Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

H. Orešanmi otriasla smrteľná dopravná nehoda

Jeden mŕtvy, dvaja ťažko a jeden ľahko zranení. Taká je bilancia tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala v sobotu podvečer medzi Trstínom a Naháčom. Jej tragickými účastníkmi boli futbalisti z H. Orešian, ktorí sa spoločne so svojim trénerom Branislavo

m L. vybrali do Chtelnice pozrieť iný futbalový duel. Pri návrate zo zápasu dostal Opel Vectra šoférovaný Jaroslavom S. šmyk a zrazil sa s protiidúcim Renaultom Master. Následný náraz odhodil osobné autu do poľa. Podľa našich informácií na následky havárie zomrel hornoorešiansky tréner Branislav L. (37). Ťažko zraneného Daniela Ž. v sobotu operovali a v nedeľu podvečer zraneniam podľahol. Ľahšie zranenia utrpel štvrtý pasažier automobilu Martin Z. Z dôvodu tragédie sa neodohralo ani stretnutie H. Orešian s Ostrovom, ktoré poznačilo všetkých, ktorí zosnulého a zranených poznali.

CÍFER –SUCHÁ 2:1 (0:0)
Góly: Mrva, Lanák - Januš
Prvý polčas bol bez gólov a veľmi vyrovnaný. V druhom polčase otvorili skóre domáci, ale hostia dokázali odpovedať. Napokon domáci mali viac športového šťastia a vyhrali.
Cífer: Šimončič – Kročka, Kubkovič, Orlický, Tomáš Tibenský, Rusnák, Hamaďák, Timotej Tibenský, R. Dunda, Mišovič, Mrva (J. Krajčovič Lanák,Tučnovič)
Suchá: I. Hirner – Novák, Jankovič, Dolnák, Ladvenica, Šajdík, Sloboda, A. Benovič, P. Maštalír, Januš, Lošonský (Horvatovič)

HLOHOVEC – RATNOVCE 9:0 (6:0)
Góly: Strapko 2, Reho 2, Srnka 2, Loskot, Gregor, Magulic
Za krásneho počasia sa hral v Hlohovci priam tréningový zápas. Domáci hrali s chuťou, kombinovali, strieľali a hýrili aktivitou. Hostia boli odovzdaným súperom a domácich ich do vážnejšej šance nepustili.
Hlohovec: Malý – Gula, Kiss, Gregor, Krajčo, Strapko, Loskot, Strnisko, M. Reho, Magulic, Srnka (Bištiak, Moravanský, Bališ)
Ratnovce: Križna – Todt, Bílik, Samko, Kusý, M. Bartko, D.Bartko, Kopál, Petrík Kováč, Dechet (Homola)

D. KRUPÁ– RUŽINDOL 1:0 (1:0)
Góly: Fíba
Priemerný zápas z obidvoch strán. Domácim sa podarilo cez prestávkou streliť a vtedy ešte netušili, že bude víťazný. Po prestávke prebrali iniciatívu hostia a pokúšali sa vyrovnať. Domáci však víťazstvo bojovným bránením ubránili.
D. Krupá: R. Hulík – Anetta, Novota, Šimončič, Keleši, Fíba, Bachratý, Magula, Dekan, Boďo, J. Hulík
Ružindol: Švajda – Kojs, Somorovský, P. Morong, Horváth Smolka, Zálešák, M. Počúch, J. Počúch, Matovič, Dúbravec (Karádi, Gabriš, Súkeník)

ZELENEČ – LEOPOLDOV 2:2 (1:1)
Góly: Novanský, P. Hruška za domácich
Hostia si zjavne prišli pre tri body. Strelili prvý gól, ale domáci stihli odpovedať priamym kopom Novanského. V druhej polovici zápasu sa opäť ujali vedenia, no domáci sa opäť stihli zmobilizovať a vyrovnali. V Zelenči si nakoniec body delili.
Zeleneč: Gottstein – M. Bartovič, J. Bartovič, Antal, Demovič, Kankara, Ondrejička, Bednárik, Novanský, Bocian, Vavro (P. Hruška)
Leopoldov: Bištiak – Hargaš, Hegedüš, Kalický, Holík, Viskup, Kršňák, Svitek, Halás, M. Brodek, Viselka

BUČANY – ŠPAČINCE 1:1 (1:0)
Góly: Bališ za domácich
V prvej polovici chceli domáci rozhodnúť stretnutie. Celý polčas boli domáci nasťahovaní na polovici hostí a vyťažili z toho jeden gól. Druhý polčas sa začal, tak ako sa skončil ten prvý. Domáci však náskok nezvýšili a naopak hostia vyrovnali. Domácim sa nepodarilo udržať doma tri body napriek tlaku, ktorí si vypracovali.
Bučany: A.Kondrc – Belica, Miloš Belokostolský, A. Tanáč, Fančovič, Sokolovič, Vavro, Marek Kubovič, Bališ, Marek Belokostolský, Suchoň (T. Kondrc, Bunček)
Špačince: B. Púchly – M. Púchly, Haršányi, M. Dobrovodský, Peter Ševčík, Pavol Ševčík, Mitošinka, Juran, L. Dobrovodský, Mužík, Tomovič (Izakovič, Kubiš)

DRAHOVCE – SILADICE 1:0 (0:0)
Góly: Chudý
V priemernom vyrovnanom stretnutí sa útoky vymieňali na oboch stranách a s chuťou hrajúci domáci strelili jediný gól stretnutia. Nemusel byť jediný keby nariadenú penaltu premenil Branislav Fančo.
Drahovce: Paulovič – Švikruha, Michálek, Urban, Chudý, Dusík, Brezovský, Čapuška, Horúcka, Jankech, Kocian
(Rybárik, Manák )
Siladice: Trnovec – Lanarič, Ľ. Rau, B. Fančo, Balog, Kohút, D. Rau, Lukáč, Bača, Chynoracký (Mesároš, Brandy)

ZAVAR – BRESTOVANY 0:5 (0:1)
Góly: Maar, Hanakovič, Jankovič,
Domáci si v tomto zápase ani nič iné nezaslúži ako vysokú prehru. V prvom polčase po hrubej chybe obrany kapitulovali domáci po prvý raz a stav nebol ešte hrozivý. Po prestávke však hostia pridali rýchly gól a hra Zavaru sa začala sypať jako domček z karát. Gólové skóre sa zabrzdilo až na čísle päť.
Zavar: Urminský – Krajčovič, Bartovič, Matej Psota, Michal Psota, Cisár, Holienčin, Juhás, Sanny, Mihálik, Juriš (Bartoš, Pardavý, Kovačič)
Brestovany: Lipovský – Jobek, Šiška, Valášek, Jankovič, Kollár, Ševčík, Hudek, Štrbo, Maar, Gajarský (Hanakovič, T. Malovec, Miček)

Dorast - OM
Výsledky 17. kola: Biely Kostol – Siladice 7:3, Trakovice – Modranka 1:0, Dolná Krupá – Ružindol 1:2, Križovany – Boleráz 0:5, Krakovany – voľno, Suchá n/P – Špačince 1:2, Zavar – Dechtice 4:0, Šúrovce - Slávia Trnava 1:2.
1. D. Krupá 16 11 2 3 57:26 35
2. Boleráz 15 11 2 2 42:12 35
3. Trakovice 16 9 1 6 36:21 28
4. Križovany 16 8 4 4 39:34 28
5. Krakovany 15 8 3 4 47:30 27
6. Siladice 16 8 3 5 58:49 27
7. Slávia Trnava 16 8 3 5 46:40 27
8. Suchá n/P 16 8 1 7 33:39 25