Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Leeds víťaz 21.ročníka zimnej interligy.

Čiastočne obschnutý povrch náhradného ihriska zimnej interligy v D. Orešanoch dával viacej vyniknúť technickým mužstvám. Záverečné 13.kolo prinieslo rozuzlenie dvanástich hracích víkendov od novembra do februára.

V prvom zápase Rýchle pumy nevyužili šancu na druhé miesto, keď prehrali s Lotrami. Po nich Alibaba nedala šancu nekompletným Vyvoleným. Veľké derby medzi Barovými pavúkmi a vedúcim Leedsom sa skončilo úspechom Leedsu.
Rýchle pumy – Lotri 0 : 1 (0:1), Griflík.
Rýchle pumy mali pred týmto zápasom v prípade straty bodov vedúceho Leedsu šancu na celkové víťazstvo. Vidina úspechu však hráčom až priveľmi zväzovala nohy. Viazla súhra a čo sa podarilo, vychytal výborný Polák v bráne Lotrov.
Alibaba – Vyvolení 9 : 1 (8:0), Labanič 4, T. Augustín 2, Schon, Koleňák, Hrdlička – Mitas.
Nekompletní Vyvolení nestačili na Alibabu, ktorá mala na striedačke dostatok hráčov na striedanie.
Baroví pavúci – Leeds 0 : 3 (0:1), Jaroš, Maštalír, Ľ. Augustín.
V najočakávanejšom zápase kola sa vedúci Leeds rýchlo ujal vedenia po chybe obrany Barónov. Tento gól ho posadil na koňa. Jeho kombinačná nátlaková hra priniesla zaslúžené víťazstvo a celkové prvenstvo.
Nový život – Bakalári 0 : 6 (0:0), Geschwandtner 3, Šaradín 2, Zuzčák.
Veteráni Nového života bez Šmejdířa, ale s Gregušom a Šefarom statočne celý polčas odolávali mladším Bakalárom. V druhom polčase sa už Bakalári presadili aj strelecky. Po minuloročnom prvenstve sa však musia tento ročník uspokojiť iba so štvrtým miestom.
Armáda spásy – Čierni baróni 0 : 15 (0:8), Malacký 7, D. Žák 4, Kondrček 3, Mráz.
Posledná v tabuľke Armáda spásy zaostala za svojím výkonom spred týždňa proti Mešťanom. Strelecky disponovaný Malacký vytvoril so siedmimi gólmi rekord v počte strelených gólov v jednom zápase.
Mešťania – 3skáči 2 : 2 (1:2), Tibenský 2 – V. Holekši, T. Holekši.
Zaujímavý zápas dvoch mužstiev z dolnej polovice tabuľky. Nebojácni mladí hráči 3skáčov podnikali nebezpečné útoky do obrany Mešťanov a vyhrali zaslúžene prvý polčas. V druhom polčase Mešťania vyrovnali hru i stav zápasu.
13. Armáda spásy 12 1 0 11 17:62 3

Najlepší strelci: 17 – Malacký (Čierni baróni), Izakovič (Krídla vlasti), 15 – Kondrček, D. Žák (Čierni baróni), 14 – Griflík (Lotri), 13 – D. Rábara (Rýchle pumy), Geschwandtner (Bakalári), 12 – Maštalír (Leeds), T. Augustín (Alibaba), T. Holekši (3skáči), 10 - Labanič (Alibaba), 9 – J. Vandák (Baroví pavúci), Pilíšek (Vyvolení), 8 – T. Rábara, F. Dostál, Ľ. Vahulič (Rýchle pumy).