyrážal, potom opäť Laurinec našiel J. Horvátha, ktorý trafil iba vonkajšiu sieť, aby o dve minúty ukázal, že na päťke luftujú nielen hráči Corgoň ligy. Na konci polhodiny Holíč dal peknú prihrávku Laurincovi, ibaže na pravú nohu a tak sa čakalo ďalej. Po hlavičke Jakubca pomohlo hosťom brvno, aby si to vynahradil v 33. min. Po faule naň kopal Laurinec spred šestnástky priamy kop a Jakubec hlavou strelil druhý gól Lokomotívy. V 39. min sa oko diváka potešilo najprv na peknej kombinačnej akcii domácich, v závere ktorej Laurinec našiel Zaťku a ten dal na 3:0. Potom z rýchleho protiútoku sa dostal k lopte Kubík a presnou strelou upravil na 3:1. To ešte nebolo všetko, lebo v 43. min dostal znova Jakubec adresnú prihrávku od Čamaja a dal na 4:1. Výsledok polčasu, aký tu už dávno nebol. Na začiatku toho druhého sa mohol zapísať medzi strelcov aj Čamaj, lenže tomu chýbal jeden krok. Hosťom naopak nepomohol ani chybný verdikt asistenta a skóre sa nemenilo až do 74. min. K lopte sa vtedy dostal opäť Jakubec, prehodil brankára a keďže loptu už nik nedostihol, bolo 5:1. Obe mužstvá potom prestriedali, lepšie sa vydarilo hosťom, lebo po priamom kope za faul Zaťku Lago poslal loptu presne na hlavu Horváta a ten znížil na konečných 5:2. Domáci potom ešte ostreľovali brankára Dvorského, hostia v 84. min poslali na ihrisko Jakubičku, no nič zásadného sa už neudialo. Trebatice na dané možnosti predviedli sympatický výkon, no natrafili na herne i strelecky disponovaného súpera. Lokomotíva: Ryšavý – J. Horváth, Janek, Čamaj (Braniša), Holič, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Kubík (Anetta), Jakubec, Kralovič (A. Horváth) Trebatice: Dvorský – Kubík (Horvát), Surovčík, Chudý, Trnka (Jakubička), Tokoš, Lago, Horanský, Seitler, Herceg, Valo Smolenice – Radošina 1:0 (0:0) Gól: 51. Zajíček ČK: Pobjecký (Smolenice - za faul) Hostia od začiatku pôsobili kompaktnejším dojmom, no domáci postupne získavali na aktivite a v 20. min Kulíšek po prvý raz preveril brankára hostí. Ďalšiu veľkú príležitosť mal pred polčasom v 42. min Vajsábel po prihrávke od Smolíka prestreli bránu hostí. Druhý polčas sa už niesol viac menej v réžii domácich, no výsledkom bol iba jediný gól, keď v 51. min po priamom kope Vajsábla dotlačil loptu do siete Zajíček. Záver stretnutia bol dosť nervózny a doplatil naň domáci Pobjecký červenou kartou v 81. min. Smolenice: Vravúšek – Nídel, Smolík, Petrovič, Pobjecký, Slezák, Vyjsábel (L. Štibraný), Kulíšek (Hlavatý), Haberl, Pluhár, Zajíček (Augustín) Radošina: Kováčik - Ďaďan, Bartošek, Rosíval, M. Varga, B. Varga, Beňovič, Hanzlík, T. Kováčik, Piršel, Oravec Petrova Ves – Moravský Sv. Ján 1:1 (1:0) Góly: 24. Huťťa – 70. Kudlička V. I. polčase boli evidentne lepší domáci, ktorí po nevyužití úvodných príležitostí sa dostali v 24. min do vedenia, keď Huťťu poslal do streleckej šance Krchňavý a bolo 1:0. V II. polčase sa hra