Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Posilnená Mima mieri do play off

Divus Górnik Trnava – Delta Online Košice 3:5 (2:3) Góly: Holič 2, Maršovský – Pida 2, Turczyk, Lörinc, Hrabčák Aj keď sa vedenia ujali hostia v 6. min po strele z blízka z nohy Lörinca, Divus až do 35. min siahal aspoň na bod. Deltu poriadne potrápil a

Divus Górnik Trnava – Delta Online Košice 3:5 (2:3)
Góly: Holič 2, Maršovský – Pida 2, Turczyk, Lörinc, Hrabčák
Aj keď sa vedenia ujali hostia v 6. min po strele z blízka z nohy Lörinca, Divus až do 35. min siahal aspoň na bod. Deltu poriadne potrápil a na každý jej gól dokázal pohotovo odpovedať. Tak ako v 13. min Holič po samostatnej akcii. O minútu neskôr mohol dokonca Divus vyhrávať, keď sa k nepriamemu kopu postavil Nemtuda a tvrdou strelou otestoval obranu hostí. V 15. min sa však cez kapitána Hájnika predral k bráne Pida a loptu poslal do vinkla. Ale tri minúty pred odchodom do šatní rozjasal domácu lavičku aktívny Holič – 2:2. V 19. min sa ešte presadil delovkou Turczyk.
Hneď po obrátke nastrelil spojivo brány Hrabčák a svoju tvrdú strelu opäť otestoval Nemtuda. V 27. min sa už presne trafil Maršovský a bolo opäť vyrovnané. O minútu neskôr bola Delta opäť vo vedení, keď sa z uhla po druhýkrát presadil Pida. V poslednej päťminútovke mohli vyrovnávať Nebyla aj Maršovský, ale na druhej strane skóroval Hrabčák. V poslednej minúte ešte zaujal nádherný hlavičkový pokus najlepšieho hráča na palubovke Stanislava Holiča.
Divus: Herko – Hájnik, Abrahám, Tengeri, Maršovský – Holič, Nemtuda, Nebyla, Kuláš
Rozhodovali: Fischer, Chudá, ŽK: Abrahám, Kuláš, 50 divákov.
Vladimír Cích (tréner Divusu): „Ja som pevne veril, že dnes už konečne vyhráme. Chvíľu to tak aj vyzeralo, ale opäť sme urobili chyby v obrane, ktoré nás stáli body. Platí to, čo sa deje celú sezónu, my sa na góly veľmi narobíme a súperovi ich ponúkame. Získať do záveru sezóny ešte nejaké body bude veľmi ťažké, ale pokúsime sa o to.“

ŠKST Levice – Mima Trnava 1:4 (1:2)
Góly: Krivočenko – Adámek, Sládeček, Baláž, Kunka
Mima: Repa - Málik, Kunka, Tobl, Baláž - Adámek, Ľ. Heteš, Vysocký, Sládeček
Lepšie začali Levičania po Zorádovej strele z diaľky zazvonila žrď a lopta sa prekvapenému Repovi odrazila pred bránu. Hostia prvý raz pohrozili o minútu, ale Molnár bol pozorný. Levičania išli do vedenia v 7. min., keď z priameho kopu Krivočenko prestrelil múr aj Repu v bráne a bolo 1:0. Potom mali v priebehu 12 –tej min hostia dve šance, ale Molnár opäť čaroval. O minútu sa Zima efektne uvoľnil, ale jeho strela minula cieľ. Hostia v14. min. najprv pohrozili tyčou, ale o minútu už bolo vyrovnané, keď Levičania stratili loptu na polovici. O dve minúty sa podobná chyba zopakovala a bolo už 1:2. Vyrovnať mohol dva razy Rus, no prestrelil bránu hostí. Ten istý hráč potom takmer už prekonal gólmana hostí, ale tomu po rohu pomohla tyč. A keď ani Molnár nepremenil desinu v 19. min do kabín odchádzali spokojnejší hostia.
V druhom polčase to dlho vyzeralo na šachovú partiu, čakalo sa, kto skôr spraví chybu. V 28. min. dobre potiahol útok domácich Rus, ale obrana, hoci s ťažkosťami, odvrátila na roh. Potom hlavičkoval Švec Molnárovu prihrávku vedľa brány a v priebehu dvoch minút potom ani Krivočenko, ani Švec strely z 10 metrového bodu nepremenili. V 33 .min. preto Špeditéri opäť pykali, keď po brejku strelil tretí gól Baláž. Vykresať iskierku nádeje mohol potom Krivočenko, keď prehadzoval Repu, ale ten jeho pokus v poslednej chvíľke vystihol a loptu zrazil končekmi prstov. Levičania potom už len silou vôle dobíjali bránu hostí, ale bez želateľného efektu a v 39. min im poslal definitívne ko Kunka na konečných 1:4.
Rozhodovali: Moncman, Peško ŽK: Švec, Zima, Ďurkovič - Repa, Adámek, 500 divákov.
Marek Ondrejka (tréner a prezident Mimy): „Podali sme výborný výkon, ktorý sme zdupľovali kvalitnou defenzívou. V čase, keď sa lámal zápas, nás podržal brankár Repa. Som rád, že moji chlapci dokázali gólovo trestať chyby domácich. Vzhľadom na naše ambície hrať play off sa naša sila príchodom Sládečka a Repu ešte zvýšila a som presvedčený, že naše výkony budú stúpať.“

Ostatné výsledky 16. kola: Pinerola Bratislava – Program Dubnica 4:6 (1:3), Makroteam Žilina - Slov-matic Bratislava 1:9 (0:7), Nafta Malacky – Buldog´s Poprad 6:1 (1:0), RCS Košice – Karpatia UK Bratislava 3:2 (0:2).

Strelci: Mima, 18 gólov - Baláž, 13 - Málik, 13 gólov – Sládeček (12 za Divus), 9 – Kunka, 8 - Németh, 4 – Tobl, 3 – Benkovský, 2 – Honza, Kubík, Partel, Adámek, 1 – Táčovský, vlastný – Honza, Sládeček (za Divus)
Divus, 7 gólov – Kopčan, 5 - Holič, 4 - Macho, Nemtuda, 3 - Maršovský, 2 – Nebyla, Laurinec, Hájnik, Kuláš, 1 – Krištofík.

**ŠK Mima Trnava boli odpočítané 3 body

Program 17. kola (9. 2. 2007): Buldog΄s Poprad – Slov-matic Bratislava, ŠKST Levice – Pinerola Bratislava, Makroteam Žilina – Divus Górnik Trnava, Delta Online Košice – Program Dubnica, Karpatia Bratislava – Nafta Malacky. Stretnutie Mima Trnava – RCS Košice sa hrá o 20. 00 h v ŠH Hlohovec. Pre priaznivcov Mimy bude o 18. 30 h pred MŠH v Trnave pristavený autobus, ktorý ich grátis privezie aj odvezie zo zápasu.