Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky
3. LIGA

Moravany útočia na postavenie J. Bohuníc

Moravany – Bánovce n/B. 3:1 (2:0) Góly: 8. Godál, 26. a 61. Majerský - 59. Filín. Hralo sa na rozmočenom teréne, na ktorom oba tímy odviedli dobrý výkon. Hrali bojovne, nekompromisne a obojstranne slušne. Domáci začali tlakom a už v 8. min presný cente

Moravany – Bánovce n/B. 3:1 (2:0)
Góly: 8. Godál, 26. a 61. Majerský - 59. Filín.
Hralo sa na rozmočenom teréne, na ktorom oba tímy odviedli dobrý výkon. Hrali bojovne, nekompromisne a obojstranne slušne. Domáci začali tlakom a už v 8. min presný center Chebeňa premenil Godál. Aj ďalšie útoky išli na bránku hostí. V 25. min Majerský obišiel Mareka Igaza, poslal loptu na bránu, ale kaluž vody ju zastavila pred bránkovou čiarou. V 27. min po ďalšom centri Chebeňa upravil na 2:0 Majerský. Hostia ohrozili bránu prvýkrát v 37. min strelou do obrancu. Hosťujúci gólman v 51. min chytil hlavičku Chebeňa a potom i strelu Talajku. V 59. min po peknom útoku znížil Spartak na 2:1. O dve minúty boli domáci opäť v dvojgólovom vedení, ktoré im zabezpečilo tri body.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Piovarči, Talajka – Patrik Varga, 550 divákov.
OTJ: Veselý – Krajčovič (46. Piovarči), Godál, Majerský, Baláž (86. Závarský), Lančarič, Talajka, Havrlent (90. Pichler), Chebeň, Kirka, Peter Varga. Tréner P. Bartoš.
SPARTAK: Marek Igaz – Valach, Zita (46. Herda), Zajac, Filín, Božik (80. Herda), Mezovský, Slovák, Martin Igaz (74. Mikloš), Patrik Varga, Malina. Tréner Š. Varga. Rudolf Zelenay

J. Bohunice – Partizánske 2:2 (0:1)
Góly: 52. Strečanský, 87. Jakáb - 1. Hulla, 90.+ Šatka.
Už v 1. min sa hostia ujali vedenia, keď domáca obrana zabudla na osamoteného Hullu v šestnástke a ten sa z ideálnej pozície nepomýlil. V 10. min sa zastreľoval Mikláš. O dve minúty neskôr odvracal Strečanský brejk hostí a v ten istý hráč v 18. min vykopával z bránkovej čiary Briačkovu hlavičku. V 52. min strelou po zemi Strečanský vyrovnával. O päť minút neskôr zachraňoval pred Geršim Bulák. Domáci sa dostali do vedenia v 87. min, keď sa Jakáb presadil v skrumáži. V nadstavenom čase po priamom kope a centri do pokutového územia hostia vyrovnali.
Rozhodoval Peťovský, ŽK: Kubiš - Stuparič, 300 divákov.
ŠK BLAVA: Psota – Schmidt, Karol (46. Paštiak), Maška, Strečanský, Švestka, Boháčik, Jakáb, Mikláš, Gerši (84. Kubiš), Tubonemi (78. Guniš). Tréner J. Jarábek.
TEMPO: Bulák – Macega, Stručka, Briačka, Stuparič, Šatka, Gundala, Stopka (46. Šimončič), Bezák, Mikula (70. Toman), Hulla (90. Kollár). Tréner M. Ivanka. Miroslav Brunner

Myjava - Lednické Rovne 2:0 (0:0)
Góly: 70. L. Bruško, 82. Benko.
V prvom polčase si domáci vytvorili od začiatku miernu prevahu, ale do 24. min, keď sa hra v poli vyrovnala nedokázali ani z dobrých šancí skórovať. Hostia sa sústredili skôr na bránenie, ale rýchlymi protiútokmi sa snažili ohroziť bránu domácich - bez efektu. Cez zhustenú obranu sa Myjavčania nemohli presadiť, kde dominoval skúsený Bagin. V 43. min zachránila hostí tyč - po strele Benku a opakovaná strela išla vedľa. V druhom polčase začali hostia kombinačne lepšie a útočnejšie. V 53. min sa po chybe domácej obrany naskytla hosťom príležitosť po zlej malej domov, ktorú však nepotrestali. Snaha domácich, ktorí si uvedomujú postavenie v tabuľke vyústila v 70 min, keď z trestného kopu trafil do rohu brány L. Bruško. Ďalšiu príležitosť mal Červienka, ale jeho krížna strela minula cieľ. V 82. min z hranice šestnástky prestrelil múr hostí Benko a bolo - 2:0. Hostia sa v závere snažili o korekciu stavu, ale strelu Václavíka z trestného kopu vyrazil Solnička na roh. Domáci zaslúžene zvíťazili po snaživom výkone a urobil ďalší dôležitý krok k záchrane.
Rozhodoval Vörös, ŽK: L. Bruško, P. Vojtek, Šebo, Vavruš, 250 divákov.
SPARTAK: Solnička - Viselka, Poláček (74. Coufalík), Peknik (87. Kumančík), Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Bruško (79. Vojtek), Černáček, Šarudi. Tréner R. Madunický. CRYSTAL: Kováč - J. Šebo, Martinka, Bagin, Šatka, Vavruš (78. Mišík) Kadlec, Ľ. Šebo, Revák, Václavík, Országh (46. Mackovčin). Tréner V. Kavecký. Milan Vrána

Ostatné výsledky 17. kola: Dubnica B – Nové Zámky 1:0 (1:0), Domaniža – Gabčíkovo 0:1 (0:0), Veľké Ludince – Šamorín 0:3 (0:1), Galanta - Neded 4:0 (2:0), Štúrovo - Topoľčany 0:2 (0:1)

1. Topoľčany 17 10 3 4 32:15 33 (+9)
2. J. Bohunice 17 8 7 2 30:15 31 (+1)
3. Moravany 17 8 6 3 34:19 30 (+3)
4. Dubnica B 17 7 7 3 24:15 28 (+1)
5. Partizánske 17 8 2 7 31:27 26 (+2)
6. V. Ludince 17 7 4 6 23:27 25 (+1)
7. Neded 17 8 1 8 23:31 25 (-2)
8. Galanta 17 6 6 5 21:16 24 (-3)