Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Ako budú tráviť Vianoce

Už o niekoľko dní nám na dvere zaklopú vianočné sviatky. Spýtali sme sa preto niektorých osobností trnavského regiónu, ako ich vnímajú. 1.Čo pre vás znamenajú Vianoce? 2.Ako spomínate na vaše najkrajšie Vianoce? 3.Čo vám priniesol tento rok? 4.Aké p

Už o niekoľko dní nám na dvere zaklopú vianočné sviatky. Spýtali sme sa preto niektorých osobností trnavského regiónu, ako ich vnímajú.

1.Čo pre vás znamenajú Vianoce?
2.Ako spomínate na vaše najkrajšie Vianoce?
3.Čo vám priniesol tento rok?
4.Aké plány máte do budúceho roka?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Štefan Bošnák, primátor Trnavy
1. Zásadnú zmenu v dejinách a vývoji spoločenstva ľudí, ktorá dáva zmysel ľudskému životu. Z toho pramení aj opodstatnenosť sviatku rodiny, ktorá je nenahraditeľným priestorom pre formovanie každého človeka.
2. Každé Vianoce slávené v porozumení ich podstaty mali pre mňa svoje neopakovateľné čaro.
3. Množstvo práce a radosť z prvej vnučky.
4. Napĺňať svoju zodpovednosť voči občanom a mestu.

SkryťVypnúť reklamu

Patrik Herman, moderátor televízie
1. Vianoce pre mňa znamenajú hlavne koniec predvianočnej paniky, stresu a chaosu. Rušno je v práci, koná sa veľa charitatívnych akcií a to nehovorím o tom, že nestíham vianočné nákupy. Takže samotné Vianoce sú pre mňa skutočným vykúpením - pohoda, pokoj, ticho, oddych a chvíle s tými, ktorých ľúbim a na ktorých cez rok nemám toľko času, ako by som si želal.
2. Najkrajšie Vianoce? Určite tie v detstve. Keď som ich ešte trávil s maminou aj ocinom. Neskôr som si už musel vybrať, s kým ich budem tráviť – či s maminou a jej rodinou v Trnave alebo s ocinom a jeho rodinou na Myjave. Deti z rozvedených rodín to určite poznajú. Život to už tak zariadil...
3. Tohtoročné sviatky budú pre mňa veľmi smutné. Bude mi na nich chýbať človek, ktorý bol pre mňa všetkým – môj otec. Klamal by som, keby som tvrdil, že sa na tohtoročné Vianoce teším. Ale, našťastie, budem s rodinou a obklopený ľuďmi, ktorých ľúbim a spolu to určite zvládneme, aj keď to bude veľmi ťažké. Žiaľ, tento rok bol pre mňa aj napriek mnohým krásnym momentom rokom bolesti, ktorý mi veľmi veľa vzal z mojej duše...
4. Predovšetkým si budem dávať také záväzky, ktoré som schopný splniť – že nezačnem fajčiť, že môj stacionárny bicykel bude naďalej slúžiť ako vešiak na košele... (smiech) Ale vážne – chcem viac času venovať sebe a hlavne ľuďom, na ktorých mi záleží, ktorým záleží na mne, ktorých mám rád ja a ktorí majú radi mňa. Chcem zmeniť môj život plný stresu a vystúpiť z toho nenormálne uháňajúceho rýchlika. Chcem zažiť viac toho pekného a všetky zlé udalosti by si mohli dať poriadne dlhú pauzu!

SkryťVypnúť reklamu

Martin Chynoranský, moderátor rádia
1. Vianoce pre mňa znamenajú stretnutie s blízkymi, pohodu, dobré jedlo a samozrejme darčeky. Vianoce napriek tomu nie sú pre mňa tou najväčšou udalosťou v roku, sú jej predzvesťou. Najradšej mám Silvestra. To je pre mňa čas, keď sa teším na niečo nové a je mi smutno za tým, čo bolo.
2. Najkrajšie sú vždy asi tie posledné, pretože tie si najlepšie pamätám. Každé Vianoce majú svoje čaro.
3. Priniesol veľa zmien, väčšinou pozitívnych, aj keď nie všetko je len čierne alebo biele. Myslím si, že bol úspešný, ale vždy verím, že ten ďalší bude ešte lepší. Zmeny boli najmä v profesionálnom živote, tou najväčšou je prestup do rádia Jemné melódie. Tento rok priniesol aj reláciu Bezbúdovci a psíka KUBKA.
4. Neviem, v podstate zatiaľ nič konkrétne, aj keď niekoľko vecí mi behá po rozume, ale je priskoro prezrádzať. S pribúdajúcim vekom aj ja konštatujem, že najdôležitejšie je zdravie, keď sa človek snaží, pracuje a nečaká na zázrak, to ostatné príde...

