Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Muži vo vode naplno, ženy s 2 bodmi

Pred týždňom sa začala prvým turnajom v Košiciach I. vodnopólová liga mužov, ktorá sa hrá v novej podobe bez šiestich najlepších extraligových celkov. Najlepšie sa darilo družstvu KVP Kúpele Piešťany, ktoré bolo úspešné vo všetkých troch stretnutiach aj v

ďaka veľmi dobre chytajúcemu brankárovi Chlpekovi. V tom istom termíne sa uskutočnil v Bratislave aj štvrtý turnaj žien, tam však Piešťanky iba raz vyhrali a v tabuľke sú jasne na treťom mieste. Výsledky mužov: Hornets Košice B – Piešťany 7:9 (1:1, 2:3, 2:4, 2:1) Góly Kúpeľov: Polák 4, Donoval 2, Žák 2, Psota. Po vyrovnanej prvej štvrtine sa strelecky začali presadzovať hostia a pred poslednom časťou získali trojgólový náskok. Rezerva Hornetsu rozdiel iba znížila, no prehre už nezabránila. ATU Košice – Piešťany 6:13 (2:5, 0:3, 2:0, 2:5) Góly Kúpeľov: Žák 4, Psota 3, Polák 2, Donoval 2, Kolár, Jančár. O víťazovi nebolo pochýb už pri zmene strán, keď Piešťany viedli 8:2. Domácim akademikom síce patrila tretia štvrtina, ale v záverečnej opäť hrali prím Kúpele a suverénne vysoko zvíťazili. PVK Vrútky – Piešťany 6:7 (0:3, 1:2, 2:1, 3:1) Góly Kúpeľov: Polák 2, Žák 2, Donoval, Psota, Kolár. V súboji dvoch mimokošických a na turnaji najlepších družstiev sa v nedeľu predpoludním rozhodovalo o prvom mieste. Na koňa sa dostali Piešťanci, ktorí po dvoch štvrtinách viedli 5:1. Po obrátke mal viac z hry ich súper, rozdiel v skóre znižoval, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Zostava KVP Piešťany: Chlpek – Stančík, Polák, Žák, Donoval, M. Štefka, Kolár, Psota, Jančár, Vlachynský. Hrajúci tréner Andrej Polák. Ostatné výsledky: Vrútky – ATU 15:6 (5:0, 3:1, 4:1, 3:4), Hornets B – Vrútky 4:7 (2:0, 0:3, 0:4, 2:0), ATU – Hornets B 7:12 (4:0, 0:6, 1:1, 2:5). 1. Piešťany*3*3*0*0*29:19*6 2. Vrútky*3*2*0*1*28:17*4 3. Hornets B*3*1*0*2*23:23*2 4. ATU*3*0*0*3*19:40*0 Výsledky žien: Slávia UK – Piešťany 10:14 (2:2, 5:6, 1:5, 2:1) Góly Kúpeľov: Lazarová 4, Hašková 4, Masariková, Čuridlová, Julínyová, K. Kubánová, Z. Kubánová, Hrošíková. Po vyrovnanej prvej štvrtine bola druhá bohatá na góly. Až v tretej Kúpele od svojho súpera gólovo odskočili a získali rozhodujúci náskok. V poslednej časti padlo najmenej gólov a na víťazstve Piešťan sa nič nezmenilo. Piešťany – Vrútky 10:17 (1:5, 2:6, 3:3, 4:3) Góly Kúpeľov: Lazarová 4, Hašková 3, K. Kubánová, Z. Kubánová, Hrošíková. Favorizované Vrútky v prvých dvoch štvrtinách rozhodli o osude stretnutia. Po zmene strán zvoľnili tempo a napriek vyrovnanému priebehu si majsterky udržali výrazné víťazstvo. Piešťany – Topoľčany 9:21 (1:5, 1:3, 2:4, 5:9) Góly Kúpeľov: Hašková 3, Lazarová 2, Z. Kubánová 2, K. Kubánová, Hrošíková. V nedeľňajšom stretnutí Piešťanky na Topvar nestačili, vo všetkých štvrtinách ťahali za kratší koniec a z bazéna odchádzali s výraznou prehrou. Zostava KVP Piešťany: Masariková, Dekanová – Hašková, Lazarová, P. Výrostková, Hrošíková, K. Kubánová, Z. Kubánová, Julínyová, Čuridlová, Vavrová. Tréner Peter Julíny. Ďalšie výsledky 4. kola: Topoľčany – Vrútky 7:10 (0:2, 1:4, 3:2, 3:2), Slávia UK – Topoľčany 5:11 (2:1, 2:4, 1:1, 0:5), Vrútky – Slávia UK 25:3 (6:0, 5:0, 6:1, 8:2). 1. Vrútky*12*10*0*2*226:77*20 2. Topoľčany*12*9*1*2*164:85*19 3. Piešťany*12*4*1*7*136:158*9 4. Slávia UK*12*0*0*12*51:257*0 - miki -