ranky, vedená Katarínou Rozičovou a Blavanka z Jaslovských Bohuníc, pod vedením Jána Ryšku. Na scénu preniesli autentický folklór v choreografiách „Drápaný pérá“ a „Fašangy, Turice...alebo ako sa dakedy podkúvali dzífky“.
V rámci štylizovaného folklóru sa predstavil domáci mládežnícky folklórny súbor Dudváh, ktorý vedie Eva Michalková. Svojimi tancami doplnil atmosféru pri driapaní peria. Vtipné a zaujímavé vystúpenia boli sprevádzané výstavou ľudových masiek, z ktorých najzaujímavejší bol fašiangový pár na ringišpíli. Páčila sa aj výstava krojovaných bábik z Križovian a Jaslovských Bohuníc, ktorým kroje zhotovili Anna Gajarská a Eva Michalková, ktorá vedie folklórny súbor Dudváh a celé podujatie autorsky pripravila. Nechýbalo pracovné náradie príznačné pre toto obdobie, zabíjačkové špeciality a niektoré tradičné jedlá starých materí – šišky, pagáče, „krumplové“ makové šúľance, šošovičná a fazuľová kaša, karamelové cukríky, voľakedy používané proti kašľu, pripravené Irmou Pačesovou. Na stole bol aj známy „kalkýš“, bohatý na vitamíny B. Pečie sa len zriedka, napr. v rodinách Márie Táčovskej a Vlasty Polákovej, ktoré poradili, ako ho treba robiť.
Z netradičných hudobných nástrojov zaujal ozembuch od rodiny Kučerovej a bubon, ktorého bubnovaním dakedy obecný hlásnik sprevádzal obecné správy. V Križovanoch to bol pán Štibrányi, prezývaný Kižbír.
Pod úspech podujatia sa podpísali obce Križovany a Jaslovské Bohunice, všestranne podporujúce svoje folklórne skupiny. Celú výstavu pripravila Elena Mokrá. Nedeľné popoludnie bolo príjemné aj vďaka sponzorom – starostovi Jánovi Vráblovi, Jozefíne Lukačovičovej, Dagmar Hrčkovej, Petrovi Horváthovi a Ernestovi Horváthovi.
- pe -