SkryťVypnúť reklamu

Bystrík Červený, spevák
1. Pre mňa znamenajú Vianoce pokoj a hlavne to, že sme spolu s rodinou. Keďže ja svoju rodinu veľmi ľúbim, tak pre mňa sú Vianoce každý deň, ktorý strávim s nimi.
2. Moje najkrajšie Vianoce boli bezpochyby tie detské. A hlavne boli tým krásne, že som ich trávil aj s otcom, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.
3. Tento rok som odohral veľa výborných koncertov. Máme za sebou v celku úspešné mini turné a hlavne mám už svoju vlastnú kapelu, z ktorej sa teším.
4. Koncom decembra odchádzam hrať na Silvestra pre Čechov a Slovákov do Bostonu, taktiež by som mal odohrať pár koncertov v New Yorku. Koncom januára sa vraciam, zatvoríme sa do štúdia a dotočíme môj druhý album, ktorý sme už začali točiť.

Allan Mikušek, spevák
1. Priznám sa, že akékoľvek sviatky príliš nemusím, lebo sú nepísané zákony, ktoré ako keby nútili ľudí baviť sa alebo smútiť. To ma svojím spôsobom zaväzuje. Ale určite Vianoce evokujú v podvedomí každého lásku, pokoj, mier v duši a príjemný pocit. Ale aj melanchóliu a tú nemám rád.
2. Každé Vianoce boli nádherné. Aby boli tie naj..., to by sa musel stať nejaký zázrak, a ten sa ešte nestal. Bohužiaľ.
3. Veľa roboty okolo domu a zvierat, ktoré mám doma. Budúci rok budem pokračovať. Čo sa týka hudby, tak aspoň krok dopredu.
4. Zo zásady nikdy nič neplánujem. Veľakrát sa mi to vypomstilo.
autor foto: Ľuboš Vlček
Rastislav Žitný, moderátor televízie
1. Vianoce sú pre mňa najmä sviatkami pokoja, lásky, rodinnej pohody a oslavou narodenia Ježiša Krista. Je to čas, keď ľudia o trošku viac myslia na iných, ako na seba.
2. Asi každý prežil svoje najkrajšie Vianoce už ako dieťa. Stôl plný dobrôt, pocit bezpečia a oči plné očakávania, čo asi tak bude pod ligotavým stromčekom.. Táto atmosféra je pre mňa nezabudnuteľná a úplne najkrajšie boli pre mňa sviatky strávené s niektorými príbuznými, ako napríklad s mojou babičkou či bratrancom, ktorí už bohužiaľ nie sú medzi nami.
3. Tento rok bol pre mňa dosť náročný a plný zmien, či už v profesionálnom alebo osobnom živote. Rád by som teda ešte raz poďakoval všetkým ľuďom, ktorí mi prejavujú svoju priazeň, veľmi si to vážim. A určite môžem skonštatovať, že rok 2006 bol úspešný, aj keď trošku uponáhľaný.
4. Žiadne veľké plány zatiaľ nemám. Určité ciele sú, ale dlhodobejšie. Chcem sa však trošku viac venovať svojej rodine a manželke a ak sa podarí, tak by som časť svojho voľného času rád venoval aj angažovaniu sa v charitatívnej oblasti, najmä pomoci deťom.

Ing. Roman Novák, riaditeľ regionálneho obchodného centra Dexia banky Slovensko, a s., v Trnave
1. Ľudia sú si navzájom bližší a myslím, že by to mali rozšíriť aj na iné obdobia v roku. Je to najkrajší sviatok v roku, ktorý môžem prežiť v pokoji v kruhu rodiny. Znie to veľmi jednoducho, ale pre mnohých ľudí to nie je samozrejmosť.
2. Moje najkrajšie Vianoce sú z detských čias, keď som do poslednej chvíle čakal, aké prekvapenie nájdem pod vianočným stromčekom. Ale myslím si, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale najmä o medziľudských vzťahoch.
3. V pracovnej oblasti to boli výborné výsledky Dexia banky ako celku. Rovnako dôležitým bol pre mňa pracovný pobyt v zahraničí, ktorý mal pozitívny dopad na moje jazykové a odborné znalosti.
Kandidatúra za poslanca do mestského zastupiteľstva bola pre mňa novou skúsenosťou a všetkým tým, ktorí mi dôverovali a dali mi svoj hlas vo volebnom obvode č. 1, by som chcel úprimne poďakovať a zaželať príjemné prežitie vianočných sviatkov.
A samozrejme som vďačný za pevné zdravie, ktoré v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou.
4. Zvládnuť dve významné odborné skúšky a nové výzvy v pracovnej sfére. Rád by som tiež v odbornej finančnej oblasti prispel k upevňovaniu spolupráce medzi Trnavským samosprávnym krajom a mestom Trnava.

