Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Výborne Moravany a J. Bohunice

Od začiatku domáci dokazovali, že sú na ligu dobre pripravení. Začali útočne a už v 5. min sa ujali vedenia. Pri akcii zľava odcentroval Chebeň a Majerský poľahky skóroval.

Moravany – Domaniža 4:1 (2:0)
Góly: 5. a 82. Majerský, 13. Talajka, 53. Godál – 83. Lagin (11 m)
To isté sa zopakovalo v 13. min. Tentoraz prišiel center zprava a Talajka zvýšil už na 2:0. V 16. min mal veľkú šancu opäť Majerský, ale z 5 m pri páde minul. Hostia sa až v 24. min dostali do prvej šance, ale lopta išla vedľa. Vzápätí Veselý v kĺzačke zlikvidoval šancu Lagínovi. V druhom polčase boli domáci opäť aktívnejší. Hlavička Godála v 52. min išla do žrde, ale o minútu sa už pri centri Majerského nepomýlil. Aj v závere zápasu patril trávnik Moravanom, keď Majerský zvýšil na 4:0. V 83. min pri ojedinelej šanci Miklovič fauloval a následný pokutový kop premenil Lagín.
Rozhodoval Darnadi, ŽK: Lančarič, Miklovič – Slamka, 430 divákov.
OTJ: Veselý – Krajčovič (54. Miklovič), Godál, Majerský, Baláž, Lančarič, Talajka, Havrlent, Chebeň, Kirka (70. Klinovský), Varga. T: P. Bartoš. PARTIZÁN: Zaťko – Vaštík (63. Kvaššay), Slamka, Hájek, Marián Augustín, Gáborík, J. Kardoš (58.P. Kardoš) , Gašparetz (26. Šuška), Milan Augustín, Lagín, Svoboda. T: P. Košík.
RUDOLF ZELENAY

Neded - Jaslovské Bohunice 0:1 (0:1),
Gól: 43. Tubonemi.
Výdatné futbalové menu na úvod jari sa podávalo v Nedede v dueli mužstiev z čela tabuľky. Už v prvej desaťminútovke mohli padnúť dva góly, keď najskôr Konc hlavou tesne minul, na druhej strane „všadebol“ Tubonemi prehodil lobom aj bránku. Hostia, ktorí prišli bodovať prikryli domáce opory Tomačeka a Konca, čím otupili ich útočné ostrie. V prvom polčase ešte zaujala Gajarského delovka, príležitosť Tomačeka, no najmä Tubonemi dorážka z malého štvorca po rohu – 0:1. V 53. min. Švestka mieril tesne vedľa a Boháčikovu hlavičku zneškodnil Dobiáš. Nededania mali šance v poslednej polhodine,
dvakrát Konc a po ňom Nádaský, hostia kontrovali Tubonemim, Paštiakom a Gajarským strelami tesne vedľa. Na skóre sa už nič nezmenilo.
R Cifrík, 300. ŽK: Kovács, Gyori – Schmidt, Gajarský, Boháčik, Tubonemi, Strečanský.
FC: Dobiáš – Valent, Györi, Heriban, Nádaský, Jedinák, Vlčan, Ballabáš, Konc, Tomaček (51. Kalmár), Kovács. Tréner L. Kečkeš.
ŠK BLAVA: Psota – Schmidt, Gajarský, Maška, Strečanský, Švestka (90.+ Guniš), Boháčik,Jakáb, Mikláš, Karol (76. Paštiak), Tubonemi. Tréner J. Jarábek. JOZEF SKLENÁR

Topoľčany – Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 68. Eliáš.
Topoľčany začali veľmi rozpačito a na trávniku sa hľadali. Hoci v prvom polčase mali miernu prevahu, gólového efektu sa nedočkali. Najbližšie ku gólu mal Grznár s Matušíkom, ale ich strely Solnička zlikvidoval. V druhom polčase hostia vycítili, že v priemernom zápase môžu bodovať. Najskôr pohrozili Poláčekom, ale Neuschl ešte stál na svojom mieste. O tom, že všetky tri body si odvezú Myjavčania, rozhodol Eliáš v 68. min., keď mu vynikajúco naservíroval Šarudi. V závere ešte Topoľčany chceli niečo urobiť s výsledkom, avšak Candrák ani Moravčík nedokázali rozvlniť sieť. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Čuhák, jeho strela však nemala potrebnú razanciu. Topoľčany tak utrpeli prvú prehru na domácom ihrisku.
R M. Sluk, 250 divákov, ŽK: Matušík, Krajčík – Buček.
MFK TOPVAR: Neuschl – Čuhák, Bačík, Teplanský, Krajčík – Matušík, Ondrka (82. Jakubička), Moravčík, Grznár (68. Železník) – Candrák, Pavlovič. Tréner P. Jančovič.
SPARTAK: Solnička – Viselka, Poláček (71. Coufalík), Pekník, Červienka, Benko, Eliáš, Buček, Vojtek (82. Bruško), Černáček, Šarudi. Tréner R. Madunický.
JAROSLAV ŠUPA

Ostatné výsledky 16. kola: Partizánske – Veľké Ludince 1:0 (1:0), Bánovce - Led. Rovne 0:0, Šamorín – Dubnica B 0:0, Nové Zámky – Štúrovo 1:1 (0:0), Gabčíkovo - Galanta 2:1 (1:0)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji