Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

5. liga západ

Lokomotíva Trnava – Holíč 3:1 (1:0) Góly: 34. (11m) Laurinec, 61. Janek, 71. Hrašna – 60. Nečas Počas úvodnej polhodiny si mohli diváci okrem pohľadu na veľmi pekne upravenú hraciu plochu užívať tak akurát príjemného veľkonočného slniečka.

Lokomotíva Trnava – Holíč 3:1 (1:0)
Góly: 34. (11m) Laurinec, 61. Janek, 71. Hrašna – 60. Nečas
Počas úvodnej polhodiny si mohli diváci okrem pohľadu na veľmi pekne upravenú hraciu plochu užívať tak akurát príjemného veľkonočného slniečka. Futbal, ktorí hráči produkovali bol nevýrazný, hralo sa nedôrazne a bez výraznejšieho ťahu na jednu i druhú bránku. Stačilo však trocha pridať a hneď sa situácia menila. V 33. min domáci pritlačili a obrana hostí vo vlastnom pokutovom území vyrobila hrúbku, za podrazenie dostal Palkovič žltú, Laurinec strieľal pokutový kop, ktorý premenil vo vedúci gól domácich – 1:0. Hostia síce hneď z protiútoku mohli aktívnym Singhoferom skóre meniť, no jeho strela z diaľky skončila vedľa ľavej žrde. Ani ďalšia veľká príležitosť, tentoraz Lokomotívy, nebola úspešná – Hrašna po samostatnom úniku v 45. min dal vedľa. Úspešnejší nebol ani v 46. min, tentoraz jeho strelecký zámer zneškodnil Tola. Domáci od tohto momentu začali hrať o poznanie živšie, no pekná zadovka Srdoša šla nad, dorážku Hrašnu vykopla obrana z lajny a Kubík po individuálnej akcii prekopol. Logicky potom platilo nedáš – dostaneš a v 60. min po závare pred domácou bránou Nečas vyrovnal - 1:1. Domáci túto zmenu nezobrali na vedomie, pretože hneď z protiútoku Janek tiahlou strelou z diaľky pod žrď dal na 2:1. V 64. min sa ho pokúsil napodobniť Kubík, no neúspešne. Až sa konečne zadarilo aj Hrašnovi, ktorý po prieniku dokázal prehodiť brankára Tolu a v 71. min skórovať – 3:1. V tej samej minúte po fatálnej chybe domácich mohol skórovať do prázdnej brány Mihók, no nič sa nemenilo. Akurát že domáci už v týchto chvíľach ovládali dianie ihrisku a sympaticky pôsobiacich Holíčanov už k ničomu nepustili. Bodový zisk domácej Lokomotívy bol zaslúžený a udržala si ním kontakt s čelom tabuľky.
Lokomotíva: Kuzma – J. Horváth (Halmo), Srdoš, Janek, Holič, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Kubík, Jakubec (Braniša), Hrašna (A. Horváth)
Holíč: Tola – Mihok, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, Nečas, Blatnický, Singhofer (Brožek), Karnoš, Š. Bradáč

Skryť Vypnúť reklamu

Petrova Ves – Radošina 4:2 (2:1)
Góly: 20. Křižan, 29. Pet. Pochylý ml., 55. Morvay, 74. Huťťa – 40. B. Varga, 54. Kováčik
Domáci pokrstili nové dresy víťazstvom, keď v stretnutí vyrovnaných súperov sa dokázali aj strelecky presadiť. Ich aktivitu predznačila už šanca Krchnavého v 2. min stretnutia, no ba gól si museli fanúšikovia počkať do 20. min, kedy Huťťov roh hlavou dopravil Křižan do bránky Kováčika – 1:0. Vzápätí ideálnu prihrávku Krchňavého premenil v ďalší gól Peter Pochylý ml.. Hostia nerezignovali a ešte do prestávky znížil hlavou B. Varga, aby po prestávke Kováčik vyrovnal na 2:2. Neotrasení domáci z protiútoku Morvayom, ktorý dostal adresnú prihrávku od Krbicu, sa znova dostali do vedenia – 3:2. Keď v 74. min vyrazil brankár Kováčik pred domáceho Huťťu, ten sa prázdnej bránky nezľakol a dal na 4:2 a poistil domácim víťazstvo aj body.
P. Ves: Lánik – Krchňavý (M. Matula ml.), Krbica, I. Juriga, J. Juriga, Pet. Pochylý ml. (Černý), M. Matula st., Křižan, Huťťa, Morvay (Patrik Pochylý), Pet. Pochylý st.
Radošina: Kováčik – Ďaďan, Bartošek, Rosival, B. Varga, Hanzlík (M. Varga), Turčan, Oravec (Kusý), Kováčik, Joz. Piršel, Jar. Pišel

Skryť Vypnúť reklamu

Chtelnica – Smolenice 0:3 (0:0)
Góly: 85. a 88. Augustín, 80. Pluhár
Obaja súperi začali od úvodnej minúty stretnutia vo vlažnom tempe a domáci dobrou obranou eliminovali útoky hostí a keďže sa prakticky nevyskytli žiadne šance ani na jednej strane, polčas skončil bez gólov. Podobný vývoj pokračoval aj v II. polčase a prakticky až do 80. min stretnutia nič nenasvedčovali nejakej zásadnej zmene. Vtedy sa dostal k lopte Pluhár a strelou z dobrých 20 metrov prekvapil a otvoril skóre stretnutia v prospech hostí. Gólový trend zachytil striedajúci Augustín a dvomi gólmi zavŕšil víťazstvo hostí, ktorí tak boli úspešní aj v ďalšom stretnutí.
Chtelnica: Pavelský – Bolla (Kubiš), M. Lukáč, Rechtorík, Kohutovič, R. Piešťanský, Kičina, Bílik, D. Piešťanský, Bašnák, Brestovanský
Smolenice: Vravúšek – Adamec, Zajíček (Jankovič), Štibraný (Urban), Pobjecký, Slezák, Vajsábel, Kulíšek (Augustín), Pluhár, Petrovič, Haberl

Skryť Vypnúť reklamu

Piešťany – Moravský Sv. Ján 1:1 (1:0)
Góly: 8. Blahunka – 60. Koporec
Domáci mali od začiatku stretnutia územnú prevahu, tú však nedokázali premeniť na streleckú a tak z ich strany okrem gólu Blahunku v úvode stretnutia žiadne ďalšie pozitívne aktivity nebolo vidieť. Hostia sa poctivo bránili a hrozili iba ojedinelými útokmi, aby z jedného z nich dali v 60. min stretnutia vyrovnávajúci gól.
Piešťany: Valo – Greguš, Žamba (Krischke), Javorka, Blahunka, Adamčík, Dadík, Bochnovič (Masár), Bábsky, Gvozdenovič (Mišenčík), Kukuč
Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Hajdin, Buzay, Vávra, Mračna, Stuparský, Kudlička, Kánsky, Hrica, Koporec

Kúty – Prašice 0:0
Domáci hrali takmer po celé stretnutie na jednu bránku a hostia sa dostávali iba k ojedinelým útokom. V 37. min stretnutia domáci dokonca zahodili pokutový kop a v slušne hranom stretnutí im nepomohlo ani to, že v II. polčase hrali s vetrom za chrbátom.
Kúty: Pa. Škoda – Palkovič, Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Antálek, Mihál, Hyránek, Šimek, Pe. Škoda, Štiftner (M. Bala, T. Smolinský, Puškač)
Prašice: Sláma – Vl. Ďurík, Šimon, Pikna, Martinček, Baláž, Streďanský, Halo, Grznár, Šmatlák, P. Ďurík (Režo, Paluš)

Krakovany – Čáčov 1:0 (1:0)
Gól: 13. T. Balcír
Krakovanci sa chceli rehabilitovať po neúspešných výsledkoch a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Po úvodnom zastreľovaní sa Feranca potiahol v 13. min akciu Ilenčík a z jeho centra vsietil T. Balcír prvý jarný gól Krakovian. Čáčovania však neprišli brániť a Bondra mal šťastie najmä pri dvoch nastrelených brvnách. V nasledujúcom strelci Filuš i Balcír triafali iba do brankárov a tak sa šlo do kabín s tesným výsledkom. Po obrátke Krakovany zodpovedne bojovali, Čáčov sa snažiť neustále podkurovať a tak na ihrisku bolo živo. Diváci videli pomerne rušné stretnutie, ktoré ale neudržal rozhodca na uzde a prispel tak k druhopolčasovej zbytočnej nervozite.
Krakovany: Bondra – Hlaváč (Pekarčík), Duchoň (Pavlovič), Bejdák, Ondrejka, Feranec, Ilenčík, P. Sedlák, Kališ, T. Balcír, Strecký
Čáčov: B. Valjent – Krošlák, Pucheľ, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč, Bobek, Filuš, Václavek (Chocholáček), Hlavenka

Dvorníky – Jalšové 1:0 (0:0)
Gól: 50. Krajinčák
V bojovnom derby zápase prevládla na oboch stranách taktická opatrnosť, keď najmä v prvom polčase absentovali gólové šance. Dočkali sa domáci, tí po chybe obrany hostí využili príležitosť, aby v 50. min uzdraveným Krajinčákom vsietili, ako sa ukázalo, veľmi dôležitý a rozhodujúci gól. Mohli síce v závere ešte čosi pridať, ale strelecké šťastie už pri nich nestálo. No i tak si za bojovný a disciplinovaný výkon zaslúžili plný bodový zisk.
Dvorníky: M. Horváth – Knížat, Habán, P. Horváth, Harnúšek, Farkaš, Bžoch, Brestovanský, Krajinčák, Cabadaj, Kolár (Herceg, Hudák, Greč)

Gbely – Trebatice 3:1 (1:1)
Góly: 26. Kudláč, 55. Križan, 60. Rozboril – 25. Horváth
ČK: Machač (Trebatice) – Mihal (Gbely)
Domáci zatlačili súpera od začiatku na jeho polovicu, aby hostia sa dostali iba k brejkom a brankár Janík musel zachraňovať. V 25. min neuznal rozhodca domácim gól, situáciu využili hostia a uderili Horváthom – 0:1. Domáci vzápätí prešli do protiútoku a Kudláčom hneď v 26. min vyrovnali – 1:1. Od 42. min hrali hostia po vylúčení Machača iba s desiatimi hráčmi zatlačili hostí a spustili doslova streleckú kanonádu a tak výška skóre bola iba otázkou času. Využili však iba dve príležitosti a to Križanom a Rozborilom. Zvyšné šance zostali nevyužité, no i tak sa aj zostatok stretnutia niesol v réžii domácich, keď u hostí dominovali brankár Dvorský a útočník Horváth.
Gbely: Janík – M. Mihal, Kollár, P. Eisner, Mackura (Šebesta), Daniel, Rozboril, Križan (M. Eisner), Kudláč, Májek, P. Mihal (Zajíček)
Trebatice: Dvorský – Hečko, Surovčík, Machač, Herceg (Seitler), Tokoš, Lago, Bondra, Horvárh, Valo, Kusý (Chudý).

1. Piešťany*19*11*6*2*57:17*39*(+9)
2. Gbely*19*11*5*3*44:25*38*(+8)
3. Lok. Trnava*19*11*5*3*44:28*38*(+8)
4. Krakovany*19*11*2*6*34:24*35*(+5)
5. Jalšové*19*11*1*7*44:25*34*(+7)
6. Trebatice*19*9*3*7*39:27*30*(+3)
7. Petr. Ves*19*7*6*6*29:24*27*(-3)
8. Dvorníky*19*7*5*7*35:35*26*(-4)
9. Kúty*19*6*7*6*30:27*25*(-5)
10. Čáčov*19*7*3*9*42:33*24*(-3)
11. Radošina*19*7*3*9*38:42*24*(-3)
12. Prašice*19*7*3*9*23:39*24*(-3)
13. Mor. Sv. Jan*19*6*5*8*25:36*23*(-4)
14. Smolenice*19*7*1*11*35:38*22*(-5)
15. Holíč*19*5*1*13*28:41*16*(-11)
16. Chtelnica*19*1*0*18*9:95*3*(-27)
Chtelnici po súťaži odpočítajú 9 bodov
- jdk -

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. Od Česka až po Jadran
 4. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 5. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 6. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 7. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 12 226
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 6 361
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 210
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 887
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 5 782
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 840
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 238
 8. Od Česka až po Jadran 3 159
 9. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 805
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 366
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Ilustračná fotka

Trnavská župa prevádzkuje päť veľkokapacitných očkovacích centier, budovať ďalšie už neplánuje.


44m
Nemocnica Dunajská Streda

Pôjde však o platenú službu.


SITA 6 h
Kaštieľ je príkladom klasicistickej architektúry, preslávený menom rodiny Brunsvik, hudobným géniom Ludwigom van Beethovenom, či rozáriom grófky Chotekovej, Dolná Krupá

Najznámejší je kaštieľ viac ako dvesto rokov spájaný s menom hudobného génia Ludwiga van Beethovena.


SITA 18 h

Monumentálnu plastiku od Alexandra Trizuljaka vrátili do verejného priestoru


SITA 22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Oznamovateľ upozornil na hrubé porušenie technológie pri realizácii havarijného chladiaceho systému.


TASR 21 h

Na miesto udalosti smeruje zisťovateľ príčin požiarov.


18 h

Dagmar Kačírekovú nahradí na poste prednostu okresného úradu Rastislav Kňaze.


23. júl

Na ceste I/11 sa tvorili od skorého rána kolóny.


23. júl

Už ste čítali?