vyrovnala, hostia boli aktívnejší a výsledkom bol vyrovnávajúci gól Kudličku zo 16m k tyči. Domáci mohli čosi so skóre urobiť ešte v 87. min, no strela Morvaya sa neujala a tak stretnutie vyrovnaných súperov skončilo deľbou bodov. P. Ves: Lánik – Krchňavý, Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Černý, Matula st., Křižan, Huťťa, Morvay, Pet. Pochylý Mor. Sv. Ján: Šimek – Kavecký, Hajdin, Zajíc (Michal Koporec), Vávra, Mračna, Stupavský, Kudlička, Kánsky, Hrica, Marek Koporec Piešťany – Čáčov 3:1 (3:0) Góly: 8. vlastný (Kukliš), 17. Blahunka, 28. Adamčík – 86. Pucheľ Domáce Piešťany nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, no i tak si v I. polčase vytvorili územnú prevahu, ktorú dokázali vyjadriť trojgólovým vedením, pričom v úvode im hodne pomohol hráč hostí Kukliš vlastným gólom. V II. polčase už výkon domácich „upadol“, a aj keď si vypracovali zopár šancí, z ich strany už gól nepadol. Boli to hostia, ktorí v závere stretnutia pri jednom z protiútokov dokázali Pucheľom upraviť výsledok na 3:1. Piešťany: Krchlík – Jánošík, Javorka, Ján Stachura, Mich. Masár, Adamčík, Žamba (Jelenovič), Blahunka (Greguš), Gajarský, Bábsky, Mišenčík (Pekár) Čáčov: Valjent – Krošlák, Kňazovič, Chocholáček, Stašek, Kuklíš, Bobek, Horňák, Filuš, Pucheľ, Hlavenka Chtelnica – Prašice 0:2 (0:2) Góly: 34. Simon, 44. (11m) Janega ČK: R. Piešťanský (Chtelnica - po 2 žk) Za pekného počasia a na dobrom teréne sa hral dobrý futbal, ktorý sa páčil, na rozdiel od výkonu rozhodcov, prítomným divákom. Aktívnejšie začali hostia, keď veľkú šancu mal Janiga idúci v 2. min sám na brankára. Ďalšie ich dve príležitosti zachránil domáci brankár Pavelský. Hostia sa ujali vedenia v 34. min Simonom a ich druhý gól do polčasu pridal z pokutového kopu Janega, keď predtým spadol domáci hráč vo vlastnom pokutovom území na loptu a bolo to posúdené ako úmyselná ruka. V II. polčase už hostia začala hrať na istotu, domáci sa snažili, no boli bez vážnejšej šance a tak gól nestrelili. V závere síce prišli dve príležitostí hostí, no brankár Pavelský, najlepší hráč domácich, bol opäť na mieste. Chtelnica: Pavelský – Kubiš, Pe. Rechtorík, Pňakovič, Lukáč, R. Piešťanský, Ľuboš Cibrín, Bílik, D. Piešťanský, Lukáš Cibrín, Kohutovič (Bašnák, Blažko, D. Rechtorík) Prašice: Sláma, Vl. Ďurík, Simon, Okša, Martinček, Šmatlák, Janega, Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurík (Krasuľa, Paluš, Kišac) Kúty – Holíč 1:0 (0:0) Gól: 68. M. Valla V Kútoch sa hral vyrovnaný derby zápas, o výsledku ktorého rozhodla jedna jediná premenená šanca v podobe vydarenej strely M. Valla v 68. min stretnutia. Kúty: Pa. Škoda – Palkovič, Kubo, Šimek, Pe. Škoda, Antálek, M. Valla, T. Smolinský, Ralbovský, Ősterreich, Mihál (Mi. Valla, Hyránek, Ma. Štiftner) Holíč: Brožek – Mihók, Madák, Palkovič, Bellay, Lorenc, Ma. Nečas, Blatnický, Karnoš, Singhofer, Smaženka (Jur. Nečas, Ivánek, Bilický) Krakovany – Jalšové 2:1 (2:1) Góly: 22. Balcír, 44. Duchoň – 6. Macejka V Krakovanoch sa stretli poslední dvaja víťazi OM Trnava a početná divácka kulisa videla napínavé stretnutie. V úvode si vytvorili prevahu technickí hostia a po hlavičke Zelenaya mali domáci šťastie, že neinkasovali. V 6. min ale rýchlonohý Macejka prenikol a poslal hostí do vedenia. V 21. min Hesek namieril iba do bočnej siete, na druhej strane z protiútoku domáci strelec Balcír po výbornej prihrávke Duchoňa vyrovnal. Domácich tento moment povzbudil a v 44. min strhol vedenie na ich stranu presnou hlavičkou aktívny Duchoň. Druhý polčas otvoril šancou opäť Duchoň, no aktívnejší boli hostia. Najprv zatrnulo v hľadisku po pokuse Macejku, potom v 83. min po hlavičke Heseka nad. Rozhodnúť mohol definitívne Feranec, avšak v závere stála šťastena po tutovkách Zelenaya a M. Krajčoviča pri Krakovanoch, ktoré vybojovali cenné tri body. Krakovany: Bondra – Ondrejka, Duchoň, Milec, Bejdák, Feranec, Ilenčík, P. Sedlák (Pavlovič), Kališ, T. Balcír (Pekarčík), Strecký Jalšové: Spál – Uhlík, Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Hudek, Wesolovski (Pavelka), Kuna, Hesek, Macejka Dvorníky – Gbely 5:1 (2:0) Góly: 24. (11m) a 90. Krajinčák, 38. Brestovanský, 48. Cabadaj, 60. (11m) Knížat – 66. Mackura ČK: 2 (Bžoch – Dvorníky po2 žk)/( Janík – Gbely za faul) Za pekného počasia chceli domáci potvrdiť dobrý výkon z minulého kola, čo sa im aj podarilo. Od úvodu sa do ťažkého súpera zahryzli a od 24. min gólom Krajinčáka z 11 m viedli. V 28. min ich pribrzdilo vylúčenie Bžocha, hostia sa chytili, ale do kolien ich nakoniec poslal v 38. min Brestovanský – 2:0. V II. polčase sa hralo iba 3 minúty a Cabadaj zvýšil na 3:0. V 60. min brankár hostí po nepovolenom zákroku na Kolára bol vylúčený a Knížat z pokutového kopu zvýšil na 4:0. Hostia sa nevzdali a v 66. min Mackurom dali na 4:1. Dobrý výkon domácich pečatil v 90. min piatym gólom Krajinčák. Dvorníky: Navrátil – Knížat, Greč (Herceg), Horváth, Harnúšek, Farkaš, Bžoch, Brestovanský, Krajinčák, Cabadaj (Hudák), Kolár Gbely: Janík – M. Mihál, Mackura, P. Eisner (Uhrinec), Ambra, M. Eisner, Rozboril, Križan, Zajíček (Vanek), Májek , P. Mihál 1. Piešťany*21*12*7*2*62:20*43*(+10) 2. Lok. Trnava*21*12*6*3*50:31*42*(+9) 3. Krakovany*21*13*2*6*38:26*41*(+8) 4. Gbely*21*11*5*5*45:34*38*(+8) 5. Jalšové*21*11*2*8*46:28*35*(+5) 6. Trebatice*21*9*4*8*41:32*31*(+1) 7. Dvorníky*21*8*6*7*40:36*30*(-3) 8. Petr. Ves*21*7*7*7*30:26*28*(-5) 9. Kúty*21*7*7*7*31:29*28*(-5) 10. Smolenice*21*9*1*11*37:38*28*(-5) 11. Prašice*21*8*4*9*27:41*28*(-2) 12. Čáčov*21*8*3*10*45:36*27*(-3) 13. Radošina*21*8*3*10*42:43*27*(-3) 14. Mor. Sv. Jan*21*7*6*8*32:37*27*(-3) 15. Holíč*21*5*1*15*29:44*16*(-14) 16. Chtelnica*21*1*0*20*9:103*3*(-30) Chtelnici po súťaži odpočítajú 9 bodov - jdk -_novy_riadok_

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.