Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Povinné tri body zabezpečili Tomčák s Doležajom, výkonom však Spartak nenadchol

Po chybe v obrane sa dostal v 10. min k lopte Kožuch. Šimon vybehol z brány, ale domáci kanonier jeho prázdnu svätyňu prestrelil. V 14. min sa po zahrávanom rohu predral na päťku T. Hanzel, na loptu však nedočiahol. Kožuch si vyskúšal hlavičkový part v 23

Trnava – R. Sobota 2:0 (0:0)
SPARTAK: Kamesch – Poljovka, T. Hanzel, Doležaj, Ľ. Hanzel – Ďuriš (46. Semanko), Kopúnek, Ujlaky, Barčík – Kožuch (72. Šidlo), Tomčák (83. Kriss).
FC: Šimon – Janečka, Kaščák, Geri, Mráz – Hloušek (89. Tesák), Pisár (54. Filo), Hílek, Sivčevič, Lazúr (77. Gibala) – Líška.
Góly: 59. Tomčák, 90. Doležaj.
ŽK: Ľ. Hanzel, Poljovka, Kopúnek, Doležaj – Geri, Hílek, Filo.
ČK: Geri
Pred 4158 divákmi rozhodoval Hriňák.
. min, ani jeden z dvoch pokusov Šimona neprekonal. V 27. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Barčík, keď prudko vystrelil z 20 m. Šimon jeho jedovku vyrazil s námahou pred seba. Po neúspešných pokusoch Spartaka sa začala osmeľovať aj spočiatku zaspatá R. Sobota. Častejšie sa dostávala pred Kamescha, ale dve sľubné šance mali ofsajdový charakter. V 38. min poslal dobrú loptu z ľavej strany do šestnástky Ľ. Hanzel, v skrúmáži pred Šimonom však nikto nedal loptu za jeho chrbát. Vzápätí sa do šance dostával Ujlaky, v šestnástke po strete s dvojicou obrancou spadol. V závere polčasu si v pokutovom území spracoval loptu Barčík, dobre zasekol a poslal ju na hlavu Kožucha. Ani ten však sieť za Šimonovým chrbtom nerozvlnil. Posledné sekundy patrili R. Sobote, keď z vnútorného rohu šestnástky vypálil Hloušek. Jeho pokus Kamesch vykopol.
Po zmene strán začali domáci aktívnejšie a už v 50. min sa predral do pokutového územia Tomčák, tiesnený nastrelil len bočnú sieť.O tri minúty poslal center Semanko, Kožuch sa vo vzduchu nepresadil. Vzápäté Ujlakyho prihrávka na Kožucha nenašla ďalšieho adresáta. Ďalší pokus už spartakovcom v početnej prevahe po vylúčení Geriho ešte v 51. min vyšiel. V 59. min najskôr z diaľky napálil Ujlaky a opečiatkoval ľavú žrď Šimonovej brány. V dorážke sa nepomýlil Tomčák – 1:0. Na druhej strane vytlačil zo streleckého uhla Lazúra Ujlaky. V 79. min vrátil od bránkovej autovej čiary loptu na Poljovku Semanko, trnavský obranca ju v ideálnej pozícii bez prípravy poslal do nebies. V 85. min sa o slovo prihlásil aj Kopúnek. Tečovaná lopta presvišťala popri ľavej žrdi. V poslednej päťminútovke si vyslúžil potlesk brankár Šimon. Najskôr vyrazil deľovku Kopúnka z 20 m a vzápätí v robinzonáde zlikvidoval Semankov pokus. V poslednej minúte riadneho hracieho času padol ešte jeden gól. V päťke si na letiacu loptu vyskočil Doležaj a so šťastím ju kolenom poslal do siete.
Tatiana Čuperková

Zaujal
Výkon z druhého polčasu. Kým v tom prvom sa oba celky tvárili akoby ani nešlo o ligové stretnutie, do druhého predsa len nastúpili s väčším nasadením. Najmä Spartak predviedol pár sľubných útočných akcií. Za aktivitu treba pochváliť staršieho z bratov Hanzelovcov Ľuboša, vzadu zas dobre zahral Peter Doležaj a vpredu Vladimír Kožuch.

Nepresvedčil
Práve kolísavé výkony z oboch polčasov. V komornej atmosfére prvého dejstva bolo počuť ešte aj „spadnutie ihli na zem.“ Vlažnému tempu R. Soboty sa Spartak prirýchlo prispôsobil a prejavom na ihrisku sa inšpirovali aj fanúšikovia. V druhom polčase sa oba atribúty zlepšili, napriek tomu na ihrisku panovala viac bojovnosť ako pekný kombinačný futbal.

Zlomová minúta
Bola ňou tá, v ktorej padol prvý gól Spartaka. Na dovtedy defenzívne zameranú R. Sobotu nič neplatilo. V 59. min sa však do lopty zaprel Marek Ujlaky a prudko ju poslal na bránu. Tam narazila len na ľavú žrď, pri dorážke bol však najbližšie Marián Tomčák a poslal ju do protipohybu hosťujúceho brankára. Druhý gól bol už len isťujúcou poistkou.

Tomčák: Útočník Marián Tomčák sa teší z úvodného gólu zápasu.
gól: Peter Doležaj si vyskočil najvyššie a lopta sa do siete dostala od jeho kolena.
Konfety: Na začiatku zápasu to na štadióne vyzeralo ako na 1. mája.
Kriss: Po tomto faule Miroslav Kriss hlavnému rozhodcovi zatlieskal.