Eva Zatková, poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Trnave
1. Pokoj, rodičovskú lásku a hlavne spomienky na ten nádherný čas života, ktorý nazývame detstvo. S jeho čarom rozprávok, objavovaním sveta a aj riešením záhady, kto nosí darčeky pod stromček.
2. Otec bol železničiar a tí musia pracovať sviatok-nesviatok. Najkrajšie boli tie chvíle, keď sedela celá rodina pri štedrovečernom stole, hoci sme s večerou neraz čakávali na otecka dlho do noci a rovnako aj s rozbaľovaním darčekov. Bol vozmajstrom v Bratislave a do Majcichova, kde sme bývali, je to kus cesty.
3. Zdravie, to predovšetkým, a isté podnikateľské a politické úspechy. Pomáha mi, že sa usilujem hľadieť na všetko z tej lepšej stránky. Hotel, teda moje pracovisko, po čase budovania otvoril prevádzku a musím prirátať aj svoje úspešné kandidovanie v komunálnych voľbách.
4. Jednoduché i zložité zároveň. Pokračovať v začatej práci podnikateľky, oboznamovať sa so špecifikami povinností v Mestskom zastupiteľstve Trnava a ostať sama sebou.
Renáta Kopáčová

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 2. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 3. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 5. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 6. Pulirio.sk - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 7. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 8. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 434
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 494
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 824
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 789
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 699
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 517
 7. Získajte peniaze pre zelený projekt. K dispozícii je 250-tisíc 2 847
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 251

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Blízkosť - stopy 4
 2. Miroslav Daniš: Kto chce mier a kto seje vojnu
 3. Peter Štefãnik: O Nobelovú cenu mieru bude tento rok tuhý boj
 4. INESS: Zdravotnícke zákony majú 603 novelizácií
 5. Ján Lopušek: O hrobároch Slovenskej politiky.
 6. František Srnka: MYŠLIENKY Z ANTIKY 1.
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Dolná Ždaňa
 8. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCVI - Revište hrad
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 664
 2. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 6 321
 3. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 299
 4. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 4 340
 5. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 287
 6. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 696
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 447
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 307
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Dom Jána Kuciaka už zajtra zbúrajú.

Na mieste vyrastie pamätník.


13m
Zvyšky múrov, ktoré boli až do 19. storočia súčasťou obranného systému.

Archeológovia chcú preskúmať maximum.


1 h

Fotoseriál 30. rokov na Slovensku mapuje tie nadôležitejšie míľniky miest a obcí od vzniku Slovenskej republiky v roku 1993.


4 h
Aktuálne vydanie.

Aktuálne vydanie je už v predaji.


6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pri obnove historického mesta by mohla pomôcť aj Európska únia.


23 h

Tréner Nitry v piatok hráčov sfúkol, v sobotu im poďakoval.


18 h

Zhorelo vybavenie i zásielky. Zamestnanci Arrivy zachraňovali vozový park.


3 h

Cineama v Nižnej má za sebou výnimočný ročník.


a 2 ďalší 16. mar

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Blízkosť - stopy 4
 2. Miroslav Daniš: Kto chce mier a kto seje vojnu
 3. Peter Štefãnik: O Nobelovú cenu mieru bude tento rok tuhý boj
 4. INESS: Zdravotnícke zákony majú 603 novelizácií
 5. Ján Lopušek: O hrobároch Slovenskej politiky.
 6. František Srnka: MYŠLIENKY Z ANTIKY 1.
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Dolná Ždaňa
 8. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCVI - Revište hrad
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 664
 2. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 6 321
 3. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 299
 4. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 4 340
 5. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 287
 6. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 696
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 447
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 307
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu