Lokomotíva nevyužila zaváhanie Piešťan

Svojim spôsobom zaujímavé stretnutie videli diváci v Čáčove. Domáci bez viacerých hráčov základu nastúpili v silne okyptenej zostave s úmyslom aspoň zohrať čo najpriateľnejšie toto stretnutie. Hostia to však nedokázali využiť, lebo nechce sa veriť, že by

Čáčov – Kúty 2:0 (1:0) Góly: 13. Václavek, 64. Krč (11m) ČK: 2/1 (R. Valjent, Václavek – M. Smolinský) si toho nevšimli. Najmä ak mali v podstate hru v rukách. Keďže sa nepresadili oni, domáci pre záverom prvej štvrťhodiny v 13. min kopali Krčom roh a zo vzniklého závaru pre bránkou Škodu hlavou dal Václavek na 1:0. Hostia mohli najprv v 22. min vyrovnať, no Antálkova strela skončila iba na pravej žrdi a potom, po vylúčení R. Valjenta hrali až do konca stretnutia presilovku. Ani to nevyužili. Druhý polčas priniesol namiesto futbalu zvýšené napätie, pochádzajúce od „nespokojných“ fanúšikov hostí. Možno aj preto Michal Valko v 62. min nevyužil ďalšiu príležitosť Kútov, navyše o dve minúty, keď šiel Václavek sám na brankára Škodu, ten ho fauloval a nariadený pokutový kop premenil Krč na druhý gól domácich. Hostia psychicky ďalšiu časť stretnutia nezvládli a najmä záver bol značne nervózny, čo už v nadstavenom čase vyvrcholilo červenou kartou pre domáceho Václavka a M. Smolinského v drese hostí. Dohry za zeleným stolom sa teda nevyhne ani jedno mužstvo. Bude však mať kto potom vybehnúť na ihrisko? Čáčov: P. Valjent – R. Valjent, Mihálik (Petrák), Chocholáček, Stašek, Horňák, Krč, Krošlák, V. Hlavenka (Bobek), Václavek, M. Hlavenka Kúty: Pavol Škoda – Palkovič (Pavlák), Kubo, Šimek, M. Smolinský, Antálek (Puškač), Marek Valla, T. Smolinský, Ralbovský, Štiftner, Michal Valla Radošina – Gbely 4:0 (1:0) Góly: 44. a 66. Joz. Piršel, 83. B. Varga, 87. T. Kováčik Hralo sa v Radošine. Tlak vyprodukovaný domácim družstvom súpera riadne zaskočil. Hostia sa nestačili zvŕtať pri šikovných domácich hráčoch, ktorých ale najviac trápila stará bolesť – premieňanie šancí. Potvrdilo to akcia, v ktorej sa ocitol v 16. min Joz. Piršel. Ten zoči-voči brankárovi nepremenil. Tlak domácich rástol a v poslednej minúte prvého polčasu si konečne domáci fanúšikovia zgustli na góle z kopačky Joz. Piršela. V druhom polčase domáci svoj tlak znásobili, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v sieti inak pozorného Janíka. Radošina: S. Kováčik - Ďaďan, Bartošek, Rosíval, M. Varga, B. Varga, Beňovič (Oravec), Bakoš, T. Kováčik, Jozef Piršel (Krajčír), Juraj Piršel (Hanzlík) Gbely: Janík - M. Eisner, Kollár, P. Eisner, Ambra, Daniel, Zajíček, Križan, Kudláč (Mackura), Májek, Mihál. Trebatice – Dvorníky 0:0 Domáci, ktorý nastúpili bez strelca Jakubičku nedokázali prekonať skúsený celok hostí žiadnou gólovou strelou, keď naopak viac príležitostí mali Dvorníky. V domácom mužstve výborný výkon podal