5. liga

Úvodná štvrťhodina patrila síce domácim, no obrana hostí pracovala spoľahlivo a tak pekné príležitosti Laurinca v 10. a 21. min, potom Kraloviča v 11. a 20. min skóre nemenili. V 15 . min diváci zaregistrovali ojedinelý pokus prašického Janegu zdiaľky, ab

Lokomotíva Trnava – Prašice 4:2 (1:2)
Góly: 32., 73. (11m) a 84. Laurinec, 73. Jakubec – 39. Janega, 45. Vl. Ďurík
y v 28. min diváci už takmer videli strelu J.Horvátha v sieti Slámu. Stalo sa tak až v 32. min keď po predchádzajúcom opečiatkovaní brvna sa lopta dostala k Laurincovi a ten sa už nemýlil – 1:0. Škoda, že si takúto príležitosť nezopakoval aj v 38. min, lebo o minútu neskoršie Janega krásnym gólom z takmer zadovky vyrovnal na 1:1. Zatiaľ čo výkon domácich potom šiel dole, hostia ožili a keď v 45. min Vl. Ďurík presne trafil loptu a tá skončila za Ryšavého chrbátom, dostali sa do vedenia. V II. polčase síce Lokomotíva tlačila, no jej výkon bol dosť nesúrodý a hráči Prašíc obetavo bojujúc sa snažili držať priaznivý výsledok. V 73. min však tvrdá a presná strela Jakubca spoza 16-ky prešla na prekvapenie pomedzi všetkých hráčov a skončila v sieti – 2:2. V 79. min prišiel faul obrany hostí na rohu vlastného trestného územia a pokutový kop premenil Laurinec, keď na jeho presnú loptu popri ľavej žrdi už brankár Sláma nedosiahol – 3:2. Gól pochopiteľne povzbudil domácich a o päť minút neskôr Jakubec zbehol po ľavej strane, presne prihral loptu Laurincovi a ten už vedel čo s ňou - 4:2. Futbalovejšia Lokomotíva sa teda nakoniec presadila a istila si postavenie v tabuľke ziskom plného počtu bodov.
Lokomotíva: Ryšavý – J. Horváth, Dúbravec, Janek, Holíč, Anetta, M. Horváth, Laurinec, Kralovič, Jakubec, Kubík (Dlhý, Halmo, A. Horváth)
Prašice: Sláma – Vl. Ďurík, Grznár, Pikna, Martinček, Baláž, Janega, Halo, Šmatlák, Šimon, E. Ďurík (Krasula, Paluš, Okša)

Chtelnica – Radošina 0:4 (0:2)
Góly: 15. a 90. Joz. Piršel, 35. Oravec, 56. Varga
Na ťažkom teréne sa hral v Chtelnici bojovný futbal. Po úvodnom nástupe domácich postupne získavali hernú prevahu hostia a po prvý raz ju prejavili po chybe domáceho brankára v 15. min Piršelovým gólom – 0:1. Domáci skúšali presadiť sa aj pokutovým kopom, no ani na dva krát tento nepremenili a tak prišli k slovu opäť hostia a v 35. min Oravcom zvýšili na 0:2. Domáci sa potom už na vážnejší odpor nezmohli. Na začiatku II. polčasu dokonca zachraňovali na vlastnej bránkovej čiare. Hostia v 56. min využili skrumáž pred Pavelského bránou a Varga dal ich tretí gól, aby v záverečnej minúte kurióznym gólom upravil svojim druhým gólom Jozef Piršel na 0:4.
Chtelnica: Pavelský – Kubiš, Kohutovič, Lukáč, Rechtorík, R. Piešťanský, Gába, Bílik, D. Blažko, M. Blažko, D. Piešťanský (Kičina, Cibrín, Bolla)
Radošina: Klačanský – Ďaďan, Bartošek, Turčan, Varga, Hanzlík, Rosíval, Oravec, Kováčik, Jozef Piršel, Juraj Piršel (Benovič, Kusý)

Piešťany – Petrova Ves 5:0 (1:0)
Góly: Bartošek 2, Dadík, Krischke, Bochnovič
Hostia postavili svoju taktiku na defenzívu, postavili pred svojou 16-kou obranný val a všetko ostatné nechali na domácich a na náhodu. Náhoda im nepomohla a bránku Piešťan prakticky neohrozili. Tí tak mali prakticky celozápasovú prevahu a z množstva šancí využili päť na strelenie gólov a svoje jednoznačné víťazstvo i upevnenie postavenia na čele.
Piešťany: Valo – Jánošík, Bartošek, Javorka, Masár, Bábsky, Dadík, Bochnovič, Žamba, Gvozdenovič, Blahunka (Greguš, Gajarský, Krischke)
P. Ves: Lánik – Krchňavý, Kumpan, I. Juriga, Jar. Juriga, Černý, Matula st., Křižan, Huťťa, Matula, Marek Pochylý (Balga, Pavlačka)

Kúty – Smolenice 4:1 (1:0)
Góly: Ralbovský 2, Mihal 2 – Adamec
V slušne hranom stretnutí priniesol prvý polčas vcelku vyrovnanú hru a jednogólové vedenie domácich Kútov. Tí potom v druhom polčase ovládli hru a rozhodli jednoznačne celé stretnutie pre seba.
Kúty: Pa. Škoda – Palkovič, Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Hambálek, Mihál, P. Smolinský, Ralbovský, Pe. Škoda, Valla,
Smolenice: Vravúšek – Adamec, Smolík, Nídel, Urban, Slezák, Vajsábel, Kulíšek, Haberl, Petrovič, Zajíček (Augustín, Švec, Hlavatý)

