Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Čo nám dal a čo vzal rok 2006

Január Prvá prišla na svet Nina Trnavským novoročným bábätkom sa v roku 2006 stalo prvé dieťa Petra a Lucie Krupovcov, dcéra Nina. Prišla na svet dvadsať minút po polnoci, vážila 2950 gramov a merala 48 centimetrov. Pozdraviť ju prišli predstavitelia

Január

Prvá prišla na svet Nina
Trnavským novoročným bábätkom sa v roku 2006 stalo prvé dieťa Petra a Lucie Krupovcov, dcéra Nina. Prišla na svet dvadsať minút po polnoci, vážila 2950 gramov a merala 48 centimetrov. Pozdraviť ju prišli predstavitelia samosprávy i štátnej správy, od ktorých dostala množstvo darčekov. Medzi nimi aj zlatú retiazku so znamením Kozorožca.

Nový župan Trnavského kraja
Ustanovujúcim zasadnutím novozvoleného zastupiteľstva sa začalo pre Trnavský samosprávny kraj druhé volebné obdobie. Jeho predsedom sa oficiálne stal poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Tibor Mikuš.

Skryť Vypnúť reklamu

Umierali aj ľudia z okolia Trnavy
Počas havárie slovenského vojenského lietadla AN-24 vracajúceho sa z Kosova, ktorá sa stala pri maďarskej obci Hejce, zomrelo 42 ľudí. Medzi nimi bolo aj sedem obetí z Trnavského kraja. O život prišli Igor Angelovič, Vladimír Sopúch, Norbert Kumančík, Bronislava Gregorovičová, Róbert Soľava, Štefan Ivan a Jozef Bigas.

Február

Chaos v doprave, autobusy nejazdili
Arktické mrazy dali zabrať najmä ľuďom, ktorí každodenne využívajú mestskú hromadnú dopravu. Z technických dôvodov niektoré autobusy neštartovali. Problémy sa týkali najmä bŕzd, zamrznutej nafty i dverí, ktoré sa neotvárali. Ľudia na autobusy čakali aj hodinu. Vo väčšine prípadov však museli ísť pešo.

Požehnali mladé vína
Už piaty ročník Požehnania vín sa uskutočnil v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave za účasti mnohých profesionálnych i amatérskych vinárov. Arcibiskup Ján Sokol požehnal počas podujatia sedemdesiat vzoriek mladých vín.

Skryť Vypnúť reklamu

Najšarmantnejším sa stal Kolník
Najšarmantnejším mužom trnavského regiónu sa stal piešťanský hokejista, kapitán miestnych ŠHK 37 Radoslav Kolník. Len 23-ročný športovec si získal srdcia našich čitateľov od prvého kola. Od začiatku vyzdvihovali nielen jeho evidentný šarm, ale aj dobré povahové vlastnosti. Napokon vyhral s drvivým náskokom, keď druhého v poradí zdolal o viac ako 200 hlasov.

Vrahyňa stále neznáma
Do pátrania po záhadnej žene, ktorá ešte v decembri roku 2005 zastrelila na Pekárskej ulici v Trnave Taliana podnikajúceho na Slovensku, sa zapojil aj Interpol. Podľa policajného riaditeľa existuje viacero verzií motívov. Mohlo ísť o nájomnú vraždu alebo o vraždu zo žiarlivosti.

Marec

Zamietli krematórium na cintoríne
Trnavské mestské zastupiteľstvo vyslovilo na svojom zasadnutí nesúhlas s prenájmom nebytových priestorov v dome smútku na cintoríne na Kamennej ceste. Krematórium v tejto lokalite neodsúhlasili, pretože sa tam realizuje ďalšia výstavba. Podľa primátora mesta Štefana Bošnáka by sa mala hľadať lokalita, ktorá bude nekonfliktná.

Skryť Vypnúť reklamu

Voda zatopila školu
Voda z roztápajúceho sa snehu zaplavila pivničné priestory, dielne a kotolňu Základnej školy s Materskou školou v Trakoviciach. Najväčšiu radosť mali žiaci, ktorým sa tak predĺžili jarné prázdniny o týždeň.

Živel úradoval
Obyvatelia Cífera zažili hotovú pohromu. Voda z topiaceho sa snehu sa začala z polí valiť ulicami. Živel zaplavil cesty a vytopil dvestopäťdesiat domov a dvesto pivníc. Na mieste zasahovalo asi päťdesiat miestnych záchranárov a hasičov z Trnavy, Hlohovca, Piešťan i Galanty. Starosta obce Tibor Čepec vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity.

Triasli sa steny, cinkali poháre
Obyvatelia v 51 obciach pocítili v pondelok 20. marca zemetrasenie. Chveli sa domy i nábytok, cinkalo náradie aj poháre. Epicentrum zemetrasenia bolo v blízkosti Dobrej Vody a jeho intenzita mohla mať 4 až 5 stupňov z 12-dielnej makroseizmickej stupnice.

Apríl

Upálili Morenu a privítali jar
Hodením odstrojenej a zapálenej Moreny do vôd riečky Trnávky vyvrcholili v Trnave oslavy na počesť odchádzajúcej zimy. V programe s názvom Už vám to letečko neseme sa pred trnavskou radnicou predstavila hudobná skupina Bytosti, detské folklórne súbory Trnavček, Drienka a Maderánek.

Trnavčanka na Miss Universe
Na finále súťaže Miss Universe nás reprezentovala aj Trnavčanka Katarína Vidličková. Zabodovala a odniesla si so sebou titul Miss Foto. Hoci bola najstaršou finalistkou, neskrývala svoju spokojnosť s tým, že sa do súťaže prihlásila až vo vyššom veku.

Odstávka prvého bloku jadrovej elektrárne V1
Plánovaná, v poradí už dvadsiata siedma odstávka na prvom bloku jadrovej elektrárne V1 sa začala v apríli. Odstávka určená na výmenu paliva bola spojená aj s opravami a revíziami zariadení.

Nemocnica vstúpila do ostrého štrajku
Trnavská fakultná nemocnica vstúpila v polovici apríla do ostrého a časovo neobmedzeného štrajku. Aktívne sa doň zapojilo 674 zamestnancov a svojimi podpismi sa k nemu pridalo ďalších 112. Jedným z dôvodov, prečo sa zdravotníci rozhodli štrajkovať bolo i okamžité zvýšenie platov lekárom a ostatným zdravotníckym zamestnancom.

Začali sa množiť zásielky potvrdzujúce vysoké výhry
Na našu redakciu sa v apríli obrátilo viacero občanov, ktorí si vo svojej poštovej schránke našli zásielku sľubujúcu vysokú finančnú výhru. Podľa Marty Bujňákovej z tlačového oddelenia Prezídia Policajného zboru v Bratislave, sa takto dalo nachytať viacero občanov. Tí po splnení podmienok žiadnu výhru nedostali a zostal im len vysoký účet za telefón. Aj preto ľudia nemajú podľa polície na podobné zásielky vôbec reagovať.

Máj

Chytili drogových dílerov
Polícia rozložila skupinu osôb, ktorá sa zaoberala distribúciou vysoko koncentrovaného a vysoko kvalitného heroínu v Trnave, Bánovciach nad Bebravou a v okolí týchto miest.

Prezident v Trnave
Prezident Ivan Gašparovič sa zastavil v rámci výjazdov po Slovensku a spoznávania ich nových predsedov aj na úrade Trnavského samosprávneho kraja. Po tom, čo diskutoval s poslancami najmä o otázkach investovania do školstva a vzdelávania, sa zúčastnil na kladení vencov a stretol sa aj so študentmi Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Trnavskí hasiči skončili druhí
Hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave obsadili na okresnom kole súťaže v hasičskom športe druhé miesto. Tá sa konala v stredu 10. mája v areály hasičskej stanice a štadióna Slávia v Trnave.

Lúpili s pomocou sekery
Pracovníčku čerpacej stanice v Cíferi prepadli dvaja muži. Obaja vo veku 26-rokov. Hoci spočiatku pôsobili ako bežní zákazníci, neskôr jeden z nich vytiahol sekeru, ktorou sa vyhrážal predavačke. Lúpežou spôsobili majiteľovi škodu za 50-tisíc korún.

Jún

Vo vile je dobojované
V reality show Vyvolení mohli Trnavčania pravidelne vídať aj svojho rodáka Petra Matušku. Prihlásila ho do nej sestra Vladka, aby si jej brat užil trochu zábavy. Napokon sa prebojoval až do finále a stal sa druhým finalistom druhej série tejto súťaže. Výhra o dvanásť a pol milióna korún ho minula len o chlp, keďže ho od Erika delilo 17 674 hlasov.

