Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Mima rozstrieľala Divus na sito

Derby stretnutie sa začalo lepšie pre Mimu, ktorá sa už v 4. min ujala vedenia po góle Kunku. V rozpätí nasledujúcich troch minút vyskúšal Repovu pozornosť z priamych kopov M. Heteš. Vo svojom poslednom pokuse mohol skórovať do prázdnej brány, ale ponúkol

Divus Górnik Trnava - Mima Trnava 2:13 (0:6)
Góly: Holič, Batla – Baláž 6, Málik, Kunka, Benkovský, Ľ. Heteš, Sládeček, Vysocký, Tobl.
loptu Hájnikovi, ktorý to napálil len do braniaceho hráča Mimy. Možnosť vyrovnať mal aj Kopčan, ale sám pred Repom neuspel. V polovici prvého polčasu sa v páde po prvýkrát v zápase presadil Baláž. V nasledujúcom priebehu hry sa výbornými zákrokmi predviedli najmä obaja brankári. Dve minúty pred prestávkou sa však Mima rozbehla a šnúrou štyroch gólov prakticky rozhodla zápas. Najskôr sa popri pravej žrdi presadil Málik, potom pridal dva góly Baláž a na polčasových 0:6 po spolupráci celej štvorky zvyšoval Benkovský.
Po obrátke už nebola postavená otázka, či budú padať góly, ale koľko ich padne? V 25. min po Benkovského prihrávke skóroval Ľ. Hetteš. O tri minúty neskôr pridal ukážkový gól do vinkla Baláž, o päť minút už zvyšoval na 0:9. V 35. min sa do streleckej listiny zapísal aj domáci Divus. Po zemi prekonal striedajúceho Francistyho Batla. V 37. min sa polostrelou presadil pred bezradným Augustínom Sládeček – 1:10. V tej istej minúte strelil jedenásty gól Mimy Vysocký a v 38. min strelil druhý gól Divusu Holič. Posledné slovo v zápase mali opäť hostia, ktorí Toblom a Balážom stanovili konečný výsledok.
Divus: Augustín – Hájnik, Abrahám, Kopčan, Holič – M. Heteš, Laurinec, Batla.
Mima: Repa (30. Francisty) – Baláž, Málik, Tobl, Kunka – Sládeček, Benkovský, Ľ. Heteš, Adámek – Vysocký, Táčovský.
Rozhodovali: Fischer, Peško, ŽK: Laurinec, Holič – Kunka, 150 divákov.
Marek Ondrejka (prezident a tréner Mimy): „Pred zápasom sme sa nepozerali na bodový rozdiel, ale vedeli sme, že kvalita, skúsenosti a zohratosť sú na našej strane. Začiatok zápasu bol opatrný, ale pre nás bolo dôležité, že sme strelili prvý gól. O svojom víťazstve sme rozhodli vlastne už v prvom polčase. Som rád, že sme si vylepšili skóre a že sa presadil najmä Milan Baláž, ktorý obhajuje strelecké prvenstvo v lige.“

Ostatné výsledky 20. kola: Program Dubnica – Karpatia Bratislava 7:1, Slov-matic Bratislava – ŠKST Levice 9:1, Nafta Malacky – RCS Košice 2:2, Delta Košice – Buldog´s Poprad 1:1, Pinerola Bratislava – Makroteam Žilina 7:1.

Strelci: Mima, 25 gólov - Baláž, 15 gólov – Sládeček (12 za Divus), 14 - Málik, 10 – Kunka, 8 - Németh, 7 – Tobl, 4 – Benkovský, Adámek, 2 – Honza, Kubík, Partel, 2 - Ľ. Heteš, Vysocký, 1 – Táčovský, vlastný – Honza, Sládeček (za Divus)
Divus, 7 gólov – Kopčan, Holič, 4 - Macho, Nemtuda, 3 - Maršovský, Laurinec, 2 – Nebyla, Hájnik, Kuláš, 1 – Krištofík, Batla.

**ŠK Mima Trnava boli odpočítané 3 body
Poznámka: Prvých osem tímov postupuje do play off, deviaty a desiaty v poradí po základnej časti končia súťaž, jedenásty ide do baráže a posledný tím vypadáva.

Program 21. kola (23. 3. 2007): Buldog΄s Poprad – Makroteam Žilina, ŠKST Levice – Divus Górnik Trnava, Nafta Malacky –Pinerola Bratislava, RCS Košice – Slov-matic Batislava, Karpatia Bratislava – Delta Online Košice. Stretnutie Mima Trnava – Program Dubnica je na programe v piatok 23. 3 o 19. 30 h v ŠH Hrnčiarovce. Dohrávka 19. kola: Karpatia Bratislava – Divus Górnik 20. 3. o 20. 45 h.