Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky
MBK TRNAVA – INTER BRATISLAVA „B“ 88:59 (22:12, 40:25, 58:40)

Pod domácimi košmi slávisti nezaváhali

V 2. kole 1. ligy mužov – skupiny o 9. – 15. miesto sa v dôležitom zápase na domácej pôde stretli hráči MBK s rezervou extraligového Interu Bratislava. Pre trénerov mal nemilú ouvertúru, keď Marián Treflík prišiel odovzdať dresy. Ešteže sa to na priebehu

MBK Trnava – Inter Bratislava „B“ 88:59 (22:12, 40:25, 58:40)
Slávia: Dárius 18, Paľov 17, Lipták 12, Fečko 8, Šrot 1 (Bayer 22, Látečka 5, Pulman 5, Halecký 0).
Trestné hody: 33/21 - 18/10, fauly: 21 – 27, 5 osobných chýb: Irecký, Kyrinovič, Lajčák (všetci Inter B), trojky: 5 – 4.
Štvrtiny: 22:12, 18:13, 18:15, 30:19.
Rozhodovali: Tomek – Lamoš.
V 2. kole 1. ligy mužov – skupiny o 9. – 15. miesto sa v dôležitom zápase na domácej pôde stretli hráči MBK s rezervou extraligového Interu Bratislava.
Pre trénerov mal nemilú ouvertúru, keď Marián Treflík prišiel odovzdať dresy. Ešteže sa to na priebehu zápasu neprejavilo.
Do 7. minúty, kedy bol stav 11:10, sa ani jednému družstvu nepodarilo vytvoriť si náskok. Domáci hrali bojazlivo s prílišným rešpektom, z dvoch zbytočných chýb inkasovali päť bodov, našťastie v posledných troch minútach sa predsa len zobudili, zvýšili svoje vedenie na 22:10, ale kapitán hosťujúceho Interu Homola mal posledné slovo a stanovil výsledok prvej desaťminútovky na 22:12.
V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hostia nevzdávali, znížili v 16. minúte na rozdiel ôsmich bodov, ale záver opäť patril Trnavčanov – upravili stav na 40:25, a to ešte inak veľmi dobre hrajúci Dárius a Lipták nepremenili štyri trestné hody.
Slávisti boli pri chuti aj po polčasovej prestávke, zvýšili na 50:26, ale prišla ich slabšia chvíľa, hostia deviatimi bodmi znížili na 50:35. Pomohol oddychový čas a hra sa opäť vrátila do réžie domácich hráčov.
Tí v poslednom dejstve síce ešte raz dovolili Bratislavčanom znížiť na rozdiel šestnástich bodov, ale v tejto fáze hry strelecky koncertoval Bayer, posledných päť minút vyhrali 21:8 a Pulman trojkou a efektným zakončením spod koša dal bodku za týmto zápasom.
Domácich treba pochváliť za aktívnu hru, vzhľadom na neprítomnosť Lokšíka pre chorobu musel Šrot na poste dirigenta vydržať prakticky celý zápas.
Strelecky sa presadili Bayer, Dáris, Paľov a Lipták, dobre im sekundovali aj Fečko s Látečkom a v závere aj Pulman. V obrane výborne doskakovali Lipták a Dárius, ktorí vybojovali po 9 lôpt, Lipták naviac pridal 5 a Dárius 3 získané lopty v hre, Dáriusa fauloval súper 9, Paľova 6 a Liptáka 5krát.
Na rozdiel oproti zápasu v Považskej Bystrici zlepšili streľbu spod koša – z 25 pokusov premenili 17 a za dva body z 21 deväť. Úspešnejšie mohli premieňať trestné hody – z 33 pokusov nepremenili 12. Úrovni zápasu pomohol aj dobrý a objektívny výkon dvojice rozhodcov.