Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

5. liga západ

Lokomotíva Trnava – Holíč 3:1 (1:0) Góly: 34. (11m) Laurinec, 61. Janek, 71. Hrašna – 60. Nečas Počas úvodnej polhodiny si mohli diváci okrem pohľadu na veľmi pekne upravenú hraciu plochu užívať tak akurát príjemného veľkonočného slniečka.

Lokomotíva Trnava – Holíč 3:1 (1:0)
Góly: 34. (11m) Laurinec, 61. Janek, 71. Hrašna – 60. Nečas
Počas úvodnej polhodiny si mohli diváci okrem pohľadu na veľmi pekne upravenú hraciu plochu užívať tak akurát príjemného veľkonočného slniečka. Futbal, ktorí hráči produkovali bol nevýrazný, hralo sa nedôrazne a bez výraznejšieho ťahu na jednu i druhú bránku. Stačilo však trocha pridať a hneď sa situácia menila. V 33. min domáci pritlačili a obrana hostí vo vlastnom pokutovom území vyrobila hrúbku, za podrazenie dostal Palkovič žltú, Laurinec strieľal pokutový kop, ktorý premenil vo vedúci gól domácich – 1:0. Hostia síce hneď z protiútoku mohli aktívnym Singhoferom skóre meniť, no jeho strela z diaľky skončila vedľa ľavej žrde. Ani ďalšia veľká príležitosť, tentoraz Lokomotívy, nebola úspešná – Hrašna po samostatnom úniku v 45. min dal vedľa. Úspešnejší nebol ani v 46. min, tentoraz jeho strelecký zámer zneškodnil Tola. Domáci od tohto momentu začali hrať o poznanie živšie, no pekná zadovka Srdoša šla nad, dorážku Hrašnu vykopla obrana z lajny a Kubík po individuálnej akcii prekopol. Logicky potom platilo nedáš – dostaneš a v 60. min po závare pred domácou bránou Nečas vyrovnal - 1:1. Domáci túto zmenu nezobrali na vedomie, pretože hneď z protiútoku Janek tiahlou strelou z diaľky pod žrď dal na 2:1. V 64. min sa ho pokúsil napodobniť Kubík, no neúspešne. Až sa konečne zadarilo aj Hrašnovi, ktorý po prieniku dokázal prehodiť brankára Tolu a v 71. min skórovať – 3:1. V tej samej minúte po fatálnej chybe domácich mohol skórovať do prázdnej brány Mihók, no nič sa nemenilo. Akurát že domáci už v týchto chvíľach ovládali dianie ihrisku a sympaticky pôsobiacich Holíčanov už k ničomu nepustili. Bodový zisk domácej Lokomotívy bol zaslúžený a udržala si ním kontakt s čelom tabuľky.
Lokomotíva: Kuzma – J. Horváth (Halmo), Srdoš, Janek, Holič, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Kubík, Jakubec (Braniša), Hrašna (A. Horváth)
Holíč: Tola – Mihok, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, Nečas, Blatnický, Singhofer (Brožek), Karnoš, Š. Bradáč

Skryť Vypnúť reklamu

Petrova Ves – Radošina 4:2 (2:1)
Góly: 20. Křižan, 29. Pet. Pochylý ml., 55. Morvay, 74. Huťťa – 40. B. Varga, 54. Kováčik
Domáci pokrstili nové dresy víťazstvom, keď v stretnutí vyrovnaných súperov sa dokázali aj strelecky presadiť. Ich aktivitu predznačila už šanca Krchnavého v 2. min stretnutia, no ba gól si museli fanúšikovia počkať do 20. min, kedy Huťťov roh hlavou dopravil Křižan do bránky Kováčika – 1:0. Vzápätí ideálnu prihrávku Krchňavého premenil v ďalší gól Peter Pochylý ml.. Hostia nerezignovali a ešte do prestávky znížil hlavou B. Varga, aby po prestávke Kováčik vyrovnal na 2:2. Neotrasení domáci z protiútoku Morvayom, ktorý dostal adresnú prihrávku od Krbicu, sa znova dostali do vedenia – 3:2. Keď v 74. min vyrazil brankár Kováčik pred domáceho Huťťu, ten sa prázdnej bránky nezľakol a dal na 4:2 a poistil domácim víťazstvo aj body.
P. Ves: Lánik – Krchňavý (M. Matula ml.), Krbica, I. Juriga, J. Juriga, Pet. Pochylý ml. (Černý), M. Matula st., Křižan, Huťťa, Morvay (Patrik Pochylý), Pet. Pochylý st.
Radošina: Kováčik – Ďaďan, Bartošek, Rosival, B. Varga, Hanzlík (M. Varga), Turčan, Oravec (Kusý), Kováčik, Joz. Piršel, Jar. Pišel