brankár Dvorský, ktorý plne podržal Trebatice. Trebatice: Dvorský – Tokoš, Hečko, Surovčík, Bondra, Lago, Valo, Chudý (Kabát), Horváth, Herceg, Tokoš (Seitler) Dvorníky: Navrátil – Knížat, Horváth, Harnúšek, Brestovanský, Bžoch, Farkaš, Polakovič (Hudák), Kolár (Habán), Cabadaj (Greč), Krajinčák Jalšové – Lokomotíva Trnava 1:1 (1:0) Góly: 19. Páleník – 68. Laurinec V prekrásnom počasí sa odohralo zaujímave stretnutie medzi mužstvami z horných priečok tabuľky. V 19. min otvoril skóre Páleník po hlavičke, ktorú sa ešte rukou snažil vytiahnuť spoza bránkovej čiary obránca hostí. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď niekoľko krát ohrozili domácu bránu ako z rýchlych protiútokov, tak aj postupným prechodom. V 68. min sa ich snaha premenila do gólovej príležitosti z ktorej Luarinec pohodlne skóroval. Ani po tlaku domácich v posledných minútach sa im nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak sa súperi podelili o body. Jalšové: Spál - Pavelka, Zelenay, Pálenik, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Dunár, Cagánek (Uhlík), Hudek (Wesolovski), Hesek, Macejka Lokomotíva: Ryšavý – J. Horváth (A. Horváth), Srdoš, Čamaj, Holič, Zaťko, M. Horvath, Laurinec (Branisa), Kubík (Anetta), Jakubec, Kralovič. Holíč – Krakovany 1:2 (0:1) Góly: 75. Madák – 1. Daniel, 80. Duchoň Domáci nezachytili úvod, keď už v 1. min Ilenčík individuálne využil príležitosť na strelenie vedúceho gólu – 0:1. To poznačilo vývoj stretnutia na dlhé minúty, domáci sa dostali do útlmu a aj napriek získanej prevahe sa nedokázali presadiť. Navyše hosťom výborne zachytal brankár a keď sa domácim v 75. min podarilo Madákom utešenou strelou do šibenice vyrovnať, hostia uderili v 80. min Duchoňom, ktorý po hrubej chybe domáceho brankára dostal svojich do vedenia, ktoré hostia už udržali a získali cenné body do čelnej pozície tabuľky. Holíč: Tola – Gründling, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, Marek Nečas, Blatnický, Marek Mihok, Karnoš, Smaženka, (Irša, Ivánek, Juraj Nečas) Krakovany: Bondra – Duchoň, Kudláč, Mikuláš, Ondrejka, Feranec, Ilenčík, Sedlák, Kališ, T. Balcír, Strecký (Pavlovič, Pekarčík) Prašice – Piešťany 2:2 (1:1) Góly: 43. Janega, 54. Vl. Ďurík – 21. Greguš, 48. Javorka Domáci začali s veľkým rešpektom, hostia to využili a v 21. minúte dali vedúci gól – 0:1. Od tohoto okamihu spadla z nich nervozita a začali nebezpečne ohrozovať bránu hostí. To vyústilo do peknej akcie – vyrovnávajúceho gólu M. Janegu tesne pred polčasom. V tom druhom domáci začali hrať aktívne, ale zmrazilo ich v 48. minúte, keď domáca obrana vyrobila hrubú chybu a pustili hostí na bránu, ktorí sa Javorkom znova dostali do vedenia. – 1:2. Domáci potom vyrovnali, ale na viac už ani jedno družstvo nemalo a zápas sa skončil spravodlivou remízou. Prašice: Sláma - Vl. Ďurík, Okša (78. Kišac), Pikna, Martinček, Baláž (80. Krasula), Janega (85. Lacika), Halo, Grznár, Streďanský, E. Ďurík. Piešťany: Valo - Jánošík, Greguš, Javorka, Masár, Adamčík, Žamba, Blahunka, Babský, Kukuč, Jelenovič (Stachura). Moravský Svätý Ján – Chtelnica 6:0 (3:0) Góly: 30., 40. a 60. Stupavský, 25. Kudlička, 64. Mračna, 71. Ľ. Hajdin (11m) Domáci celok od úvodného hvizdu získal trvalú prevahu, no trvalo mu až do 25. min, kým sa presadil aj strelecky Kudličkom. Potom prišli chvíle Stupavského, ktorý čistým hetrikom zabezpečil svojim už štvorgólové vedenie.. Z množstva ďalších šancí potom ešte skóroval v 64. min Mračna – 5:0 a gólový účet stretnutia uzavrel v 71. min za faul v šestnástke Ľ. Hajdin. Víťazstvo domácich po jednostrannom priebehu stretnutia bolo plne zaslúžené. Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Ľ. Hajdin, Zajíc, Vávra, Mračna, Stupavský, Kudlička, Kánsky, Hrica, Marek Koporec (Milan Koporec, Buzay) Chtelnica: J. Pavelský – Kubiš, Rechtorík, Lukáč, Ľ. Cibrín, R. Piešťanský, Gába, Kičina, D. Piešťanský, L. Cibrín, Bašnák, (Gacko, Lukačovič, Kocan) Smolenice – Petrova Ves 1:0 (0:0) Gól: 64. Vajsábel ČK: Krbica (Petrova Ves) Domáci nastúpili do stretnutia s odhodlaním potvrdiť dobré výsledky z predchádzajúcich kôl, no zostalo iba ňom. Zámer predviesť aj peknú hru zostal v kabíne a na ihrisku mali väčšie slovo skúsení hostia, no napriek niekoľkým šanciam väčšie nebezpečenstvo od nich nehrozilo. V druhom polčase domáci boli predsa len o čosi menej „zarazení“, začali aktívnejšie a snažili sa aj iniciatívou vyrovnať hosťom. Ako sa ukázalo, pomohlo trojité striedanie, keď ten tretí, Nídel, poslal v 64. min do šance Vajsábela, ktorý pekne prešiel obranou hostí zo Záhoria a strelil vedúci gól Smoleníc. Jednogólové vedenie potom pozornou hrou v obrane udržali a tri body ubránili. Vylúčenie Krbicu za rečnenie, ku ktorému prišlo v 89. min, už nič neovplyvnilo. Smolenice: Vravúšek – Adamec, Smolík, Petrovič, Pobjecký, (Nídel) Pluhár, Vajsábel, Kulíšek, Haberl, T. Štibraný (Augustín), Švec (Zajíček) P. Ves: Lánik – Krchňavý, Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Matula ml., Matula st. (Procházka), Černý, Huťťa, Krbica, Pochylý. 1. Piešťany*20*11*7*2*59:19*40*(+10) 2. Lok. Trnava*20*11*6*3*45:29*39*(+9) 3. Gbely*20*11*5*4*44:29*38*(+8) 4. Krakovany*20*12*2*6*36:25*38*(+8) 5. Jalšové*20*11*2*7*45:26*35*(+5) 6. Trebatice*20*9*4*7*39:27*31*(+1) 7. Čáčov*20*8*3*9*44:33*27*(-3) 8. Petr. Ves*20*7*6*7*29:25*27*(-3) 9. Radošina*20*8*3*9*42:42*27*(-3) 10. Dvorníky*20*7*6*7*35:35*27*(-3) 11. Mor. Sv. Jan*20*7*5*8*31:36*26*(-4) 12. Kúty*20*6*7*7*30:29*25*(-5) 13. Smolenice*20*8*1*11*36:38*25*(-5) 14. Prašice*20*7*4*9*25:41*25*(-5) 15. Holíč*20*5*1*14*29:43*16*(-14) 16. Chtelnica*20*1*0*19*9:101*3*(-27) Chtelnici po súťaži odpočítajú 9 bodov - jdk -