Vyčíňal vietor, padali stromy
Silný vietor vyvrátil na Trstínskej ulici topoľ aj s koreňmi. Strom, ktorý privalil štyri autá parkujúce na parkovisku, museli hasiči napíliť, aby ich mohli z pod stromu dostať. Topoľ zasiahol aj jedno nákladné vozidlo, ktorého náves padajúci strom privalil v čase, keď prechádzalo po cestnej komunikácii. Vodičovi sa našťastie nič nestalo.

Ožili zbrane z druhej svetovej vojny
Súčasťou otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch boli aj ukážky múzejnej techniky, letov vrtuľníkov a lietadiel i historických bojov z druhej svetovej vojny. Na akcii sa preháňali tanky, staré džípy a motorky so sajdkárami.

Na priecestí zomrel exminister Tóth
Obyvatelia Šelpíc a Bohdanoviec neďaleko Trnavy zažili šok. Na železničnom priecestí medzi dvoma dedinami tragicky zahynul bývalý minister kultúry František Tóth. Obyvatelia už v minulosti po tom, čo pod kolesami vlaku zahynul deväťročný chlapec, spísali hromadnú petíciu. Márne. Vyhasol ďalší život.

Na Družbe zasahovali kukláči
Na ihrisku Futbalového klubu Lokomotíva, ktorý sa nachádza na Sídlisku Družba, museli zasahovať kukláči. Našťastie, v tomto prípade nešlo o nič vážne, ale iba o prezentáciu pohotovostného policajného útvaru v rámci trnavského Dňa policajtov.

Júl

Búrka vyčíňala
Krupobitie, silný dážď, vietor, hromy a blesky. Aj takto vyzerala kalamita počas jednej z júlových nocí. Po tom, čo sa upchali prietoky nad lávkami, im prívalová voda s bahnom natekala rovno do pivníc. Zatopila kuríny a brala so sebou drevo i smetné nádoby. Škody v obci Šterusy jej starosta vyčíslil na tri milióny korún.

Zástupca gymnázia vystriedal riaditeľku
Novovymenovaným riaditeľom Športového gymnázia na Ulici Jána Bottu v Trnave sa stal jediný kandidát uchádzajúci sa o tento post, zástupca školy Jozef Jančovič. Ten ešte v máji vyjadril rade školy svoj pocit psychického šikanovania zo strany bývalej riaditeľky Dariny Paštékovej, ktorá toto obvinenie poprela a vyhlásila za lož.

Trápili ich problémy s vodou
Viac ako sto obyvateľov, ktorí bývajú na ulici vedúcej k priehrade v Suchej nad Parnou, podpísalo petíciu, v ktorej chceli riešenie problému s pitnou vodou. Starostu žiadali o prípojky na vodu už takmer osem rokov, pretože voda v ich studniach podľa hygienikov nebola v poriadku.

Stáročná hlina odhalila tajomstvá Trnavy
V rámci rekonštrukcie juhovýchodnej časti hradieb objavili archeológovia prekvapivé nálezy. Tie vniesli historický Malý Rím do iného sveta. V záhradách Západoslovenského múzea našli keramiku, sklo i kosti z obdobia baroka, ktoré dokumentujú predmestské osídlenie zo 17. a 18. storočia.

August

V aute našli mŕtvolu
V odstavenom aute na odpočívadle Zeleneč pri čerpacej stanici OMV našla jeho pracovníčka mŕtvolu neznámeho muža. Jeho telo bolo na zadnom sedadle a nachádzalo sa v značnom štádiu rozkladu. Auto bolo zamknuté a kľúče sa nachádzali vo vnútri. Polícia zistila, že išlo o 34-ročného Poliaka žijúceho v Rakúsku.

Krajský stavebný úrad rozhodol o spaľovni
Krajský stavebný úrad na žiadosť trnavskej fakultnej nemocnice povolil prestavbu skladu materiálovo-technologického zabezpečenia na nemocničnú spaľovňu. Stalo sa tak po tom, ako mestské zastupiteľstvo odporučilo primátorovi Štefanovi Bošnákovi, aby na seba túto kompetenciu prevzal krajský stavebný úrad.

Svojho syna hrýzol do tváre
Z týrania blízkej a zverenej osoby obvinila polícia 35-ročného muža z Trnavy, ktorý od marca do apríla fyzicky týral svojho šesť mesačného syna v obci Lančár vo vrbovskom okrese. Dokonca ho mal uhryznúť na líce, pričom na tele dieťaťa našli modriny. Matku so synom umiestnili v piešťanskej ubytovni.

