Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vedúce trio nezaváhalo

V prvom jarnom záhoráckom derby bol nakoniec výsledok, ktorý veľmi nezodpovedal priebehu stretnutia minimálne do 60. min. Napriek vedúcemu gólu hostí, ktorý strelil z ich prvého útoku v 32. min Rozboril, domáci pôsobili lepším dojmom a dokonca mali dve ve

Čáčov – Gbely 0:4 (0:1)
Góly: 32., 70. a 86. Rozboril, 65. Péči
ľmi dobré príležitosti zmeniť gólosled vo svoj prospech. Obe nepremenili a tak hostia trestali. O ich druhý gól sa pričinil v 65. min Péči. Domáci už nedokázali strelecky reagovať a tak svojim druhým gólom zvýšil v 70. min Rozboril na 0:3, aby v 86. min svojim tretím gólom stanovil konečných 0:4.
ČÁČOV: B. Valjent – Vajda, Kňazovický, Koníček, Stašek, Kukliš, Krč (Chocholáček), Bobek, Filuš, Václavek, Hlavenka
GBELY: Janík – M. Mihal, Kollár, Kudláč (Eisner), Ambra, Daniel, Rozboril, Vanek (Križan), Zajíček, Péči, Mackura (Šebesta)

Radošina – Jalšové 1:2 (0:1)
Góly: 58. T. Kováčik – 8. J. Krajčovič, 83. Kuna
Početná divácka kulisa bola zvedavá na výkon oboch mužstiev. Hoci domáci mali veľa gólových príležitostí, nakoniec sa z víťazstva tešili hostia. Z troch striel hostí na bránu dve skončili v sieti domácich. Už v tretej minúte diváci videli pokutový kop proti hosťom, no Rosívalova strela skončila v rukách brankára. Jediná strela hostí v prvom polčase na bránu domácich skončila gólom. V druhom polčase domáci vyrovnali po teči Kováčika, no hostia v 83. minute strelili po zle postavenom múre z trestného kopu víťazný gól. Rozhodoval: Puna, počet divákov: 280.
RADOŠINA: Klačanský - Ďaďan, M. Varga, Rosíval, B. Varga, Hanzlík, Beňovič, Oravec, Kováčik (80.Kusý), Jozef Piršel, Juraj Piršel.
JALŠOVE: Spál – Čagánek (90.Močko), Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič. Hudek (59.Hesek), Belosowski, Kuna, Macejka, Dunar (80.Uhlík)

Holíč – Trebatice 0:2 (0:1)
Góly: 17. Bradáč (vlastný), 93. Jakubička
Stretnutie nieslo všetky typické znaky začiatku sezóny. V úvodnej časti boli šťastnejší hostia, ktorí kopali roh a tečovanú loptu si usmernil do vlastnej siete domáci hráč. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal, hostia si umnou hrou držali jednogólové vedenie a nepúšťali domácich k svoje bráne. Naopak, v predĺžení sa im podarilo po priamom kope Jakubičkom hlavou v 93. min streliť druhý gól. Dá sa povedať, že bolo vyťažené z minima maximum, lebo väčšie šance v stretnutí chýbali.
HOLÍČ: Tolla – Gründling, Madák, Palkovič, Belay, T. Bradáč, M. Nečas, Ivánek, Karnoš, Dinghofer, Irša (Smaženka, J. Nečas)
TREBATICE: Dvorský – Hrčka, Surovčík, Macháč, Herceg, Seitler, Lago, Bondra, Horváth, Jakubička, Kusý (Valo, Kubík)

Prašice – Dvorníky 2:2 (0:2)
Góly: 58. Kováčik – 8. J. Krajčovič, 83. Kuna
Hostia začali aktívnou hrou, čo vyústilo v ich dva góly. Domáci sa v druhom polčase zobudili, prevzali iniciatívu a dvoma zlepenými gólmi vyrovnali stav stretnutia. Záver zápasu bol veľmi nervózny, hostia bránili zubami-nechtami, ale stav sa už nezmenil. Rozhodoval: Tanuška, počet divákov: 150.
PRAŠICE: Sláma- V. Ďurík, Kapustňak, Pikna (55. Kišac), Martinček, Balaž (78. Krasula), Janega, Halo, Šmatlák, Streďanský, E. Ďurík.
DVORNÍKY: M. Horváth - Knížat, Hudák, P. Horváth, Harnušek, Farkaš, Bžoch, Polakovič (85. Hercek), Krajinčák (35. Habán), Cabadaj, Brestovanský (62.Kollar).

