Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Góly, body, sekundy, medaily a kauzy v roku 2006

Rok 2006 bol na športové podujatia rovnako atraktívny ako tomu bolo po ostatné roky. V niektorých oblastiach nasledovali pády aj vzostupy, v iných všetko prebiehalo v pokojných vodách. Zaznamenali sme medailové žatvy, ale aj „suchoty.“ Športových podujatí

v roku 2006 bolo v Trnave veľa a prinie sli bohaté zážitky.

JANUÁR
Trojkráľový beh
Záverečné trojdielne bežecké podujatie, ktorá sa tradične koná počas vianočných sviatkov, sa stalo korisťou trnavského atléta Michala Puškára, ktorý do cieľa dobehol v čase 22:42.
Memoriál Víta Mrvu
Na 12. ročníku memoriálu voderadského rodáka, ktorý svoj život zasvätil aj športu, sa z víťazstva po štvrtýkrát v rade tešili zástupcovia Výberu P. Mrvu, keď vo finále pokorili B. Kostol 9:4.
Odišla brankárska legenda „Capan“
Trnavská, ale aj slovenská, futbalová verejnosť sa rozlúčila s nezabudnuteľným gólmanom, československým reprezentantom Imrichom Stachom, ktorý nás opustil vo veku 74 rokov.
Mikona Victory Cup
Víťazom 4. ročníka futsalového turnaja sa stala Mima Trnava. Spoločnosť na turnaji jej robili mužstvá z Malaciek, Žiliny, Šale, Komplet Hrnčiarovce a Výber Trnavy.
Športom proti drogám
Už po desiatykrát sa MŠH v Trnave stala dejiskom päťhodinovej aerobicovej show, ktorej organizátorom je štúdio No. 1.
Vynikajúci Lukáš Lacko
Piešťanský tenista si svojimi výkonmi vybojoval účasť v daviscupovom tíme Slovenska.
Najlepší športovec ŠG
Športové gymnázium v Trnave opäť odmeňovalo svojich najlepších jednotlivcov, ale aj kolektívy. Individuálne ocenenie získala športová strelkyňa Monika Zemková, družstvom roka sa stali plavci a talentom roka tenista Filip Vittek.
Voľby ObFZ Trnava
Staronovým predsedom Oblastného futbalového zväzu v Trnave sa stal Alexander Schmidt.

Skryť Vypnúť reklamu

FEBRUÁR
Memoriál Petra Kubinu
Bývalého futbalového rozhodcu, ktorý zomrel priamo pri vykonávaní fyzických previerok, si prišli uctiť jeho kamaráti na tradičný turnaj. Jeho víťazom sa stal Relax team.
O pohár predsedu ObFZ
Na 5. ročníku halového turnaja vo futbale sa predstavili jesenní víťazi oblastných súťaží: Jalšové, Špačince, Ratnovce, Sokolovce, D. Voda a Výber ObFZ. Finálový zápas medzi Jalšovým a Výberom sa skončil 4:3.
Slovenská reprezentácia v Trnava
Slovenský futbalový zväz určil za dočasný domov reprezentácie, pri rekonštrukcii Tehelného poľa, Štadión Antona Malatinského.
Hádzanári Hlohovca
Extraligisti sa predstavili aj v Slovenskom pohári, kde im zariadili vo švrťfinále (26:39) stop Novozámočania.
Spartakovci majstrami
Mladší žiaci Spartaka Trnava sa na halovom turnaji v Prešove stali majstrami Slovenska.
Hokejisti Trnavy a Piešťan
Gladiátori ukončili svoju púť v 1. lige na 10. mieste tabuľky. Do play off postúpili z 5. miesta Piešťany.
Trnavský pohárik
Už 21. ročník krasokorčuliarskeho podujatia privítal štyri desiatky mladých talentov. V kategórii mladších žiačok triumfovala Kristína Sýkorová a starších nádejí chlapcov Patrik Holomek.
Memoriál Karola Holoviča
Hokejová spomienka na bývalého vynikajúceho trnavského hokejistu patrila na turnaji siedmakov Žiline, Trnava obsadila 5. miesto
Športový talent roka
V Modranke sa na 9. ročníku udeľovali ocenenia pre talentovaných športovcov trnavského kraja. Zastúpenie mali atletika, futbal, hádzaná, karate, plávanie, tenis, biatlon a rádiom riadené automobily.