Krakovany – Moravský Sv. Ján 0:2 (0:1)
Góly: 43. Michal Koporec, 72. Stupavský
V krásnom počasí pred početnou diváckou kulisou sa hralo prekvapivo v réžii hostí. Zdecimovaní domáci bez zranených Urbana, Kuktu, Sedláka, Pavloviča a vykartičkovaného Feranca nedokázali držať krok s inak priemerným mužstvom hostí. V I. polčase tak mali domáci iba náznak šancí, ktoré pochytal spoľahlivý Šimek. Hostia postupne hrozili protiútokmi, aby po jednom z nich Michal Koporec strelil gól do šatne. Hneď po obrátke mal tutovku na hlave T. Balcír, avšak minul a následne hostia ovládli hru. Ich akcie však zachytávala domáca obrana až do 77. min, kedy nekrytý Stupavský trafil presne hlavou a rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí.
Krakovany: Bondra – Ondrejka, Milec, Slabý (Strecký), Kudláč, Bejdák, Ilenčík, Duchoň (M. Balcír), Kališ, T. Balcír, Hlaváč (Pekarčík)
Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Ľ. Haldin, Zajíc, Vávra, Mračna (Buzay), Stupavský, Emrich, Mich. Koporec (A. Hajdin), Hrica, Marek Koporec

Dvorníky – Čáčov 3:2 (0:1)
Góly: 54. Habán, 83. Knížat (11m), 85. Farkaš – 32. Vajda, 77. Kukliš
(11m)
ČK: Koníček (Čáčov za dve žlté karty)
Prvý jarný domáci zápas začali Dvorníky veľkým tlakom a už od 22. min mali v poli o hráča viac. Boli to však hostia, ktorí sa v 32. min po štandartke sa ujali Vajdom vedenia. Do II. polčasu nastúpili domáci opäť s nátlakovou hrou, zatlačili súpera, ale veľa z vytvorených šancí nepremenili, akurát že vyrovnali na 1:1. Hostia v 79. min využili opäť príležitosť a z 11-m kopu zvýšili na 1:2 Kuklišom. Domáci sa nevzdali, Knížatom vyrovnali s premeneného pokutového kopu, aby pridali v 85. min vedúci gól. Hostia mohli vyrovnať ale výsledok ich záverečného náporu bola strela nad bránou.
Dvorníky: M. Horváth – Knížat, Hudák (Greč), P. Horváth, Harnúšek, Farkaš, Bžoch, Polakovič, Brestovanský (Habán), Cabadaj, Kolár (Pastorek)
Čáčov: Valjent – Vajda, Kňazovič, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč, Bobek, Václavek (Chocholáček), Hlavenka

Gbely – Holíč 1:0 (1:0)
Gól: 20. Péči
Domácim strelcom v tomto stretnutí zvlhol pušný prach a ich strelecké umenie skončilo v 20. min stretnutia, kedy po Zajíčkovej akcii trafil Péči do prázdnej brány hostí. Potom sa už hralo zväčša iba medzi 16-kami. V II. polčase mohol zvýšiť Križan, no trafil iba do rúk brankára. Domáci potom zahodili pokutový kop, nevyužili ani útoky na prázdnu bránu, čo bola škoda, pretože po celé stretnutie mali hru pod svojou kontrolou. Hostia mali iba minimum príležitostí, našťastie pre domácich tentoraz neplatilo nedáš – dostaneš. Takže víťazstvo bolo chudobné, ale pre kontakt s čelo tabuľky dôležité.
Gbely: Janík – M. Mihál, Kollár, Eisner, Daniel, Péči, Rozboril, Križan, (Vanek), Kudláč, Zajíček, P. Mihál
Holíč: Brožek – Gründling, Madák, Palkovič, Belay, Lorenc, M. Nečas, Blatnický, Karoš (Ivánek), Mihok (J. Nečas), Smaženka (Irša)

Trebatice – Jalšové 2:1 (1:0)
Góly: 12. Herceg, 78. Chudý – 77. Dunár
V tomto dosť tvrdo hranom stretnutí sa stretli na dobrom teréne vyrovnaní súperi bojujúci fakticky o každý meter a ktorého konečným hrdinom bol domáci brankár Dvorský. Domáci nastúpili bez strelca Jakubičku, ktorý sa zranil pri rozcvičovaní tesne pred stretnutím.
Trebatice: Dvorský – Hečko, Surovčík, Macháč, Herceg, Seitler, Lago, Bondra, Horváth, Kusý, Valo (Chudý, Kuklík)
Jalšové: Spál – Čagánek, Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Hudek, Veselovský, Kuna, Hesek, Macejka.

1. Piešťany*17*11*5*1*55:13*38*(+11)
2. Lok. Trnava*17*10*5*2*40:19*35*(+8)
3. Gbely*17*10*5*2*40:22*35*(+8)
4. Krakovany*17*10*2*5*33:21*32*(+5)
5. Jalšové*17*10*1*6*42:23*31*(+7)
6. Trebatice*17*9*2*6*37:23*29*(+2)