Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
3. LIGA

Bodovali Moravany a Myjava

Gabčíkovo - Moravany 0:0 Počas celého stretnutia sa hra odvíjala väčšinou mimo pokutového územia. Napriek tomu už v 8. min. sa dostal do šance hosťujúci Talajka z päťky však mieril nad bránu. Hráči z mesta vodného diela po prvý raz pohrozili moravanskú b

Gabčíkovo - Moravany 0:0
Počas celého stretnutia sa hra odvíjala väčšinou mimo pokutového územia. Napriek tomu už v 8. min. sa dostal do šance hosťujúci Talajka z päťky však mieril nad bránu. Hráči z mesta vodného diela po prvý raz pohrozili moravanskú bránu, keď Nagy priťukol Kováčovi avšak ten priestor Veselého svätyne netrafil. Päť minút pred prestávkou mal gól do šatne na hlave domáci K. Csicsay, ale i taktiež úspešný nebol. Po zmene strán bolo podobne, ako počas väčšiny zápasu šancí ako šafranu. Ako prvý vyslal delovku na Izsmána hosťujúci Chebeň, ale domáci brankár podržal svojich. Hneď z protiútoku pre zmenu Nagy prestrelil. Napokon sa ta zrodila zaslúžená remíza.
R Kalčík, ŽK: K. Csicsay, Milan, 600 divákov.
TJ: Izsmán – Soós, Kiss, Liszkay, Milan, K. Csicsay (87. L. Csicsay), Illés, Baják, Méry, Kováč (80. Kozmer), Nagy (72. Kvačkay). Tréner T. Szaban. OTJ: Veselý – Glos, Godál, Majerský, Baláž (85. Zavarský), Lančarič, Talajka, Havrlent (63. Rajčovič), Chebeň, Kirka, Varga. Tréner P. Bartoš.
Tibor Liszay

Šamorín - Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0)
Gól: 23. Öszi.
Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď už v 4. min. mieril nad bránu Molnár. V 18. min. mal šancu Bohuničan Hector Tubonemi, ale z otočky mieril len do Pörsökovho náručia. Onedlho Pinteho center nepretavil do gólu Gyurász. V 23. min. však už domáci jasali, keď Öszi volejom zo 6 metrov nekompromisne zavesil – 1:0. Po góle sa hostia stiahli a do konca prvého dejstva sa už žiadna vážnejšia šanca nezrodila. V druhom polčase prenikol Pinte, Červený však hlavou namieril mimo. Štvrťhodinu pred koncom mohli hostia vyrovnať, ale Maška sa nepresadil. Výhru mohol domáci poistiť Öszi, úspešný však nebol. V druhej min. z nadstavenej päť minútovej extra porcie ešte Strečanského priamy kop poriadne vyprášil Pörsökovi rukavice.
R Gašparovič, ŽK: Jakab, Mikláš, 300 divákov.
ŠTK: Pörsök – Végh, Gyurász (64. Szerda), Méry (85. Fekete), Červený – Pinte, Molnár, Almási, Soós – Vodička, Öszi (89. Ferencz). Tréner A. Pinte. ŠK BLAVA: Psota – Schmidt, Gajarský, Maška, Strečanský, Švestka, Paštiak (65. Marek), Jakáb, Mikláš, Gerši (46. Guniš), Tubonemi (83. (Boháčik). Tréner J. Jarábek. Ervín Sarmany.

Bánovce – Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 77. P. Červienka
Až do 20. minúty sa hral vyrovnaný futbal v podaní oboch celkov. Potom mali mierne navrch domáci futbalisti, keď najskôr v 23. min. Malina a v 30. min. Mezovský mohli otvoriť skóre, ale brankár Solnička bol pozorný. Po týchto akciách však Bánovce opäť zatlačili svojho súpera do vlastnej šestnástky, gólu sa však nedočkali. V druhom polčase unikol striedajúci Herda, prihral Malinovi, avšak v sólovom nájazde trafil iba brankárove nohy. Ďalšiu domácu tutovku zahodil Malina v 58. min., keď netrafil odkrytý priestor bránky. Hostia zaútočili v 76. min. a vybojovali si roh. Domáci brankár Marek Igaz síce vyrazil, ale len na hlavu P. Červienku, ktorý rozhodol o víťazstve hostí 0:1. Napriek záverečnému tlaku Bánovce už nedokázali vyrovnať, a tak sa museli zmieriť s prvou domácou jarnou prehrou, hoci mohli tento zápas aj vyhrať. Myjava je tak na jar zatiaľ neporaziteľná.
Rozhodoval Kasznár, ŽK: Martin Igaz, Zajac, Herda – P. Červienka, 150 divákov.
SPARTAK: Marek Igaz – Valach, Zita, Zajac, Filin, Božik, Mezovský, Slovák, Martin Igaz (79. Mikloš), Jamrich (46. Herda), Malina. Trenér Š. Varga.
SPARTAK: Solnička – Viselka (88. Vojtek), Coufalík (67. Kumančík), Pekník, P. Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Bruško (57. Manák), Černáček, Šarudi. Tréner R. Madunický. Dušan Mášik

Ostatné výsledky 18. kola: Nové Zámky - Veľké Ludince 1:0 (0:0), Topoľčany – Dubnica B 1:2 (0:0), Bánovce – Myjava 0:1 (0:0), Partizánske - Galanta 0:0, Domaniža – Neded 1:0 (1:0), Led. Rovne – Štúrovo 3:2 (2:0).

1. Topoľčany 18 10 3 5 33:17 33 (+6)
2. Moravany 18 8 7 3 34:19 31 (+4)
3. J. Bohunice 18 8 7 3 30:16 31 (+1)
4. Dubnica B 18 8 7 3 26:16 31 (+4)
5. Partizánske 18 8 3 7 31:27 27 ( 0)
6. Led. Rovne 18 8 3 7 22:25 27 ( 0)
7. Šamorín 18 7 5 6 22:25 26 (-1)
8. Galanta 18 6 7 5 21:16 25 (-2)