Skryť Vypnúť reklamu

MAREC
Hokejisti Piešťan
Vo štvrťfinále play off natrafili na ťažkého súpera z Humenného, ktorému v dramatickej sérii podľahli 3:4 na zápasy. Zásluhu na vynikajúcom postavení Piešťan mal aj tréner Ľudovít Venutti.
Úspešný Kamil Kopúnek
Trnavský stredopoliar svojimi výkonmi zaujal reprezentačného trénera Dušana Galisa, ktorý ho pozval do svojho výberu. Kamil si zahral vo víťaznom zápase proti francúzsku (2:1).
Englichovo zranenie
Futsalista Mimy Trnava utrpel v zápase s Dubnicou zlomeninu nosa a silný otras mozgu. Z MŠH ho odnášala sanitka.
Najlepší pieštanskí športovci
Po štrnástykrát odmeňovali v kúpeľnom meste najlepších športovcov. Kategóriu seniorov vyhrala plavkyňa Martina Moravcová, juniorov tenista Lukáš Lacko a najlepším kolektívom sa stali tenistky.
Silový päťboj
Nultý ročník silového päťboja študentov stredných škôl sa stal triumfom SOU Energetického a Jaroslava Šulana.
Hokejoví juniori Trnavy
Juniorskí kolektív HK Trnava pod vedením trénera Tibora Daniša si vybojoval v extralige bronzové medaily.
Vítanie jari v maratónkach
Na stále zľadovatenú trať sa postavilo 43 dospelých a 25 detí. V hlavnej kategórii (na 30 min) mužov bol z Trnavčanov najlepší Michal Puškár na 2. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

APRÍL
Zranenie Mareka Ujlakyho
V zápase Spartaka s Nitrou došlo k nepríjemnému zraneniu Mareka Ujlakyho, po ktorom bol trnavský tvorca hry odstavený od futbalu na takmer 7 mesiacov. Vedenie klubu zvažovalo podanie trestného oznámenia na Petra Dobiáša, po apele Ujlakyho ho však stiahlo.
Grand Prix Tyrnavia
Tanečný šport ovládol palubovku MŠH na svojom 8. ročníku. V štandardných aj latinsko-amerických tancoch sa predstavilo 383 párov z 13 krajín Európy.
Medailoví boxeristi
Pästiari BC Fitu Trnava Tomáš Mikunda a Miroslav Michalčík získali na majstrovstvách Slovenska juniorov bronzové medaily. Prvý v kategórii do 69 kg, druhý do 75 kg.
Stále úspešný Spartak
Bílí andelé postúpili cez Nitru do finále Slovenského pohára, v ligovej tabuľke im patrilo vynikajúce druhé miesto, len o skóre za Artmediou.

MÁJ
Mima Trnava
Trnavský prvoligový futsalový klub si vybojoval v lige historické bronzové medaily, Górnik sa v lige udržal.
Finále SP vo futbale
Spanilá jazda trnavského Spartaka slovenským pohárom sa skončila až vo finále, kde Bilí andeli natrafili na budúceho slovenského majstra Ružomberok a podľahli mu 3:4 na pokutové kopy. Na Štadióne A. Malatinského medzitým pokračovali rekonštrukčné práce.
Bedminton
Hráči a hráčky AŠK Slávia Trnava postúpili do 1. ligy, pritom vekový priemer tímu je 40 a pol roka!
Kolkársky majster
Dorastenec Modranky M. Dobiáš sa stala majstrom Slovenska svojej vekovej kategórie.
Reprezentácia v Trnave
Na Štadióne A. Malatinského sa odohral priateľský zápas Slovensko – Belgicko, s rozlúčkou brankára Juraja Čobeja. Možnosť kvalifikačných duelov sa však malému Rímu začala vzďaľovať.
Kickbox
CBŠ Kickbox Trnava usporiadal v MŠH 5. kolo Slovenského pohára. Bojovalo sa vo všetkých váhových kategóriách a štýloch. Šiesti Trnavčania si vybojovali pódiové umiestnenia.
M – SR v Majcichove
Majstrovstvá Slovenska v cestnom behu na 10 km tento rok hostil Majcichov. Víťazom sa stal Imrich Magyar z N. Zámkov. Najlepším Trnavčanom bol na 9. mieste Ľuboš Ferenc z Fešák teamu Trnava.