Dom kultúry dostal nového majiteľa
Majiteľom trnavského Domu Kultúry Tirnavia sa stala akciová spoločnosť Železničné opravovne a strojárne po tom, čo odbory nedokázali hospodárne prevádzkovať objekt. Prišli oň a spoločnosť ho kúpila od správcu konkurznej podstaty.

Lev sa preťahoval do Hrnčiaroviec
Malého deväťmesačného leva musela jeho majiteľka presťahovať zo Senca do Hrnčiaroviec nad Parnou. Leovi, ktorý miluje svoje hračky a šľahačku, sa v novom domove zapáčilo. Skamarátil sa aj so svojím krstným otcom Arkom, ktorý ho vychováva. Napriek tomu však smutne krúti chvostom, keď vidí, ako jeho majiteľka odchádza preč.

September

Súd odročil pojednávanie s Dáriusom P.
Hlavné pojednávanie s Dáriusom P. obžalovaným z vraždy manželky trnavského podnikateľa Jarmily H. a lúpežného prepadnutia Tatrabanky v Hlohovci, odročili. Stalo sa tak po tom, čo sa obžalovaný pred súdom vyjadril, že je v zlom zdravotnom stave.

Spor o budovu trnavského gymnázia
Spor o budovu gymnázia Jána Hollého v Trnave sa vyhrotil po tom, čo arcibiskup Ján Sokol požiadal listom riaditeľa o vysťahovanie svojich študentov. Cirkev tvrdí, že vlastníkom budovy je trnavský arcibiskupský úrad. Podľa riaditeľa gymnázia i jeho zriaďovateľa, ktorým je Trnavský samosprávny kraj, sa však stala chyba pri aplikovaní zákona o reštitúciách.

V byte našli telo mŕtveho muža
Po takmer dvoch rokoch našli v hlohoveckom byte osemposchodového paneláku telo mŕtveho muža, ktoré už bolo mumifikované. Susedov na neho upozornila schránka plná účtov, ktorú nikto nevyberal. Muž bol slobodný a v byte žil sám. Dokonca sa oňho nezaujímala ani blízka rodina.

Október

Z účtov zmizlo vyše tri milióna korún
Vlastníci bytov v Trnave a Piešťanoch, ktorí mali uzavretú zmluvu o správe s Prvou trnavskou správcovskou spoločnosťou sa spravodlivosti stále nedočkali. Po tom, čo im niekto z bankových účtov vybral vyše tri a pol milióna korún, ostal vinník stále nepotrestaný.

Študenti vstúpili do štrajku
Študenti Katedry filozofie na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity vstúpili do časovo neobmedzeného štrajku. Niekoľko desiatok študentov sa stretávalo pred budovou univerzity každé ráno a pred rektorátom si nahlas čítali filozofické texty. Išlo o kultivovaný štrajk bez transparentov.

Polícia rozbila zločineckú skupinu
Príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite rozložili organizovanú zločineckú skupinu, ktorá pôsobila v regióne Záhoria. Na jej čele stál 38-ročný Miroslav Š., ktorý pôsobil trinásť rokov ako policajt a naposledy pracoval v trnavskom policajnom pohotovostnom útvare.

Vzbúrili sa proti autovrakovisku
Niektorí obyvatelia Dolnej Stredy sa vzbúrili proti spracovateľskému centru druhotných surovín, ktoré by malo vyrásť v areáli bývalej Niklovej Huty. Ich nespokojnosť vyústila do petície, podľa ktorej je likvidácia autovrakov protizákonná. Zástupca firmy Kovodrecycling na druhej strane skonštatoval, že ich zámer je legislatívne v poriadku.

November

Prepadol banku so zbraňou v ruke
Neznámy páchateľ vykradol Poštovú banku na Halenárskej ulici v Trnave a so zbraňou v ruke ohrozoval jej pracovníčku, ktorá mu vydala 200-tisíc korún. V banke sa tiež nachádzala jedna klientka. Nik však nebol zranený.

V Tescu a Maxe nahlásili bombu
Anonym nahlásil v priestoroch hypermarketu Tesco a obchodno-zábavného centra Max bomby. Obchodné domy obsadili policajti a na miesta privolali pyrotechnika. Pri prehliadke parkoviska patriacemu Tescu objavili podozrivý kufrík, ktorý zneškodnili. Neobsahoval však výbušninu. Išlo o poplašné správy.