Skryť Vypnúť reklamu

Chtelnica – Smolenice 0:3 (0:0)
Góly: 85. a 88. Augustín, 80. Pluhár
Obaja súperi začali od úvodnej minúty stretnutia vo vlažnom tempe a domáci dobrou obranou eliminovali útoky hostí a keďže sa prakticky nevyskytli žiadne šance ani na jednej strane, polčas skončil bez gólov. Podobný vývoj pokračoval aj v II. polčase a prakticky až do 80. min stretnutia nič nenasvedčovali nejakej zásadnej zmene. Vtedy sa dostal k lopte Pluhár a strelou z dobrých 20 metrov prekvapil a otvoril skóre stretnutia v prospech hostí. Gólový trend zachytil striedajúci Augustín a dvomi gólmi zavŕšil víťazstvo hostí, ktorí tak boli úspešní aj v ďalšom stretnutí.
Chtelnica: Pavelský – Bolla (Kubiš), M. Lukáč, Rechtorík, Kohutovič, R. Piešťanský, Kičina, Bílik, D. Piešťanský, Bašnák, Brestovanský
Smolenice: Vravúšek – Adamec, Zajíček (Jankovič), Štibraný (Urban), Pobjecký, Slezák, Vajsábel, Kulíšek (Augustín), Pluhár, Petrovič, Haberl

Skryť Vypnúť reklamu

Piešťany – Moravský Sv. Ján 1:1 (1:0)
Góly: 8. Blahunka – 60. Koporec
Domáci mali od začiatku stretnutia územnú prevahu, tú však nedokázali premeniť na streleckú a tak z ich strany okrem gólu Blahunku v úvode stretnutia žiadne ďalšie pozitívne aktivity nebolo vidieť. Hostia sa poctivo bránili a hrozili iba ojedinelými útokmi, aby z jedného z nich dali v 60. min stretnutia vyrovnávajúci gól.
Piešťany: Valo – Greguš, Žamba (Krischke), Javorka, Blahunka, Adamčík, Dadík, Bochnovič (Masár), Bábsky, Gvozdenovič (Mišenčík), Kukuč
Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Hajdin, Buzay, Vávra, Mračna, Stuparský, Kudlička, Kánsky, Hrica, Koporec

Kúty – Prašice 0:0
Domáci hrali takmer po celé stretnutie na jednu bránku a hostia sa dostávali iba k ojedinelým útokom. V 37. min stretnutia domáci dokonca zahodili pokutový kop a v slušne hranom stretnutí im nepomohlo ani to, že v II. polčase hrali s vetrom za chrbátom.
Kúty: Pa. Škoda – Palkovič, Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Antálek, Mihál, Hyránek, Šimek, Pe. Škoda, Štiftner (M. Bala, T. Smolinský, Puškač)
Prašice: Sláma – Vl. Ďurík, Šimon, Pikna, Martinček, Baláž, Streďanský, Halo, Grznár, Šmatlák, P. Ďurík (Režo, Paluš)

Krakovany – Čáčov 1:0 (1:0)
Gól: 13. T. Balcír
Krakovanci sa chceli rehabilitovať po neúspešných výsledkoch a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Po úvodnom zastreľovaní sa Feranca potiahol v 13. min akciu Ilenčík a z jeho centra vsietil T. Balcír prvý jarný gól Krakovian. Čáčovania však neprišli brániť a Bondra mal šťastie najmä pri dvoch nastrelených brvnách. V nasledujúcom strelci Filuš i Balcír triafali iba do brankárov a tak sa šlo do kabín s tesným výsledkom. Po obrátke Krakovany zodpovedne bojovali, Čáčov sa snažiť neustále podkurovať a tak na ihrisku bolo živo. Diváci videli pomerne rušné stretnutie, ktoré ale neudržal rozhodca na uzde a prispel tak k druhopolčasovej zbytočnej nervozite.
Krakovany: Bondra – Hlaváč (Pekarčík), Duchoň (Pavlovič), Bejdák, Ondrejka, Feranec, Ilenčík, P. Sedlák, Kališ, T. Balcír, Strecký
Čáčov: B. Valjent – Krošlák, Pucheľ, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč, Bobek, Filuš, Václavek (Chocholáček), Hlavenka

Dvorníky – Jalšové 1:0 (0:0)
Gól: 50. Krajinčák
V bojovnom derby zápase prevládla na oboch stranách taktická opatrnosť, keď najmä v prvom polčase absentovali gólové šance. Dočkali sa domáci, tí po chybe obrany hostí využili príležitosť, aby v 50. min uzdraveným Krajinčákom vsietili, ako sa ukázalo, veľmi dôležitý a rozhodujúci gól. Mohli síce v závere ešte čosi pridať, ale strelecké šťastie už pri nich nestálo. No i tak si za bojovný a disciplinovaný výkon zaslúžili plný bodový zisk.
Dvorníky: M. Horváth – Knížat, Habán, P. Horváth, Harnúšek, Farkaš, Bžoch, Brestovanský, Krajinčák, Cabadaj, Kolár (Herceg, Hudák, Greč)

Gbely – Trebatice 3:1 (1:1)
Góly: 26. Kudláč, 55. Križan, 60. Rozboril – 25. Horváth
ČK: Machač (Trebatice) – Mihal (Gbely)
Domáci zatlačili súpera od začiatku na jeho polovicu, aby hostia sa dostali iba k brejkom a brankár Janík musel zachraňovať. V 25. min neuznal rozhodca domácim gól, situáciu využili hostia a uderili Horváthom – 0:1. Domáci vzápätí prešli do protiútoku a Kudláčom hneď v 26. min vyrovnali – 1:1. Od 42. min hrali hostia po vylúčení Machača iba s desiatimi hráčmi zatlačili hostí a spustili doslova streleckú kanonádu a tak výška skóre bola iba otázkou času. Využili však iba dve príležitosti a to Križanom a Rozborilom. Zvyšné šance zostali nevyužité, no i tak sa aj zostatok stretnutia niesol v réžii domácich, keď u hostí dominovali brankár Dvorský a útočník Horváth.
Gbely: Janík – M. Mihal, Kollár, P. Eisner, Mackura (Šebesta), Daniel, Rozboril, Križan (M. Eisner), Kudláč, Májek, P. Mihal (Zajíček)
Trebatice: Dvorský – Hečko, Surovčík, Machač, Herceg (Seitler), Tokoš, Lago, Bondra, Horvárh, Valo, Kusý (Chudý).

1. Piešťany*19*11*6*2*57:17*39*(+9)
2. Gbely*19*11*5*3*44:25*38*(+8)
3. Lok. Trnava*19*11*5*3*44:28*38*(+8)
4. Krakovany*19*11*2*6*34:24*35*(+5)
5. Jalšové*19*11*1*7*44:25*34*(+7)
6. Trebatice*19*9*3*7*39:27*30*(+3)
7. Petr. Ves*19*7*6*6*29:24*27*(-3)
8. Dvorníky*19*7*5*7*35:35*26*(-4)
9. Kúty*19*6*7*6*30:27*25*(-5)
10. Čáčov*19*7*3*9*42:33*24*(-3)
11. Radošina*19*7*3*9*38:42*24*(-3)
12. Prašice*19*7*3*9*23:39*24*(-3)
13. Mor. Sv. Jan*19*6*5*8*25:36*23*(-4)
14. Smolenice*19*7*1*11*35:38*22*(-5)
15. Holíč*19*5*1*13*28:41*16*(-11)
16. Chtelnica*19*1*0*18*9:95*3*(-27)
Chtelnici po súťaži odpočítajú 9 bodov
- jdk -

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Pomáhajte čítaním
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 942
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 043
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 483
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 017
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 449
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 534
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 658
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 648
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 541
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 087
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Na cintorínoch očakávajú tento rok nižšiu návštevnosť

Aj tohtoročné Dušičky predĺžia otváraciu dobu všetkých štyroch mestských pohrebísk.

Na odberných miestach v Hlohovci budú traja dobrovoľníci

Mesto zatiaľ zabezpečuje všetky odberné miesta po materiálno-technickej stránke.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Už ste čítali?