JÚN
Spartak bronzový
Spartakovci sa s ligovým ročníkom 2005/2006 rozlúčili prehrou so Žilinou 1:2 a obsadili konečné 3. miesto.
Tirnavia míting
Na atletickom mítingu v areáli Slávie sa predstavilo 200 atlétov z celého Slovenska. Podujatie je zaradené do seriálu Grand Prix Slovakia.
Hokejisti v príprave
Trnavskí gladiátori začali letnú prípravu pod vedením nového trénera Jindřicha Novotného. Pri piešťanských hokejistoch naďalej pôsobí Ľudovít Venutti.
Bubenko v Trnave
Novým kormidelníkom Spartaka sa stal trénerský internacionál Jozef Bubenko. S klubom podpísal jednoročnú zmluvu.
Prvé čistky v Spartaku
Pred začiatkom sezóny preradilo vedenie klubu do svojho béčka (pôsobí v novovytvorenej 2. lige Západ) trojicu hráčov: Martina Lipčáka, Petra Čvirika a Vladimíra Labanta.
Gymnastika v malom Ríme
V MŠH sa konali medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien a junioriek. Tradične svojim výkonom zaujali Natália Paulíčková, Mária Homolová a najmladšia Klaudia Kalnayová. Trojicu gymnastiek má na starosti trénerka Katarína Krekáňová.
Bowlingoví borci
Vicemajsterkou Slovenska v kategórii žien sa stala Tamara Sedláčková. Medzi juniormi do 19. rokov si titul vybojoval Pavol Sopko a druhé miesto medzi juniormi do 15. rokov Patrik Purš. Všetci sú pretekármi Galaxy Bowling Trnava.
Karatisti Slovšportu
Najúspešnejší trnavskí karate klub ukončil súťažnú sezónu s celkovou bilanciou 173 získaných medailí.

Stranu pripravila Tatiana Čuperková
Foto: autorka, TASR
(pokračovanie v budúcom čísle)

text pod foto:
Lacko – Piešťanský tenista Lukáš Lacko si svojimi výkonmi vybojoval nomináciu do daviscupového tímu Slovenska

Hokejisti – Juniori HK Trnava vo svojom druhom druhom ročníku v extralige získali bronzové medaily.

Ujlaky: Spartakovský stredopoliar Marek Ujlaky bol najviac sledovaným futbalistom. Po zranení, ktoré mu privodil Peter Dobriáš 1. apríla, bol od futbalu odstavený až do polovice októbra.JÚL
Kalokagatia 2006
Olympiáda detí a mládeže privítala v Trnave 2500 detí z 11 krajín Európy vrátane Slovenska.
Špačinský trojuholník
29. ročník populárneho cestného behu na 10670 metrov vyhral Jaroslav Moravec zo Skalice, najlepší domáci zástupca bol na 7. mieste Ľuboš Ferenc.
M – SR v atletike
Aj pri príležitosti 50. narodenín AŠK Slávia Trnava usporiadal malý Rím majstrovstvá Slovenska v atletike mužov a žien. Počas dvojdňového podujatia prebehli súťaže vo všetkých vypísaných disciplínach. Medaile získali aj trnavskí atléti, Libor Charfreitag (kladivo, zlato), Eva Charfreitagová (disk, striebro), tretia bola aj štafeta mužov na 4x100 m.
Zlý vstup pre Spartak
Trnavský klub vstúpil do n ovej sezóny prehrou s Ružomberkom 0:4, načo sa začali ozývať prvé hlasy fanúšikov, ktoré vyzvali vedenie Spartaka, aby odstúpilo. Novými posilami tímu sa stal Dušan Sninský a Vít Turtenwald.
Za výtržnosti divákov v 2. kole ligy v zápase s B. Bystricou (kvôli rekonštrukcii ŠAM sa hralo v Senci) dostal Spartak pokutu 220 000 korún. Tri zápasy musel odohrať bez diváckej kulisy.

AUGUST
Strieborný džudista Svátek
Trnavský tréner Jozef Svátek sa stal vicemajstrom sveta vo francúzskom Tours v kategórii veteránov.
Vadovičová majsterkou sveta
Šelpičanka Veronika Vadovičová sa stala na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku majsterkou sveta v športovej streľbe v kategórii telesne postihnutých.
Talian v Orešanoch
Víťazom dolnoorešianskeho maratónu sa stal Talian Tiberti, , Ondej Puškár dobehol na treťom mieste.
Basketbalisti s novým koučom
Do prípravy na nový ročník 1. ligy basketbalistov sa hráči Slávie Trnava začali pripravovať pod vedením trénera Viliama Bublávka.
Non stop cyklo jazda
29. ročník cyklojazdy Trnava – Rysy opäť zmapoval trasu, po ktorej kráčala trnavská posádka počas Slovenského národného povstania.

SEPTEMBER
Hádzaná
Do novej druholigovej sezóny vstúpili Trnavčania (HK 47), ale aj ich susedia z Cífera (TJ Sokol ZHZ), ktorí sa stali nováčikom.
Hokej, futsal
Sezóna sa začala aj pre HK Trnava a ŠHK 37 Piešťany v 1. lige a Mimu Trnava a Divus Górnik Trnava v Joma Extralige.
Fallova rozlúčka
So službami senegalského legionára Souelaymana de Sagana Fall sa rozlúčil trnavský Spartak a viac ako 13tisícová divácka kulisa.
Zemetrasenie v Spartaku
Z pozície trénera klubu odvolali Jozefa Bubenky, na jeho miesto nastúpil Jozef Adamec. Trénerom brankárov sa stal Eleg Jakubička.
OKTÓBER
Bejzbal, softbal
Trnava Angels (bejzbalisti) a Trnava Panthers (softbalistky), tak ako po minulé roky žali úspech na domácej scéne. Takmer vo všetkých kategóriách (žiackych, kadetských, juniorských a seniorských) získali majstrovské tituly a niečo pridali aj v Slovenskom pohári.
Basketbal
Hráči Slávie Trnava vstúpili do novej sezóny víťazstvom 100:60 nad P. Bystricou.
Ujlakyho gólový návrat
V zápase s Nitrou, súperom, v ktorom došlo k jeho vážnemu zraneniu, sa Marek Ujlaky vrátil na súťažný trávnik. V premiére strelil aj gól.
Grand Prix Slovakia
Najlepší slovenskí kultutisti si v DKO Tirnavia zmerali sily s medzinárodnou konkurenciou na každoročných nominačných pretekoch na majstrovstvá sveta. Absolútnym víťazom sa stal Štefan Havlík.
Majster Radošovský
Trnavčan Marek Radošovský sa stal majstrom Slovenska v naturálnej kulturistike.
M – SR v džude
V MŠH sa konali majstrovstvá Slovenska v džude seniorov. Štyri vzácne kovy si vybojovali aj trnavskí džudisti.

NOVEMBER
Strieborný Riedl
Piešťanský kulturista Richard Riedl pri svojej premiére na majstrovstvách sveta v Ostrave vybojoval v kategórii 70 kg striebornú medailu.
Veľká cena v džude
Po 33krát sa v Trnave konala Veľká cena mužov a žien do 23. rokov s medzinárodnou účasťou.
Memoriál Imricha Stacha
Halový turnaj žiakov narodených v roku 1993 sa konal počas dvoch dní v MŠH. Z dvanástich oblastných výberov ZsFZ sa najviac darilo chlpacom D. Stredy, Trnavčania skončili tretí.
Bronzový Mičianik
Už svoju štvrtú bronzovú medailu si na majstrovstvách sveta v kickboxe v Španielsku vybojoval Andrej Mičianik z CBŠ Kickbox Trnava.
Bielokostolský armwrestler
Jaroslav Šulan si pri svojej premiére na majstrovstvách sveta v pretláčaní rukou v Anglicku doviezol domov bronzovú medailu.
Opláštený štadión
Celá generelita SZĽH na čele s prezidentom Jurajom Širokým, majstrovským trénerom Jánom Filcom a ďalšími zavítala do Trnavy, aby spoločne s vedením HK Trnava a primátorom mesta otvorili opláštenú vedľajšiu plochu. Suma za rekonštrukčné práce sa vyšplhala na 14 miliónov korún.
Spartak na dne
Trnavský klub po prehre v Dubnici 0:1 definitívne padol do jarnej barážovej časti o udržanie sa v Corgoň lige. Jozefa Adamaca na poste trénera klubu vystriedal jeho bývalý asistent Jozef Šuran. Z pozície prezidenta klubu odstúpil Jozef Bachratý, novým predsedom predstavenstva sa stal Ladislav Kuna.

DECEMBER
Vianočný turnaj v karate
KK Slovšport Trnava usporiadal na záver roka tradičný turnaj s podnázvom „Vianočný turnaj spája Hranice.“ Okrem iných európskych krajín prijalo opäť pozvanie aj partnerké mesto z Anglicka Portsmouth.
Výborná D. Barteková
Malženická športová strelkyňa Danka Barteková ukončila sezónu ako svetová dvojka v disciplíne skeet. Vybojovala mieste na OH 2008, stala sa majsterkou Európy v družstvách a pridala ďalšie významné umiestnenia na Svetovom pohári.
Memoriál Vlasta Opálka
Víťazom turnaja, ktorý pravidelne končí spartakovskú zimnú časť, sa stal usporiadateľský Spartak. Jeho konkurentmi bola B. Bystrica, Senec a Inter.
Basketbal
Hráči Slávie Trnava ukončili starý rok 6. mieste prvoligovej tabuľky
Hokej
V starom roku odohrali prvoligisti 32 zápasov. Piešťany v nich získali 52 bodov a obsadili 7. miesto, Trnava so ziskom 48 bodov skončila priebežne deviata.
Bremeno
Atléti sa s uplynulým rokom rozlúčili tradičným hodom bremenom. Medzi mužmi boj najlepší Libor Charfreitag (41 m) a medzi ženami Martina Danišová (23,53 – rekord podujatia).
Predsilvestrovská šou
Futbaloví internacionáli Spartaka, Dukly B. bystrica, Slováckej Slávie a Žiliny si zmerali sily na 17. ročníku podujatia. Víťazne z turnaja odišli „starí páni“ Spartaka.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 270
 2. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 19 228
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 18 788
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 17 316
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 8 229
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 719
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 443
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 254
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat 7 132
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 948
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Prednostka trnavskej infektológie tvrdí, že príznaky koronavírusu sa môžu zhoršiť zo dňa na deň. Dozviete sa aj to, kedy je už potrebné vyhľadať odbornú zdravotnú pomoc.

30m

Okres Trnava opakuje testovanie, prvého kola sa zúčastnilo viac ako 22 tisíc ľudí.

55m
Ilustračné foto.

Rezort zdravotníctva odporúča, aby pacienti s Covidom-19 boli počas liečby v kontakte so svojím všeobecným lekárom. Mnohí volajú záchranku až po vyhrotení problémov.

2 h

Neexistujúci južný obchvat Trnavy stále suplujú trnavské ulice. Hoci jeho realizácia je v prvej desiatke top projektov Slovenskej správy ciest, termín začiatku prác sa odsúva.

4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

27. jan

Poradia sa od včera zmenili.

18 h

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.

17 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

27. jan

Už ste čítali?