Podpredsedov trnavského župana odmenili
Podpredsedovi a dvom dlhodobo uvoľneným poslancom Trnavského samosprávneho kraja schválili jednorazové odmeny vo výške ich jednomesačného platu. Podpredsedovi Józsefovi Kvardovi tak priznali približne 48-tisíc korún a dvom dlhodobo uvoľneným poslancom Ľudovítovi Daučovi a Zdenkovi Čambálovi približne 40-tisíc korún.

Zbili dvoch bratov-podnikateľov
Štyria zamaskovaní muži brutálne zbili dvoch bratov a majiteľov sereďského baru, ktorý mohol byť odplatou za to, že nechceli platiť výpalné. Jeden zo súrodencov skončil so zlomenými rukami, nosom a poraneným okom na traumatológii v galantskej nemocnici.

December

Vianočný strom sa vrátil na námestie
Obrovský vianočný strom sa po mnohých rokoch opäť vrátil priamo na trnavské Trojičné námestie. Trinásťmetrovú jedľu priviezli zo Suchej nad Parnou. Umiestnenie vianočného stromu v historickom centre má svoju tradíciu. Prvý raz sa tu objavil v roku 1924 a svoje miesto si udržal do roku 1971.

V starom dome našli granát
Granát z druhej svetovej vojny a niekoľko signalizačných nábojov našiel pri búracích prácach pracovník stavebnej firmy v starom dome na Ulici Andreja Žarnova v Trnave. Polícia krátko po zaistení munície uzatvorila chodníky a dopravu, kým ju pyrotechnik zneškodnil.

Do gule kostolnej veže ukryli odkaz
Historické dokumenty, súčasné mince, zápisky o rekonštrukcii veže, ba dokonca aj jedno z čísel Trnavských novín ukryli do gule veže trnavského Kostola Nanebovzatia Panny Márie ako odkaz pre budúce generácie. Súčasťou odkazu sú aj fotografie a list od trnavského župana, ako aj CD nosič. Po rekonštrukcii veže na guľu umiestnili aj vyše dvojmetrový pozlátený kríž.

Riaditeľom nemocnice sa stal Martin Tabaček
Novým riaditeľom Fakultnej nemocnice v Trnave sa stal jej bývalý prednosta pre ekonomické a prevádzkovo-technické činnosti Martin Tabaček. Vyšším počtom bodov predstihol vo výberovom konaní svojho protikandidáta Rynalda Šimanského.

Spracovali Renáta Kopáčová a Petra Nagyová, foto: archív

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 2. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 3. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 4. Získaj náskok pred štartom
 5. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 6. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 8. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 1. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 2. METROPOLIS bude postavený podľa japonského know-how
 3. Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 6. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 7. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 8. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 9. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 10. Darujte predplatné SME.sk a vyhrajte
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 265
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 257
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 319
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 4 209
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 126
 6. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 123
 7. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 3 737
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 162
 9. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 829
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 2 237

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Fantazijné kvety vo váze... 2021
 2. Marek Mačuha: Sloboda slova aj pre hoaxerov
 3. Ján Marton: Jedna postkomunistická poľnohospodárska vízia ako doraziť vidiek.
 4. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 5. Adriana Boysová: Som out
 6. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 8. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 351
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 963
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 455
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 953
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 783
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 554
 7. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 3 481
 8. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 3 235
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Mužovi v podmienke teraz hrozí až 15 rokov za mrežami. S náramkom na nohe rozvážal pervitín.


1 h

Ušetrite pri kúpe predplatného SME.sk a zapojte sa do súťaže o luxusné ceny.


6. dec

Aj Spartakovská dopláca na svoju relatívne krátku vzdialenosť do centra mesta. Rezidenčné parkovanie v Trnave sa rozšíri do ďalšej časti.


3 h

Diskusiu sledujte v utorok 7. decembra o 10. hodine.


6. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Život sa mu zmenil po prečítaní jedného článku a studenej sprche.


5. dec

Riaditeľka nemocnice prosí o slušnosť a zodpovednosť.


24 h

Mladého muža pritlačil pracovný stroj, zraneniam podľahol.


4 h

Spôsobil škodu neúmyselne. Starosta žiada úhradu v plnom rozsahu.


6. dec

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Fantazijné kvety vo váze... 2021
 2. Marek Mačuha: Sloboda slova aj pre hoaxerov
 3. Ján Marton: Jedna postkomunistická poľnohospodárska vízia ako doraziť vidiek.
 4. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 5. Adriana Boysová: Som out
 6. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 8. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 351
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 963
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 455
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 953
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 783
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 554
 7. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 3 481
 8. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 3 235
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu