Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
PIEŠŤANY – TRNAVA 5:1 (2:0, 3:1, 0:0), STAV SÉRIE: 2:0

Gladiátorom odveta nevyšla

Na druhý zápas kvalifikácie play-off nastupovali hráči Trnavy v oklieštenej zostave. Tri päťky, ktoré mal k dispozícii tréner Novotný, nestačili na rozbehnutých Piešťancov. Úvod stretnutia vyznel lepšie pre domácich, podobne ako v prvom dueli sa vedenia u

Piešťany – Trnava 5:1 (2:0, 3:1, 0:0), stav série: 2:0
Góly: 2. Ferkodič, 6. a 25. H. Ručkay, 32. Strapák, 37. Bartek – 22. Vadrna.
Vylúčení: 4:3 na na 2 min, navyše H. Ručkay na 5 + DKZ (Pie), presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Rozhodovali: Čaprnka – Mášik, M. Novák, 760 divákov.
ŠHK 37: J. Ondrejka – Kotleba, R. Filip, Galko, Ferkodič, Štajger, M. Filip, Blaško, Pap – Románek, Učeň, Sýkora – H. Ručkay, R. Kolník, J. Ručkay – Rybárik, Mihálik, Strapák – Peško, Bučka, Bartek.
HK: Maxin (37. Šúrek) – Reho, Poláček, Benedik, Klčovanský – Feranec, M. Holovič, Hutár – Stupka, Krčula, Vadrna – J. Belko, Čunderlík, Ďuriš – Richtárik, Krajčovič, Hutár.
jali už v druhej minúte. Strelu Jakuba Ručkaya sklepol za chrbát Maxina Ferkodič. O štyri minúty neskôr lovil puk zo svojej bránky trnavský gólman opäť, počas presilovky sa medzi kruhmi najlepšie zorientoval Henrich Ručkay. Znížiť mohli hostia v závere prvej tretiny. Presilová hra o dvoch hráčov im ale vôbec nevyšla, jediný strelecký pokus Poláčka zneškodnil Ondrejka. Zareagovať však piešťanský brankár nestihol na presne mierenú strelu Vadrnu na začiatku druhej dvadsať minútovky. Trnavský útočník vyviezol puk zo strednej tretiny, obišiel obidvoch domácich obrancov a strelou do ľavého horného roku znížil na 2:1. Potom sa však gólovo presadzovali už iba domáci hráči. Tretí presný zásah zariadil najlepší piešťanský útok, Henrichovi Ručkayovi asistoval brat Jakub a kapitán Radoslav Kolník. Na rozdiel troch gólov upravoval v 32. min Strapák, keď Rybárikovu strelu trnavský brankár len vyrážal pred seba.Po piatom inkasovanom góle z hokejky Barteka sa Maxin nechal vystriedať. V záverečnej časti hry gól nepadol, diváci na piešťanskom štadióne ale videli trestné strieľanie, ktoré nariadil hlavný rozhodca Čaprnka za faul Ferkodiča na Vadrnu. Faulovaný hráč chcel prekonať Ondrejku blafákom, ten ale jeho úmysel vystihol.