Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

POVEDALI NA TLAČOVKE

VLASTIMIL PALIČKA (Trenčín): „Kto na zápas prišiel, nemusel ľutovať. Videli sme veľmi rušné stretnutie. Domáci nás zatlačili veľkým nástupom. My sme v prvom polčase mali len také náznaky.

Vedeli sme, že Trnava má veľmi silnú ofenzívnu časť zostavy, ale naopak, že je zraniteľná na vlastnej polovičke. Bohužiaľ sme to dokazovali až v druhom polčase, v tom prvom práve tá kvalitná hra súpera nám robila starosti, boli sme neskoro pri hráčoch a samozrejme aj vďaka množstvu štandardných situácii, o ktorých by som veľmi, veľmi, veľmi pochyboval, sa dostali do tlaku a my sme si s tým nevedeli rady. Po určitom dohovore v kabíne sa karty otočili. Potom sa diali veci, ktoré asi nemá cenu komentovať. Keď som si v týždni v novinách prečítal, že Trenčín od jesene Corgoň ligu hrať nebude, dnes už viem, prečo to písali. Pretože nemôžem, nebudem rozhodcu kritizovať, ale inak by ma to stálo tak 10 minút času a vás tiež, takže to vynechám. My sme sa zlepšili v druhom polčase, ale platí i to, že ten prvý sme prehospodárili. Domáci boli lepší, mohli dať aj viac gólov. Viedli našťastie iba 1:0, takže sme vedeli, že sa s tým dá ešte niečo urobiť. Som rád, že hráči spoznali, že na to majú, takže keď zvýšia aktivitu a zhodia zo seba určitú nervozitu a rešpekt zo súpera, tak môžu hrať s každým. Trnava patrí k tým úplne najlepším v baráži, dnes sme si to preskúšali a verím, že to preukážeme v ďalších zápasoch. Len pre zaujímavosť, 12-krát ležali domáci v druhom polčase na zemi. Neviem, koľko to robilo minút zdržania, asi sedem. Nastavovali sa štyri a hralo sa 48,08. Áno, to len tak pre zaujímavosť. Štvrtý rozhodca mal úplne ten istý čas. Hrať sa malo 49. Gratulujem domácim k víťazstvu, myslím si, že im pomohli aj diváci. To je radosť hrať aj pre súpera v takomto prostredí. My také prostredie očakávať nemôžeme, ale verím, že ľudia nás podporia a v ďalšom zápase doma nám pomôžu, tak ako dnes pomohli domácim hráčom.“
JOZEF ŠURAN (Spartak): „Súhlasím s tvrdením kolegu, že zápas mal dobrú kvalitu. My sme chceli zatlačiť súpera v prvom polčase na ich polovicu, vytvoriť si tlak, čo sa nám aj darilo. Dali sme aj gól. Obával som sa vysokého tempa, ktoré sme nasadili, že v druhom polčase by nám to mohlo aj chýbať a to sa aj potvrdilo. Trošku nás znervóznil gól, ktorý sme dostali. Hráčov som striedal preto, lebo som mal dojem, že Šidlo má toho už dosť, nevedel som odhadnúť, či vydrží to nasadenie. Podobne to bolo aj s Tomčákom. Preto som tam poslal skúseného Filipa, ktorý však nesplnil úlohu. Chceli sme podržať loptu v strede poľa, držať ju na svojich kopačkách a nedať ju súperovi. Bohužiaľ sa nám to nedarilo. Súper už potom nakopával lopty cez stred poľa. My sme ich pred šestnástkou nezachytávali a nešli sme do protiútokov. Veľa lôpt sme postrácali. Dali sme však dva pekné góly a diváci mohli vidieť dobrý zápas. Na začiatok sezóny to malo dobré a kvalitné tempo z oboch strán.“