Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Ako budú tráviť Vianoce

Už o niekoľko dní nám na dvere zaklopú vianočné sviatky. Spýtali sme sa preto niektorých osobností trnavského regiónu, ako ich vnímajú. 1.Čo pre vás znamenajú Vianoce? 2.Ako spomínate na vaše najkrajšie Vianoce? 3.Čo vám priniesol tento rok? 4.Aké p

Už o niekoľko dní nám na dvere zaklopú vianočné sviatky. Spýtali sme sa preto niektorých osobností trnavského regiónu, ako ich vnímajú.

1.Čo pre vás znamenajú Vianoce?
2.Ako spomínate na vaše najkrajšie Vianoce?
3.Čo vám priniesol tento rok?
4.Aké plány máte do budúceho roka?

Štefan Bošnák, primátor Trnavy
1. Zásadnú zmenu v dejinách a vývoji spoločenstva ľudí, ktorá dáva zmysel ľudskému životu. Z toho pramení aj opodstatnenosť sviatku rodiny, ktorá je nenahraditeľným priestorom pre formovanie každého človeka.
2. Každé Vianoce slávené v porozumení ich podstaty mali pre mňa svoje neopakovateľné čaro.
3. Množstvo práce a radosť z prvej vnučky.
4. Napĺňať svoju zodpovednosť voči občanom a mestu.

Skryť Vypnúť reklamu

Patrik Herman, moderátor televízie
1. Vianoce pre mňa znamenajú hlavne koniec predvianočnej paniky, stresu a chaosu. Rušno je v práci, koná sa veľa charitatívnych akcií a to nehovorím o tom, že nestíham vianočné nákupy. Takže samotné Vianoce sú pre mňa skutočným vykúpením - pohoda, pokoj, ticho, oddych a chvíle s tými, ktorých ľúbim a na ktorých cez rok nemám toľko času, ako by som si želal.
2. Najkrajšie Vianoce? Určite tie v detstve. Keď som ich ešte trávil s maminou aj ocinom. Neskôr som si už musel vybrať, s kým ich budem tráviť – či s maminou a jej rodinou v Trnave alebo s ocinom a jeho rodinou na Myjave. Deti z rozvedených rodín to určite poznajú. Život to už tak zariadil...
3. Tohtoročné sviatky budú pre mňa veľmi smutné. Bude mi na nich chýbať človek, ktorý bol pre mňa všetkým – môj otec. Klamal by som, keby som tvrdil, že sa na tohtoročné Vianoce teším. Ale, našťastie, budem s rodinou a obklopený ľuďmi, ktorých ľúbim a spolu to určite zvládneme, aj keď to bude veľmi ťažké. Žiaľ, tento rok bol pre mňa aj napriek mnohým krásnym momentom rokom bolesti, ktorý mi veľmi veľa vzal z mojej duše...
4. Predovšetkým si budem dávať také záväzky, ktoré som schopný splniť – že nezačnem fajčiť, že môj stacionárny bicykel bude naďalej slúžiť ako vešiak na košele... (smiech) Ale vážne – chcem viac času venovať sebe a hlavne ľuďom, na ktorých mi záleží, ktorým záleží na mne, ktorých mám rád ja a ktorí majú radi mňa. Chcem zmeniť môj život plný stresu a vystúpiť z toho nenormálne uháňajúceho rýchlika. Chcem zažiť viac toho pekného a všetky zlé udalosti by si mohli dať poriadne dlhú pauzu!

Skryť Vypnúť reklamu

Martin Chynoranský, moderátor rádia
1. Vianoce pre mňa znamenajú stretnutie s blízkymi, pohodu, dobré jedlo a samozrejme darčeky. Vianoce napriek tomu nie sú pre mňa tou najväčšou udalosťou v roku, sú jej predzvesťou. Najradšej mám Silvestra. To je pre mňa čas, keď sa teším na niečo nové a je mi smutno za tým, čo bolo.
2. Najkrajšie sú vždy asi tie posledné, pretože tie si najlepšie pamätám. Každé Vianoce majú svoje čaro.
3. Priniesol veľa zmien, väčšinou pozitívnych, aj keď nie všetko je len čierne alebo biele. Myslím si, že bol úspešný, ale vždy verím, že ten ďalší bude ešte lepší. Zmeny boli najmä v profesionálnom živote, tou najväčšou je prestup do rádia Jemné melódie. Tento rok priniesol aj reláciu Bezbúdovci a psíka KUBKA.
4. Neviem, v podstate zatiaľ nič konkrétne, aj keď niekoľko vecí mi behá po rozume, ale je priskoro prezrádzať. S pribúdajúcim vekom aj ja konštatujem, že najdôležitejšie je zdravie, keď sa človek snaží, pracuje a nečaká na zázrak, to ostatné príde...

Skryť Vypnúť reklamu

Bystrík Červený, spevák
1. Pre mňa znamenajú Vianoce pokoj a hlavne to, že sme spolu s rodinou. Keďže ja svoju rodinu veľmi ľúbim, tak pre mňa sú Vianoce každý deň, ktorý strávim s nimi.
2. Moje najkrajšie Vianoce boli bezpochyby tie detské. A hlavne boli tým krásne, že som ich trávil aj s otcom, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.
3. Tento rok som odohral veľa výborných koncertov. Máme za sebou v celku úspešné mini turné a hlavne mám už svoju vlastnú kapelu, z ktorej sa teším.
4. Koncom decembra odchádzam hrať na Silvestra pre Čechov a Slovákov do Bostonu, taktiež by som mal odohrať pár koncertov v New Yorku. Koncom januára sa vraciam, zatvoríme sa do štúdia a dotočíme môj druhý album, ktorý sme už začali točiť.

Allan Mikušek, spevák
1. Priznám sa, že akékoľvek sviatky príliš nemusím, lebo sú nepísané zákony, ktoré ako keby nútili ľudí baviť sa alebo smútiť. To ma svojím spôsobom zaväzuje. Ale určite Vianoce evokujú v podvedomí každého lásku, pokoj, mier v duši a príjemný pocit. Ale aj melanchóliu a tú nemám rád.
2. Každé Vianoce boli nádherné. Aby boli tie naj..., to by sa musel stať nejaký zázrak, a ten sa ešte nestal. Bohužiaľ.
3. Veľa roboty okolo domu a zvierat, ktoré mám doma. Budúci rok budem pokračovať. Čo sa týka hudby, tak aspoň krok dopredu.
4. Zo zásady nikdy nič neplánujem. Veľakrát sa mi to vypomstilo.
autor foto: Ľuboš Vlček
Rastislav Žitný, moderátor televízie
1. Vianoce sú pre mňa najmä sviatkami pokoja, lásky, rodinnej pohody a oslavou narodenia Ježiša Krista. Je to čas, keď ľudia o trošku viac myslia na iných, ako na seba.
2. Asi každý prežil svoje najkrajšie Vianoce už ako dieťa. Stôl plný dobrôt, pocit bezpečia a oči plné očakávania, čo asi tak bude pod ligotavým stromčekom.. Táto atmosféra je pre mňa nezabudnuteľná a úplne najkrajšie boli pre mňa sviatky strávené s niektorými príbuznými, ako napríklad s mojou babičkou či bratrancom, ktorí už bohužiaľ nie sú medzi nami.
3. Tento rok bol pre mňa dosť náročný a plný zmien, či už v profesionálnom alebo osobnom živote. Rád by som teda ešte raz poďakoval všetkým ľuďom, ktorí mi prejavujú svoju priazeň, veľmi si to vážim. A určite môžem skonštatovať, že rok 2006 bol úspešný, aj keď trošku uponáhľaný.
4. Žiadne veľké plány zatiaľ nemám. Určité ciele sú, ale dlhodobejšie. Chcem sa však trošku viac venovať svojej rodine a manželke a ak sa podarí, tak by som časť svojho voľného času rád venoval aj angažovaniu sa v charitatívnej oblasti, najmä pomoci deťom.