Moravský Sv. Ján – Lokomotíva Trnava 0:0
Diváci videli v Moravskom Sv. Jáne futbal bez gólových šancí a hra prebiehala po väčšinu času medzi obidvomi šestnástkami. Evidentne chýbalo väčšie nasadenie na jednej i druhej strane.
MORAV. SV. JÁN: Šimek – Kavecký, Kánsky, Zajíc, Vávra, Mračna, Stupavský Emrich, Kudlička, Hrica, Buzay (Kopporec, Hajdin)
LOKOMOTÍVA: Ryšavý – J. Horváth, Dúbravec, Janek, Holíč, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Kralovič, Jakubec, Kubík (Srdoš, A. Horváth, Braniša)

Smolenice – Krakovany 1:0 (0:0)
Gól: 73. Vajsábel
Domácim síce patrili úvodné minúty, no potom prevzali iniciatívu hostia, ale aj keď mali viacero šancí (Kubiš, Duchoň, Bejdák), na gólovom stave sa to neprejavilo, aj keď úvodný polčas bol v podstate réžii Krakovian. V druhom polčase domáci hneď od úvodu pridali, vyrovnali hru, boli oveľa kompaktnejší, no tiež im chýbali góly (Smolík, Zajíček). Prišla však 73. min, Adamec zahrával priamy kop a od Kulíška sa lopta dostala k Vajsábelovi, ktorý dal na 1:0. Hostia síce pohrozili, no domáci tesné vedenie zachránili a tak sa nakoniec z bodov tešili oni.
SMOLENICE: Vravúšek – Adamec, Smolík, Nídel, Hlavatý (Švec), Slezák, Vajsábel (Cisár), Kulíšek, Haberl, Petrovič, Zajíček (Augustín)
KRAKOVANY: Bondra – Hlaváč, Kudláč, Milec, Bejdák, Feranec, Ilenčík (Pekarčík), Duchoň, Kališ, T. Balcír, M. Balcír (Sedlák)

Petrova Ves – Kúty 0:0
Na výborne pripravenom teréne sa hralo nervózne záhorácke derby za značného diváckeho záujmu. V úvodných minútach to bol domáci brankár, čo zachraňoval a aj v ďalšom skôr hrozili hostia. Pred polčasom mohol hlavou skórovať J. Juriga, jeho lopta však šla vedľa. V druhom polčase strelci na oboch stranách znova neuspeli a v stretnutí slušnej úrovne sa celky rozišli bez gólov a s jedným bodom.
P. VES: Lánik – Krchňavý, Kumpan, I. Juriga, J. Juriga, Černý, Matula st. (Pat. Pochylý), Křižan (Pet. Pochylý ml.), Morvay (Krbica), Pet. Pochylý st.
KÚTY: Škoda – Palkovič (Šimek), Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Antálek, Mihal (Hiránek), T. Smolinský, Ralbovský, Štifner, Valla

Chtelnica – Piešťany 0:2 (0:1)
Góly: 19. Kukuč, 61. Gvozdenovič
Hoci v tomto stretnutí bojoval šestnásty z prvým, na ihrisku to nebolo veľmi poznať. Piešťany boli v útoku bezzubé, chýbala väčšia presnosť v streľbe, jednoducho v Chtelnici nepresvedčili. Domáci síce nedokázali skórovať, no potešili svojich fanúšikom aspoň snaživým výkonom.
CHTELNICA: P. Lukáč – Bolla (Bašnák), Kohutovič, M. Lukáč, Rektorík, D. Blažko, Gába, Bílik, M. Blažko, L. Cibrín, Piešťanský
PIEŠŤANY: Valo – Jánošík, Bartošík, Javorka, Masár, Bábsky, Žamba, Bochnovič, Greguš, Gvozdenovič, Kukuč.

1. Piešťany*16*10*5*1*50:13*35*(+11)
2. Lok. Trnava*16*9*5*2*36:17*32*(+8)
3. Gbely*16*9*5*2*39:22*32*(+8)
4. Krakovany*16*10*2*4*33:19*32*(+8)
5. Jalšové*16*10*1*5*41:21*31*(+7)
6. Trebatice*16*8*2*6*35:22*26*(+2)