Ing. Roman Novák, riaditeľ regionálneho obchodného centra Dexia banky Slovensko, a s., v Trnave
1. Ľudia sú si navzájom bližší a myslím, že by to mali rozšíriť aj na iné obdobia v roku. Je to najkrajší sviatok v roku, ktorý môžem prežiť v pokoji v kruhu rodiny. Znie to veľmi jednoducho, ale pre mnohých ľudí to nie je samozrejmosť.
2. Moje najkrajšie Vianoce sú z detských čias, keď som do poslednej chvíle čakal, aké prekvapenie nájdem pod vianočným stromčekom. Ale myslím si, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale najmä o medziľudských vzťahoch.
3. V pracovnej oblasti to boli výborné výsledky Dexia banky ako celku. Rovnako dôležitým bol pre mňa pracovný pobyt v zahraničí, ktorý mal pozitívny dopad na moje jazykové a odborné znalosti.
Kandidatúra za poslanca do mestského zastupiteľstva bola pre mňa novou skúsenosťou a všetkým tým, ktorí mi dôverovali a dali mi svoj hlas vo volebnom obvode č. 1, by som chcel úprimne poďakovať a zaželať príjemné prežitie vianočných sviatkov.
A samozrejme som vďačný za pevné zdravie, ktoré v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou.
4. Zvládnuť dve významné odborné skúšky a nové výzvy v pracovnej sfére. Rád by som tiež v odbornej finančnej oblasti prispel k upevňovaniu spolupráce medzi Trnavským samosprávnym krajom a mestom Trnava.

Eva Zatková, poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Trnave
1. Pokoj, rodičovskú lásku a hlavne spomienky na ten nádherný čas života, ktorý nazývame detstvo. S jeho čarom rozprávok, objavovaním sveta a aj riešením záhady, kto nosí darčeky pod stromček.
2. Otec bol železničiar a tí musia pracovať sviatok-nesviatok. Najkrajšie boli tie chvíle, keď sedela celá rodina pri štedrovečernom stole, hoci sme s večerou neraz čakávali na otecka dlho do noci a rovnako aj s rozbaľovaním darčekov. Bol vozmajstrom v Bratislave a do Majcichova, kde sme bývali, je to kus cesty.
3. Zdravie, to predovšetkým, a isté podnikateľské a politické úspechy. Pomáha mi, že sa usilujem hľadieť na všetko z tej lepšej stránky. Hotel, teda moje pracovisko, po čase budovania otvoril prevádzku a musím prirátať aj svoje úspešné kandidovanie v komunálnych voľbách.
4. Jednoduché i zložité zároveň. Pokračovať v začatej práci podnikateľky, oboznamovať sa so špecifikami povinností v Mestskom zastupiteľstve Trnava a ostať sama sebou.
Renáta Kopáčová

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 40 886
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 438
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 129
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 356
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 910
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 841
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 293
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 180
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 040
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 918
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Zdravotníčka v ochrannom odeve odoberá vzorku počas testovania na COVID-19 v telocvični na Základnej škole s materskou školu na Námestí učeného tovarišstva v Trnave

V sobotu bolo otvorených 3791 odberných miest.

15 h
Testovanie v Hlohovci

Záujem ľudí oproti sobote klesol približne o tretinu.

16 h
V Trnave prebieha druhý deň plošného testovania.

Na niektorých odberových miestach sa čaká aj okolo hodiny.

17 h

Od štvrtka do soboty absolvovalo antigénový test 2 604 zamestnancov závodu a dodávateľských firiem.

18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

12 h

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

23. jan

Už ste čítali?